پرش به محتوا

اشک تمساح رژیم آپارتاید اسرائیل برای نئونازی های اوکراینی!

منبع روسیاالیوم
مترجم حمید علوی
مجله هفتهلاوروف زلنسکی را با هیتلر مقایسه کرد: اسرائیل سفیر روسیه را احضار کرد.

وزیر خارجه روسیه در مصاحبه ای زلنسکی رئیس جمهور اوکراین را با هیتلر مقایسه کرد. لاوروف گفت: «من معتقدم که هیتلر خون یهودی هم داشت.» پس از این اظهارات وزارت خارجه اسرائیل سفیر روسیه را احضار کرده است.

به گزارش هاآرتص، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در آخر هفته در یک ایستگاه تلویزیونی ایتالیایی مقایسه ای بین ولادیمیر زلنسکی و آدولف هیتلر انجام داد. لاوروف گفت: «این واقعیت که زلنسکی یهودی است، وجود عناصر نازی در کشور او را انکار نمی کند.»

«من معتقدم که هیتلر خون یهودی نیز داشت. برخی از بدترین ضد یهودها یهودیان بودند.»

لاوروف خاطرنشان کرد که اگر زلنسکی از دادن دستورات «جنایتکارانه» به ستیزه جویان نازی خود دست بردارد، می تواند صلح بین روسیه و اوکراین را تقویت کند.

روز دوشنبه، وزارت امور خارجه اسرائیل آناتولی ویکتوروف سفیر روسیه را احضار کرد. ژائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل، وزیر خارجه روسیه را به دلیل مقایسه هیتلر مورد انتقاد قرار داد. لاپید اظهارات لاوروف را «غیر قابل بخشش، ظالمانه و یک اشتباه تاریخی» خواند و گفت که اسرائیل منتظر عذرخواهی و احضار سفیر روسیه است. لاپید افزود: «اینکه بگوییم هیتلر یهودی بود مانند این است که بگوییم یهودیان یکدیگر را کشتند.»

وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به مزدوران مستقر در کارخانه فولاد آزوف در شهر ماریوپول اوکراین، آمریکا و کانادا را به آموزش «ستیزه‌جویان نئونازی» متهم کرد که اکنون در صفوف ارتش اوکراین هستند. لاوروف گفت: «شواهدی وجود دارد که «تأیید می کنند که آمریکایی ها، به ویژه کانادایی ها، نقش پیشرو در آماده سازی گروه های افراطی رادیکال و آشکارا نئونازی برای اوکراین داشتند.»لاوروف در این مصاحبه همچنین اظهار داشت که ناتو و اتحادیه اروپا «خود را با اربابی واشنگتن آشتی داده اند» و واشنگتن اکنون تصمیم گرفته است تا جهان تک قطبی را تحت سلطه ایالات متحده حفظ کند.

اوکراین قبلاً یک لژیون خارجی و یک نیروی ویژه برای داوطلبان خارجی تشکیل داده است. گفته می شود بیش از ۲۰۰۰۰ داوطلب به عنوان ستیزه جو در این کشور بحرانی داوطلب شده اند.

هنگ آزوف که در حال حاضر در برابر ارتش روسیه مقاومت می کند، توسط یک شهروند اسرائیلی در سال ۲۰۱۴ پا گرفت. در مبارزه با مناطقی در شرق کشور که پس از کودتای میدان جدا شدند، مهمترین یاور انتخاباتی رئیس جمهور فعلی زلنسکی، الیگارش ایگور کولومایسککیج، هزینه تأسیس داوطلب «دنیپرو» و «آزوف» را پرداخت کرد. گردان ها کولومایسکی از سال ۲۰۰۶ یکی از ثروتمندترین اوکراینی ها بوده و مانند زلنسکی، یهودی است. کولوویسکی علاوه بر شهروندی اوکراینی، تابعیت اسرائیل و قبرس را نیز دارد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: