پرش به محتوا

راه‌کار هوشیارانه پوتین:ماریوپل آزاد شد، عجله ای برای تصرف کارخانه فولاد نیست!

در حالیکه تمام دولت و رسانه های لیبرال فاشیست غرب در انتظار حمله ارتش روسیه به محل اختفاء ی نئو نازی ها و فاشیست های آزوف بودند تا حکایت دیگری از بی رحمی، جنایت علیه بشریت، نسل کشی و کودک کشی را سر هم بندی کنند، پوتین با یک راهکار هوشمندانه دستور داد ارتش روسیه از حمله به کارخانه فولاد آزوف صرف نظر کند و آنجا را محاصره کنند، تا آنها خودشان با پای خودشان بیرون چمده یا کشته و یا تسلیم شوند این عمل هم موجب حفظ جان نیروهای روسیه میشود و هم باعث جلوگیری از راه انداختن دروغپردازی های امپریالیسم خبری.

ژنرال سرگئی شویگو وزیر دفاع فدراسیون روسیه در مورد آزادسازی شهر بندری ماریوپل به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گزارش داد. بیش از ۲۰۰۰ ستیزه‌جو اوکراینی در کارخانه متالورژی آزوفستال گرفتار و محاصره شدند. به گفته رئیس دولت، هجوم به این سایت صنعتی بی فایده است.

مجله هفته به گزارش از روسیه امروز: سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه صبح پنجشنبه در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور، شهر بندری ماریوپل را آزاد شده اعلام کرد. به گفته وی، در زمان محاصره این شهر در دریای آزوف، گروه‌بندی ارتش اوکراین، واحدهای ملی‌گرا و مزدوران خارجی حدود ۸۱۰۰ نفر بود. بیش از ۴۰۰۰ نفر از آنها در آزادسازی ماریوپل کشته شدند، ۱۴۷۸ نفر نیز تسلیم ارتش روسیه شدند. بقیه گروه که بیش از ۲۰۰۰ سایزه‌جوی نئو‌نازی و فاشیست و احتمالا داوطلبان نازی خارجی داشتند در منطقه صنعتی آزوستال کرفتار و محاصره شدند.
شویگو افزود که تکمیل عملیات آزادسازی به نیروهای روسیه به معنی حمله و تصرف کارخانه آزوفاستال ایت و این مهم به سه تا چهار روز زمان نیاز دارد. بقیه شهر کاملاً تحت کنترل نیروهای مسلح روسیه و نیروهای جمهوری خلق دونتسک و لوگانسک است.

پوتین نیروهای روسی را از یورش به سایت صنعتی ماریوپل منع کرد. در همان زمان، رئیس دولت دستور داد تا راه های کارخانه متالورژی را مسدود کنند «تا هیچ مگسی نتواند از آنجا پر بزند».

«ولادیمیر پوتین پیشنهاد هجوم به منطقه صنعتی را غیرمنطقی و به مصلحت نمی دانم و دستور لغو آن را می دهم.»

رئیس جمهور پوتین تصمیم خود را بر اساس احساس مسئولیت و نگرانی برای جان و سلامت سربازان و افسران روسی توجیه کرد. این بی معنی است که «به این دخمه ها وارد شویم و در آنجا زیر زمین ها بخزید».
همان زمان، پوتین قول داد که نیروهای اگر نیروهای اوکراینی که کارخانه متالورژی سنگر گرفته اند تسلیم شوند در امان خواهند بود. و به همه مجروحان کمک پزشکی تخصصی ارائه خواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: