پرش به محتوا

لاوروف: مدارکی دال بر آماده سازی استفاده از سلاح های بیولوژیکی توسط کیف داریم!

ترجمه مجله هفته
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که غرب به بهانه کمک به اوکراین در حال جنگی همه جانبه علیه کشورش است. واشنگتن و متحدانش قواعد حقوق بین الملل را زیر پا می گذارند تا تسلط خود را در صحنه بین المللی تثبیت کنند.

سرگئی لاوروف، دیپلمات ارشد روسیه روز پنجشنبه در کنفرانس روابط بین الملل دیجیتال در مسکو سخنرانی کرد. او در آنجا خاطرنشان کرد که ایالات متحده و غرب در تلاش هستند تا اوکراین را به کشوری ضد روسیه تبدیل کنند.

گفته می شود که حمایت بی قید و شرط امروز غرب از رژیم کیف، اوج سیاست های ضد مسکوی آنهاست که با ممنوعیت زبان روسی، ممنوعیت رسانه های روسی و کشتن روزنامه نگاران مستقل روسی در اوکراین آغاز شد. و با غرق شدن سیل اوکراین با سلاح های مرگبار و تدارک جنگ در منطقه دونباس ادامه یافت.

وزیر خارجه روسیه افزود: مسکو اسناد متعددی دارد که ثابت می کند اوکراین آماده تولید و استفاده از سلاح های بیولوژیکی است. وی تاکید کرد که عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین با هدف حفاظت از منطقه دونباس است و به مجبور است به اهداف خود برسد.

لاوروف خاطرنشان کرد که جنگ هیبریدی غرب علیه روسیه طیف وسیعی از حوزه ها از جمله فضای اطلاعاتی را در بر می گیرد. وی توضیح داد که غرب از رسانه ها و وب سایت ها برای جعل، تحریف و گسترش نفرت علیه روسیه استفاده می کند. این دیپلمات افزود که روسیه در حال برداشتن گام هایی برای تقویت حاکمیت دیجیتالی دولت و دولت روسیه در کل است.
وی خاطرنشان کرد که روسیه یکی از کشورهای پیشرو در بخش دیجیتال است و بحران کنونی فرصت های توسعه بیشتری را مانند هر زمینه دیگری باز می کند.

وزیر امور خارجه روسیه پس از این سخنان به موضوع کنفرانس بازگشت و افزود که کشورش برای همکاری در همه زمینه ها از جمله امنیت دیجیتال و سایبری سیاست بازی را دنبال میکند و آماده همکاری است. علاوه بر این، کشور همواره برای مبارزه با جرایم سایبری و ایجاد یک سیستم جهانی یکپارچه برای کنترل فضای اطلاعاتی تلاش خواهد کرد.
راشا تودی

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: