پرش به محتوا

روز اول مه، کارگر کیست؟ – یونس غیاثوندیونس غیاثوند، ۱۰ اردیبهشت، ۱۴۰۱ خورشیدی
کارگر کیست؟ برخی می‌گویند که به فرد بیسواد و فاقد شعور سیاسی و فکری کارگر گفته می‌شود. امّا به مناسبت روز بزرگ جهانی کارگر، می‌خواهم شما را از زاویۀ دیگری با طبقۀ کارگر آشنا کنم.
کارگر همان کسی است که اگر وجود نداشت، نه مدرسه‌ای برای برخی از باسوادانی که مغرور و خودخواه ساخته می‌شد و نه «پنت هاوسی» که سرمایه‌دار ظالم در آن میگساری کند.
کارگر، همان کسی است که توانست ایران وابسته به آمریکا را علیرغم عهد شکنی‌های برخی از دولتمردان داخلی و ظلم اردوگاه سرمایه‌داری و غرب، به خودکفایی نسبی در صنایع سنگین همچون مجتمع ستارۀ خلیج فارس، توسعۀ سلسله فازهای پتروشیمی جنوب و میادین گازی خوزستان برساند.
کارگر، همان کسی است که اگر امکانات مادی و آموزشی کافی به او داده شود، می‌تواند سرزمین عجایبی را برای ملتش خلق کند، که کسی نظیرش را ندیده، همچون کوبا و چین، که با حمایت از قشر کارگر دارای بهترین نظام‌های آموزشی و بهداشتی در جهان هستند!
خلاصه بگویم، کارگر یعنی نماد توسعه همراه با عدالت، کارگر نماد زحمت و سخت کوشی تمام وقت است و بس! روز جهانی کارگر گرامی باد!
اکنون وقت آن رسیده که طبقۀ کارگر و تمامی اقشار مظلوم دیگر قدرت خود را نشان دهند، قانون‌گذاری کنند و صدای خود را بگوش دستگاه‌های اجرایی برسانند.

منبع:
*- بیتوته، پوستر روز کارگر

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: