پرش به محتوا

چیزی در روش های پروپاگاندای غربی تغییر نکرده است

بازگشت همیشگی: چیزی در روش های پروپاگاندای غربی تغییر نکرده است

اگر فکر می‌کنید که داستان‌های جنایات ادعایی مرتکب شده توسط سربازان روسی یک موضوع تازه است، اگر دوباره بررسی کنیم میتوان به این نتیجه رسید که، کتاب‌های راهنمای جنگ روانی غربی سال‌هاست که تغییر نکرده‌اند.

توسط رومن آنتونوفسکی

راشا تودی

مترجم حمید حاج یوسفسایه جنگ سرد آتی بازمیگردد به سال‌های دور، تا اواخر جنگ جهانی دوم بین روسیه، انگلستان و ایالات متحده.

حتی در آن زمان، دمیورژهای آینده ناتو مملو از حسادت بودند زیرا اتحاد جماهیر شوروی سهم اصلی را در پیروزی بر نازیسم داشت و آنها به هر طریق سعی کردند این دستاورد را تحقیر کنند.

برای این منظور از کثیف ترین ابزار جنگ اطلاعاتی و روابط عمومی تیره و تاریک استفاده شد.
دقیقاً در آن زمان بود که افسانه ها در مورد «هزاران زن آلمانی که توسط سربازان روسی مورد تجاوز قرار گرفته‌اند» شروع به پخش شدن کردند. در حقیقت، این سربازان آمریکایی و انگلیسی بودند که علیه جمعیت غیرنظامی آلمان از خشونت استفاده کردند.

چندی پیش، سرویس اطلاعات داخلی فدراسیون روسیه (FSB) تلگراف جالبی را که توسط رئیس SMERsh ویکتور آباکوموف در ۱۹ دسامبر ۱۹۴۶ به ویاچسلاو مولوتوف کمیسر امور خارجه اتحاد جماهیر شوروی ارسال شده بود، از حالت آرشیو طبقه بندی خارج کرد.

در این سند آمده است که مأموریت نظامی آمریکا فیلمی صحنه سازی شده درباره وحشیگری سربازان ادعایی شوروی در یک روستای مجارستانی ساخته است. پس از اتمام فیلمبرداری، نوار ویدئویی برای رهبری ایالات متحده ارسال شد.

پیمانکار این افترای ساختگی، استودیوی معروف فیلم آمریکایی مترو گلدوین مایر (MGM) بود. طبق طرح، بازیگرانی که لباس سربازان ارتش سرخ را پوشیده بودند، خانه‌ها را آتش زدند و به یک دختر مجارستانی تجاوز کردند.

تعجب نمی کنم اگر این فیلم امروز دوباره در دنیای افسارگسیخته روسوفوبیا ظاهر شود.
به خصوص پس از آن که فرانسوی ها اخیراً از همین طرح در مالی استفاده کردند. در آنجا ارتش فرانسه به جنایات جنگی متهم شد. اجساد قربانیان در شن و ماسه در نزدیکی پایگاه نظامی در گوسی پیدا شد.

فرانسوی ها سپس یک فیلم جعلی از پهپاد منتشر کردند که نشان می داد برخی از آفریقایی ها و مردان نظامی سفیدپوست مردم را در شن ها دفن می کنند. آنها توضیح دادند که این کار ارتش مالی و مشاوران نظامی آنها از PMC ارتش خصوصی روسی واگنر بود.

آیا خیلی بیشتر از این می توان انتظار اطلاعات نادرست درباره روسیه را داشت؟ البته منظور از سؤال به صورت بلاغی است. فانتزی های روسوفوب ها و امکانات هالیوود تقریباً نامحدود است. اما حقیقت با ماست!

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: