پرش به محتوا

پوتین: روسیه زندگی عادی را به دونباس باز میگرداند.به گزارش راشا تودی،ولادیمیر پوتین اعلام کرد که روسیه تضمین خواهد کرد که زندگی در دونباس عادی میشود. وی گفت که برای رسیدن به این منظور مسکو به طور پیگیر وارد عمل خواهد شد و تاکید کرد که وقایع هشت سال گذشته در دونباس روسیه را «مجبور» کرد تا عملیات نظامی خود را آغاز کند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در برنامه شبکه روسیا 24 گفت، سال ها فاجعه در دونباس روسیه را مجبور کرد که عملیات نظامی ویژه ای را در اوکراین انجام دهد. وی افزود که مسکو به طور پیگیر عمل خواهد کرد و به عادی سازی زندگی در منطقه دست خواهد یافت. رئیس دولت روسیه ابراز اطمینان کرد که دونباس می تواند به لطف روسیه آرام شود.

از زمان آغاز عملیات ویژه در اوکراین، مقامات روسیه گفته اند که این اقدامات نظامی اجباری بوده است. رئیس جمهور روسیه یک هفته پیش آنچه را که در اوکراین اتفاق می افتد به عنوان یک تراژدی توصیف کرد، اما بار دیگر تاکید کرد که روسیه چاره ای ندارد. پوتین گفت که اهداف این عملیات «کاملاً روشن و نجیب» است – یعنی کمک به مردم دونباس. به نظر او، درگیری با ملی گرایان در اوکراین برای روسیه اجتناب ناپذیر بود.

عملیات نظامی در ۲۴ فوریه آغاز شد و رئیس‌جمهور روسیه از «غیر نظامی‌سازی و نازی زدائی» اوکراین به عنوان اهداف یاد کرد. پس از آن کیف در اوکراین حکومت نظامی اعلام کرد و روابط دیپلماتیک خود را با مسکو قطع کرد.

در ۲۵ مارس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که وظایف مرحله اول عملیات ویژه تا حد زیادی تکمیل شده است و اکنون می‌توان تلاش‌های اصلی را برای دستیابی به هدف اصلی یعنی آزادسازی دونباس متمرکز کرد. در ۱۹ آوریل، وزیر امور خارجه سرگئی لاوروف اعلام کرد که مرحله بعدی عملیات آغاز شده است. اندکی پیش از بیانیه لاوروف، ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت که «نبرد برای دونباس» آغاز شده است.

برگردان صادق

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: