بنیانگذار هنگ نازی “آزوف” غیرنظامیان را در ماریوپل تهدید به قتل عام کرد.

بنیانگذار هنگ نازی “آزوف” غیرنظامیان را در ماریوپل تهدید به قتل عام کرد

مترجم: مینا صابریبگزارش مجله هفته از روسیه امروز، شبکه تلویزیونی اوکراینی NTA روز پنجشنبه اظهارات آندری بیلتسکی، بنیانگذار آزوف را پخش کرد: او در لفاظی هایش تهدید کرد که اگر ساکنان ماریوپل در روز پیروزی، ۹ می، در عملیات “هنگ جاویدان” شرکت کنند، با شلیک موشک قتل عام خواهد شد.

از نظر آماری، جایی که جنگ وجود دارد، جنایات جنگی اجتناب ناپذیر است -حالا چه این جنایت توسط “گناهکار”، یا توسط سربازانی که بیش از حد شاهد کشت و کشتار بوده اند، یا به عنوان آسیب جانبی زمانی که یک سرباز یا فرمانده هدفی را انتخاب می کند و از حضور احتمالی غیرنظامیان در آنجا بی خبر است رخ بدهد.در حالت ایده آل، سربازان و فرماندهان باید مسئول عواقب کارشان باشند.
امت وقتی چنین چیزی بلاواسطه و فوری امری عادی و پذیرفته شده تلقی بشود، دیگر خیلی بدتر است، – و از همه بدتر وقتی که عمداً دستور چنین جنایتی توسط یک فرمانده عمدا داده شود یا بخشی از دکترین یا ایدئولوژی نظامی میگردد.

بنیانگذار هنگ آزوف نازی اوکراین (گردان سابق) آندری بیلتسکی هر دوی این موارد تائید و رسما اعلام کرده است – یعنی کشتار دسته جمعی غیرنظامیان در صورت شرکت در رویدادی که او از نظر ایدئولوژیک با آن موافق نیست. او همچنین در یک مصاحبه زنده با NTA اوکراین مستقر در لووف از طریق ویدئو کنفرانس حتی به بودجه ای که برای این کار استفاده می شود اشاره کرد. خبرنگار از سایزه جوی «سابق» و سیاستمدار فعلی پرسید که ارتش اوکراین چه واکنشی نسبت به اجرای عملیات “هنگ جاویدان” در ماریوپل در روز پیروزی بر فاشیسم در ۹ مه نشان خواهد داد؟

روزنامه نگار میگوید بلافاصله تصور کنید که روسیه باید شرکت کنندگان را به ماریوپل منتقل کند تا دوربین ها این تصاویر را نشان دهند. بیلتسکی که اکنون دیگر یک سیاستمدار!! است، پس از آن به وضوح نشان داد که نیروهای مسلح اوکراین به سوی هر صفی که در مراسم “هنگ جاویدان” در ماریوپل شرکت کنند شلیک خواهند کرد، بدون توجه به اینکه چه کسی در این مراسم شرکت می کند:
« موشک‌های دوربرد اوکراینی مانند توچکا-یو میتوانند به این مناطق شلیک میشوند، بنابراین من اگر جای آنها بودم دست به ریسک برگزاری مراسم هنگ های جاودانه و اقدامات مشابه نمی‌زدم.»

آنچه پس از آن رخ داد، یک قصه کامل از حماسه های دروغین نازی ها است با پروپاگاندای بی اساس با دروغ هایی در اندازه دروغ های گوبلزی قابل مقایسه است، که در این دروغ ها روسیه متهم میشود گویا ده درصد از جمعیت غیرنظامی ماریوپل را به اردوگاه های کار اجباری تبعید کرده. ایده اصلی پروپاگاندا این بود که هیچ کس در ماریوپل وجود ندارد که بتواند در راهپیمایی هنگ جاویدان شرکت کند. سپس نئونازی «نابغه» ایده اصلی را اینگونه مطرح میکند:

“اما قطعا، برگزاری این مراسم یک تحریک قطعی است. من فکر می کنم که ارتش اوکراین درهر صورت تلاش می کند به طور مناسب و واضح به این تحریکات واکنش نشان دهد. شما یکی از این ویدیو ها را [اینجا در برنامه خود / در کانال خود] دارید. ویدیوهای زیادی از لحظات خنده دار با روس ها و خودروهای نظامی آنها. شاید یک ویدیوی خنده دار دیگر در ۹ مه نیز بوجود بیاید.”

رهبر فاشیست های اوکراینی بیلتسکی هرگونه تصوری مبنی بر اینکه جمعیت باقی مانده در شهر ماریوپل ممکن است علاقه مند به برگزاری مراسم “هنگ جاویدان” باشند را رد کرد.

از بیانیه بیلتسکی می توان چند نتیجه گرفت. شاید مهمترین ننیجه مورد تأیید دیگری بر تائید ایدئولوژی ضد بشری هنگ آزوف باشد که توسط خود تروریست های «میانه رو» که اخیرا شدیدا مورد علاقه رسانه های غربی قرار گرفته اند، توسط بازوی سیاسی آزوف، حزب سپاه ملی که بیلتسکی رهبر آن است، باشد. به سختی می توان به کسی که پس از شنیدن این خبر هنوز به مبارز و میانه رو بودن آزوف معتقد باشد کمک کرد.

علاوه بر این، اعلامیه کامل فرمانده سابق “آزوف” این ظن را برمی انگیزد: هر کسی که فرماندهی هنگ را بر عهده دارد ظاهراً حرف اش در ارتش اوکراین بیشتر از آنکه تصور میشود نفوذ و تاثیر دارد – حداقل در تصمیم و دستورات در مورد فرماندهی توپخانه و سامانه‌های موشکی دور برد، که شامل موشک‌های بالستیک میدان نبرد توچکا-یو در زرادخانه اوکراین هستند. ممکن است همیشه اینطور نبوده و سازماندهی مجدد ممکن است تنها پس از یک حادثه رخ داده باشد که در ۴ مارس رخ داد، در آن رمان ستاد فرماندهی هنگ “آزوف” توسط ارتش عادی اوکراین هدف گلوله قرار گرفت: چراکه نئونازی های آزوف – شبه نظامیان جناح راست از هماهنگی اقدامات خود با ارتش سرباز زده بودند.

این اطلاعات میتواند در مورد اینکه چرا ایستگاه قطار کراماتورسک یک ماه بعد با موشکی از همین نوع گلوله باران شد، مفید واقع شود.