پرش به محتوا

میلیاردها دلار سلاح غربی به دست روسیه افتاده است.


آنتی اشپیگل
برگردان م. میرفخرائی
مجله هفتهبخشی از تبلیغات جنگی که در حال حاضر رسانه‌های غربی انجام می‌دهند این است که آنها از شکست‌های خود گزارش نمی‌دهد، من می‌خواهم نمونه‌ای از آن را نشان دهم.

در سفرهای من به منطقه درگیری در دونباس، ما مواضع متروکه اوکراینی را با پشته هایی از سلاح های استفاده نشده غربی دیدیم. من تقریباً به یک متخصص در مورد سلاح های ضد تانک غربی تبدیل شده ام که اکنون می توانم آنها را متمایز کنم زیرا ما مدل های بسیار مختلفی را دیده ایم. یکی از روزنامه‌نگاران گروه ما یک تفنگدار آمریکایی، تفنگدار سابق آمریکایی و مربی جاولین، سلاح ضد تانک آمریکایی بود که ایالات متحده آنقدر به اوکراین عرضه می‌کند که واشنگتن حالا نگران کمبود جاولین برای تامین نیروهای مسلح خود در آمریکا است. آمریکایی گروه ما وقتی دوباره «اسباب بازی» های قدیمی خود را در اوکراین دید، مانند یک کودک کوچک خوشحال شد. و او به همه ما نشان داد که چگونه جاولین کار میکند.

همچنین در تلویزیون روسیه گزارش شد که ارتش روسیه انبار عظیمی از سلاح های غربی را به دست آورده است. همه چیز در آن وجود دارد، از فشنگ گرفته تا نارنجک تا موشک های بزرگتر. من در آن زمان نتوانستم این گزارش را ترجمه کنم، اما البته این برای همه علاقمندان در روسیه به خوبی می‌دانند، و باعث شوخی‌های زیادی در مورد اینکه ایالات متحده چگونه ارتش روسیه را به خوبی تسلیح می‌کند، شد.

چند روز پیش یکی از دوستان آلمانی لینکی را برای من فرستاد که یکی از ویدیوهای تلویزیون روسیه را نشان می داد. آنجا بود که متوجه شدم این واقعیت حتی در غرب (و به ویژه در آلمان) شناخته شده نیست، به همین دلیل است که اکنون این مقاله را می نویسم. می‌توانید لینک ویدیو را در اینجا پیدا کنید.

«محموله‌های تسلیحات غرب واقعاً به چه کسانی کمک می‌کنند؟»

این عبارت دوباره این سؤال کلی را مطرح می کند که واقعاً ارسال تسلیحات به ارزش میلیاردها به اوکراین چقدر معقول است. به نظر می رسد کمتر در مورد کمک به ارتش اوکراین است، ارتشی که ظاهراً آنقدر سلاح دارد که هنگام عقب نشینی می تواند آنها را به سادگی پشت سر بگذارد. ظاهراً این بیشتر در مورد تأمین سفارشات صنعت تسلیحات غرب (و بالاتر از همه آمریکا) است که قیمت سهام آن در هفته های اخیر منفجر شده است.

علاوه بر این، تحویل این همه سیستم تسلیحاتی مختلف کمکی به اوکراینی ها نمی کند، زیرا سربازان باید برای هر سیستم آموزش ببینند. به همین دلیل ارتش ها معمولاً به سیستم های تسلیحاتی یکدست مجهز می شوند تا هر سربازی بتواند از آن استفاده کند. از طرف دیگر اوکراین از هر کشور سلاح های مختلفی دریافت می کند و روش آموزش داده شده و یکدستی وجود ندارد.

از آنجایی که آمریکا آنقدر روسیه را ریر فشار قرار داد که این کشور راه دیگری جز تضمین امنیت خود از طریق عملیات نظامی نمی دید، می توان تصور کرد که آمریکا خواستار این جنگ بود. درگیر کردن روسیه در یک جنگ نیابتی پرهزینه به نفع آنها بود. این تبلیغات روسیه نیست، قانون تسهیل ارسال تسلیحات از ایالات متحده، که با «تهاجم نظامی روسیه» به اوکراین توجیه می شود، سرانجام در ۱۹ ژانویه، بیش از یک ماه قبل از شروع مداخله روسیه، اعلام شد. جزئیات از جمله پیوند لایحه در کنگره ایالات متحده را می توانید در اینجا بیابید.

ظاهراً همه برنامه با توجه به تأمین منبع درآمد جدید برای صنایع دفاعی آمریکا پس از شکست ایالات متحده در جنگ در افغانستان صورت گرفته است. این واقعیت که حتی سربازان آمریکایی هم در جنگ جان خود را از دست نمی دهند یک عارضه جانبی مثبت برای ایالات متحده است. آمریکایی ها اکنون تا آخرین اوکراینی با روسیه می جنگند و صنعت دفاعی آنها دوباره به ثروت قابل توجه‌ای می رسد.


کشف مخفیگاه حیرت انگیز سلاح توسط نیروهای روسی در اوکراین
چند میلیارد دلار ارزش در چندین ساختمان.
گلوله های توپ های آمریکائی. سلاح های سبک ضد تانک آمریکایی خمپاره های آمریکایی سلاح های قدیمی اوکراین چیزهای اوکراین در حال مونتاژ کردن آنها بود.
تسلیحات از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا موشک های ضد تانک عظیم ضد هواپیمای عظیم یا هر موشک دیگری. حتی تسلیحات روسی. یک انبار کامل پر از محفظه های برای بارگیری مجدد. کل توپ موم، – و مهمتر از همه، نیروهای اوکراینی ایندهمه تسلیحات را رها کردند، به این معنی که آنها قبل از فرار کردن هیچ توانایی برای جابجایی این سلاح ها آن نداشتند. یعنی دارند جنگ را می بازند. آنها سلاح های کافی برای پیروزی در جنگ علیه یک قدرت بزرگ در این انبار دارند، این کشف بسیار بزرگ بود.

این تنها اولین انبار پر در آنجا نیست، روس‌ها انبارهای متعددی تیخیر کرده‌اند و اینها ثابت می کنند که ناتو مشغول فریب دادن اوکراین با رویایی غیر واقعی است.

ویدیو در اینجا


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: