پرش به محتوا

آلمان تصمیم به دامن زدن به جنگ گرفته است.

مترجم مینا معظمی

دخالت آلمان در لابراتورهای بیولوژیکی در اوکراین.

شولز دو میلیارد یورو برای خرید تسلیحات و کمک نظامی به اوکراین را آزاد می کند

بالاخره آلمان تصمیم گرفت نفت بیشتری بر شعله های جنگ اوکراین بریزد: پس از ارتقای بودجه نظامی ارتش آلمان با ۱۰۰ میلیارد یورو و تحویل تسلیحات متعدد به اوکراین، اولاف شولز صدراعظم قصد دارد با پول مالیات
دهندگان آلمان دو میلیارد یورو به بودجه خرید بیشتر تسلیحات برای جنگ اوکراین کمک کند.
صدراعظم شولز روز شنبه در مطبوعات حکومتی آلمان اعلام کرد که در مجموع دو میلیارد یورو برای هزینه های نظامی بیشتر – در درجه اول برای خرید تسلیحات اوکراینی – آزاد کرده است.

حدود نیمی از این بودجه به طور مستقیم به اوکراین تحویل داده میشود. بر این اساس، کیف می تواند پس از مشورت قبلی با ایالات متحده آمریکا و سایر متحدانش مانند اتحادیه اروپا، سلاح های مورد نظر خود را خریداری کند. اگر اوکراین به تسلیحات ساخت یا متعلق به آلمان علاقه نشان بدهد، این معادله و صادرات باید توسط وزیر اقتصاد فدرال رابرت هابک (سبزها) تأیید شود این البته فقط یک امر ظاهری است چرا که حزب سبز آلمان در کنار دیگر احزاب راست از جنگ افروز ترین احزاب جهان و از حامیان درجه اول رژیم راست افراطی اوکراین است.

این مبلغ قرار است به عنوان بخشی از به اصطلاح «ابتکار ارتقاء» دولت آلمان در دسترس قرار گیرد. ۴۰۰ میلیون یورو دیگر از بسته کلی برای «تسهیلات صلح اروپا» در نظر گرفته شده است که تسلیحات را برای اوکراین خریداری می کند. ۴۰۰ میلیون یورو باقی مانده برای سایر کشورهای دوست در نظر گرفته شده است – فعلا جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه نشد.

به گفته محافل دولتی، دو میلیارد یورو از پول مالیات دهندگان آلمان بخشی از «صندوق ویژه بوندس‌ور(ارتش آلمان)» به مبلغ ۱۰۰ میلیارد یورو نیست، بلکه هزینه ای اضافی بر آن است.

در ۲۴ فوریه، در آغاز جنگ علیه اوکراین، ولادیمیر پوتین، رئیس دولت روسیه به وضوح نه تنها به ستیزه جویان اوکراینی، بلکه به بازیگران خارجی این درگیری نیز نسبت به عملیات نظامی علیه روسیه هشدار داد:

« هیچ کس نباید شک داشته باشد که حمله فوری به روسیه منجر به شکست کوبنده و عواقب وخیم برای متجاوز خواهد شد.»


زاخارووا: علاوه بر ایالات متحده آمریکا، آلمان نیز در فعالیت‌های آزمایشگاه‌های زیستی در اوکراین مشارکت دارد.


آلمان به همراه ایالات متحده آمریکا سال ها در فعالیت های تسلیحات بیولوژیکی در اوکراین مشارکت داشته است. این را سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در مصاحبه با راشا تودی بیان کرد و افزود که آلمان فدرال ممکن است همچنان به این فعالیت ها ادامه دهد.

« ما شکی نداریم که به همین دلیل است که طرف آلمانی فعال‌تر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا تلاش می‌کند تا کشور ما را به داشتن برنامه‌های جنایتکارانه برای استفاده از سلاح‌های بیولوژیکی و شیمیایی در خاک اوکراین و در مناطق هنوز آزاد نشده جمهوری های خلق متهم کند.»

ماریا زاخارووا تاکید کرد که رهبری آلمان همچنین از تلاش مقامات ایالات متحده «برای منحرف کردن تمرکز افکار عمومی از موضوع داغ آزمایشگاه‌های بیولوژیکی در اوکراین که آنها کنترل می‌کنند.» حمایت میکند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: