پرش به محتوا

صد و پنجاه و دو سال

صد و پنجاه و دو سال

C:\Users\User\Pictures\lenin.jpg

بمناسبت زادروز ولادیمیر ایلیچ لنین

ا. م. شیری 

ولادیمیر ایلیچ لنین، اندشمند، نظریه‌پرد‌از مارکسیست و انقلابی کمونیست در ٢٢ آوریل ١٨٧٠ دیده به جهان گشود. 

او با تدوین نظریۀ امپریالیسم بمثابه بالاترین مرحلۀ رشد سرمایه‌داری، تئوری مارکسیستی را توسعه داد و به حد کمال رساند. با ولادت لنین دورۀ مرگ امپریالیسم آغاز شد.

لنین با رهبری انقلاب پیروزمند اکتبر و بدنبال آن، با بنیانگذاری کشور بزرگ اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی در امپراطوری ویران شدۀ روسیه، زنگ آغاز دوران بکلی نوین- دوران گذار از سرمایه‌داری به سوسیالیسم را به صدا درآورد که در آن، هر گونه نظام اجتماعی- اقتصادی مبتنی بر مالکیت خصوصی بر زمین و ابزار تولید امکان حیات نخواهد داشت و عدالت اجتماعی- سوسیالیسم جایگزین استثمار فرد از فرد خواهد بود.

لنین یک رهبر مردمی در رأس توده‌های انقلابی بود که نه تنها امپراطوری روسیه، بلکه جهان را متحول کرد. هم از این رو، نیروهای دشمن برای محو نتایج اندیشه و عمل لنین در نطفه، برنامه‌ها چیدند و فوراً دست به‌کار شدند.

توطئه پشت توطئه، دسیسه پشت دسیسه، تبلیغات زهرآگین، جعل واقعیت‌ها و هیولانمایی سازندگان جامعۀ عادلانه توأم با برافروختن آتش سوزندۀ جنگ‌های داخلی با پشتیبانی چهارده کشور اشغالگر، تحریک، تهییج و تشجیع عوامل داخلی- ستون پنجم، راه‌اندازی هولنا‌ک‌ترین جنگ تاریخ- جنگ جهانی دوم، درگیر کردن مهلک‌ترین جنگ بنام «جنگ سرد» و تبدیل مغزها به میدان نبرد طبقاتی و بالاخره، با صرف قریب شش تریلیون‌ دلار هزینه، اگر چه توانستند اولین کشور سوسیالیستی تاریخ را تکه- پاره کنند، اما غافل از اینکه چرخ تاریخ و زمان فقط رو به جلو می‌چرخد و فکر و اندیشه، باور و نظریۀ لنین آیندۀ روشن بشریت است. 

میراث نظری و عملی ماندگار لنین، بویژه در امر هدایت انقلاب پیروزمند اکتبر، همواره موجب برانگیختن انگیزۀ توده‌های ستمدیدۀ می‌شود تا او را از نو کشف کنند و زندگی را بر روی پایۀ ایدۀ عدالت‌خواهانۀ او برپا نمایند.

لنین با اندیشه و ایدۀ جهانشمول، آثار عملی و نظری ماندگار خویش زیست، می‌زید و خواهد زیست!

لنین نامی است جاودانه!

اردبیهشت- ثور ١۴٠١ 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: