پرش به محتوا

روسیه: تلفات اوکراینی بیش از ۲۳۰۰۰ تن است.


وزارت دفاع روسیه فهرستی از نظامیان اوکراینی کشته شده را منتشر کرد

وزارت دفاع روسیه فهرستی از سربازان اوکراینی کشته شده در عملیات نظامی ویژه روز دوشنبه منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری تاس، کانال‌های تلگرامی این وزارتخانه فهرستی از اطلاعات شخصی شهروندان اوکراینی متوفی شامل تاریخ تولد، رتبه، شرایط و مکان‌های جراحات فوتی و محل دفن را منتشر کردند. ارتش همچنین گفت که داده‌هایی درباره ده‌ها سرباز ترک، مجروح و مفقود اوکراینی در اختیار دارد.

پیش از این، ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفته بود که ۲۳۳۶۷ تن از سربازان و مزدوران اوکراینی دچار تلفات جبران ناپذیر شده اند.

روسیه اسامی سربازان کشته شده اوکراینی را منتشر می کند

تعداد تلفات هر دو طرف در درگیری روسیه و اوکراین را نمی توان به طور مستقل تأیید کرد. هر دو طرف اطلاعات متفاوتی می دهند. وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه فهرست سربازان کشته شده در یک پادگان در ماریوپول را منتشر کرد و گفت که تعداد مستند تلفات اوکراینی بیش از ۲۳۰۰۰ نفر است.

https://t.me/mod_russia/14478وزارت دفاع فدراسیون روسیه روز دوشنبه اطلاعات شخصی سربازان کشته شده اوکراینی و اعضای هنگ آزوف را از یک پادگان واحد به شماره ۳۰۵۷ در ماریوپول منتشر کرد. همزمان، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ۲۳۳۶۷ سرباز و افسر در طرف اوکراینی کشته و شناسائی شده و مستند است.

«در این متن، در مجموع هفت سند قابل کلیک و دانلود است. سه سند اول، تا تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۳۳، حاوی نام کامل، درجات، وظایف و تاریخ و شرایط مرگ ۱۲۲ سرباز و عضو است. هنگ «آزوف». چهار هنگ دیگر حاوی اسامی و درجات سربازان و افسرانی است که به دلیل شدت جراحات برای همیشه نمی توانند در هیچ عملیات شرکت کنند.»

«با قضاوت بر اساس اطلاعات در مورد شرایط مرگ و مجروح شدن، اینها سربازانی هستند که بین ابتدای مارس تا ،۲۹ مارس ۲۰۲۲ در ماریوپول کشته شده یا مجروح شده اند.»

وزارت دفاع هیچ اطلاعاتی در مورد منشاء لیست اسامی ارائه نکرده است. احتمالاً اینها در جریان پیشروی واحدهای روسی و واحدهای جمهوری خلق دونتسک در ماریوپل دستگیر شدند.

انتشار این لیست از طرف روسی با اظهارات ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین مبنی بر کشته شدن ۳۰۰۰ پرسنل نظامی از آغاز مداخله نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه، تناقض دارد. بر اساس اظهارات زلنسکی در پنجشنبه گذشته، تا ۳۰۰۰ سرباز در طرف اوکراینی – و حداکثر ۲۰۰۰۰ نفر از نیروهای ارتش در طرف روسیه کشته شده اند.

اسناد طرف روسی در حال حاضر به طور مستقل قابل تأیید نیستند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: