پرش به محتوا

بوریس جانسون ولادیمیر پوتین را تمساح خطاب کرد.

ترجمه از م. میرفخرائی / مجله هفتهبوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا در جریان سفر به هند گفت که نمی‌داند کیف در حال حاضر چگونه می‌تواند با مسکو مذاکره کند. ولادیمیر پوتین مانند کروکودیل است که پاهای اوکراین را می جود.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: «ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه مانند تمساحی است که پاهای اوکراین را می جود. تصور اینکه چگونه اوکراینی‌ها می‌توانند با پوتین مذاکره کنند، سخت است، با توجه به اینکه او حسن نیت ندارد و استراتژی ظاهری او این است که تا آنجا که ممکن است بخش هائی از اوکراین را فتح کند، و سپس شاید از موضع قدرت با اوکراین مذاکره کند یا حتی حمله دیگری به کیف انجام دهد.»
او بدون آنکه به نقش «قربانیان نئونازی کروکودیل» در نسل کشی مردم روستبار شرق اوکراین، نقض توافق‌نامه های مینسک یک و دو، بمباران ها و نابودی شهر های شرق اوکراین در ۸ سال گذشته اشاره کند و به نقش بریتانیا، اتحادیه اروپا و بخصوص ایالات متحده در تقویت فاشیست های مسلح در اوکراین و سپردن اختیارات کشوری و لشگری به آنها کند تنها به قاضی رفت و تئاتر «کروکودیل و قربانی» به صحنه آورد و گفت:

«وقتی کروکودیل پای شما را در دهان دارد چگونه می توانید با او مذاکره کنید؟ این مشکلی است که اوکراینی ها با آن روبرو هستند.»

جانسون گفت، او حالی که نمی‌داند پوتین چگونه می‌تواند یک «طرف مذاکره قابل اعتماد» باشد، البته این امر او مربوط نیست!! این چیزی است که اوکراینی‌ها باید خودشان تصمیم بگیرند. در همین حال، او اطمینان داد که بریتانیا و متحدانش در ناتو به تامین پول و تسلیحات کیف ادامه خواهند داد. اجماع رهبران G7 در مورد اوکراین این است که «به این کشور چیزهایی را که برای دفاع از خود نیاز دارد، به ویژه توپخانه، بدهد.»

به گزارش رویترز، جانسون گفت، ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین به بیرون راندن نیروهای روسیه از منطقه شرقی دونباس اطمینان دارد. با این حال، اوکراین احتمالا قادر به بازپس گیری شبه جزیره کریمه نخواهد بود.

جانسون روز پنجشنبه به هند سفر کرد و در آنجا می خواهد نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور را متقاعد کند که خرید مواد خام و تسلیحات از روسیه را متوقف یا حداقل کاهش دهد. هند هنوز تحریم هایی را علیه مسکو اعمال نکرده است.
نگاه کنید به این مقاله:
«دهلی نو خرید نفت از روسیه را پس از مذاکره با واشنگتن دو برابر کرد.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: