پرش به محتوا

روسیه اسناد مرگ هیتلر را در آستانه روز پیروزی منتشر کرد.

روسیا الیوم عربی
مترجم م. میرفخرائی
اطلاعات روسیه اسنادی را منتشر می کند که خودکشی هیتلر را تایید می کند و جزئیات آخرین لحظات زندگی او را فاش می کند
سرویس امنیت فدرال روسیه اسناد آرشیوی جدیدی را منتشر کرده است که خودکشی رهبر آلمان نازی، آدولف هیتلر، در پایان آوریل 1945 را تایید می کند و آخرین ملاقات ها و جزئیات آخرین لحظات زندگی او را فاش می کند.
این اسناد متعلق به خلبانی شخصی سابقه هیتلر به نام گانس بائر است،که سمت بالایی در پلیس نیز داشت میباشد. این بازجویی ها توسط مقامات امنیتی روسیه در منطقه نووگورود روسیه از این نظامی آلمانی صورت گرفته است.
بائر زندگی نامه خود را به آلمانی نوشت که به روسی ترجمه شد و بعداً در دسامبر ۱۹۴۵ در بازجویی هایش آنها را در سرویس امنیت شوروی شهادت داد.
عکسی از بائر با هیتلر نیز منتشر شد که در اوایل سپتامبر ۱۹۳۲ در جریان مبارزات انتخاباتی برای انتخاب هیتلر به عنوان صدراعظم آلمان گرفته شد.
طبق آنچه بائر در بازجویی نوشت، حلقه داخلی هیتلر که تا پایان آوریل ۱۹۴۵ در زیرزمین ساختمان صدراعظم رایش در برلین در کنار او بود، و از قصد نهایی رهبر خود اطلاعی نداشت.
او گفت: «تنها در ۳۰ آوریل، بعد از ظهر، او از طریق سرهنگ دوم بتز با من تماس گرفت، هیتلر در سالن از من استقبال کرد و مرا به اتاق خود هدایت کرد.» او من را لمس کرد و تکان داد و به من گفت که می خواهد از من خداحافظی کند. و من می خواهم از شما برای تمام سال های خدمت تشکر کنم.»
«بائر ادامه داد: «او (هیتلر) دیگر پیر و خسته شده بود، دست هایش می لرزید و برای من مشخص بود که تصمیم نهایی خودکشی را گرفته است.»
بر اساس اسناد منتشر شده، هیتلر به بائر گفت که می‌خواهد نقاشی مورد علاقه‌اش را به عنوان یادگاری به او بدهد، پرتره‌ای از پادشاه فردریک کبیر اثر رامبراند که در اتاق هیتلر آویزان شده بود.
بائر سعی کرد هیتلر را از خودکشی منصرف کند، «شما اگر دست به اینکار بزنید، همه چیز ظرف چند ساعت به هم می‌ریزد» هیتلر اما در پاسخ افسر خود گفت: «سربازان من دیگر نمی‌توانند جنگ را تحمل کنند و نمی‌خواهند به این جنگ ادامه دهند، من هم دیگر نمی‌توانم تحمل کنم. «
هیتلر به بائر توضیح داد که «روس ها اکنون در «پتسدامر پلاتس» هستند» (پتسدامر پلاتز میدانی در منطقه مرکزی برلین می باشد که فاصله بسیار نزدیکی با زیرزمینی که رهبر آلمان نازی در آن مخفی شده بود داشت. مترجم) و آنها می توانند او را با استفاده از گاز خواب آور لیهوش و سپس زنده دستگیر کنند.


بائر اضافه کرد که هیتلر دستور سوزاندن جسد خود و همسرش اوا براون را صادر کرده بود، زیرا می‌ترسید که آنها به دار آویخته شوند و او سرنوشتی مانند بنیتو موسولینی رهبر ایتالیای فاشیست پیدا کند.
بائر آخرین کلماتی را که قبل از دست دادن با هیتلر شنید و بیرون رفت گفت: «یک روز بعد از مرگم باید روی سنگ قبر من بنویسند که قربانی ژنرال هایم شده ام.»
پس از خروج از اتاق هیتلر، باوئر و بتز رفتند تا از شر اوراق سری خلاص شوند و برای خروج از مرکز رایش آماده شوند و پس از دو ساعت گفتگو با هیتلر، با بسته بندی وسایل خود، بائر به زیرزمین بازگشت تا نقاشی را که هیتلر به او میخواست هدیه کند را ازاو بگیرد.
او گفت: «جلوی اتاق‌های شخصی هیتلر را خیلی دود گرفته بود. چند نفر از نگهبانان اس‌اس سریع بالا و پایین دویدند، پرسیدم همه چیز تمام شده است؟» گفتند بله.
بائر پرسید: اجساد کجا هستند؟ آنها پاسخ دادند: «آنها (هیتلر و همسرش) را در پتو پیچیده اند، آنها را با بنزین آغشته کرده اند و اکنون در طبقه بالا در باغ صدارت می سوزند.»
منبع: ریانووستی

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: