پرش به محتوا

زورگیری و راه‌زنی علنی واشنگتن و ساده لوحی مسکو ادامه دارد!

مترجم مهرداد

مشاور امنیت ملی بایدن روز پنجشنبه گفت که ایالات متحده هیچ برنامه ای برای بازگرداندن دارایی های توقیف شده روسیه ندارد و می خواهد از آنها «به شیوه ای بهتر» استفاده کند.

 بازگرداندن دارایی های روسیه که به بهانه تحریم ها مصادره شده اند در واشنگتن برنامه ریزی نشده است.  این را جیک سالیوان مشاور امنیت ملی در مصاحبه ای در باشگاه تجاری واشنگتن در روز پنجشنبه اعلام کرد.

 سالیوان گفت: «هدف ما این نیست که دارائی های روسیه را پس دهیم.»  ایالات متحده قصد داشت از دارایی های مصادره شده «به روشی بهتر» استفاده کند.  البته سالیوان هیچ اقدام مشخصی را به عنوان «روش بهتر» ارائه نکرد، تصمیم در مورد استفاده از دارایی ها یک «فرآیند سیاسی در حال انجام» است.  او توضیح داد: «مجوزهایی وجود دارد که ما قبلاً داریم و مجوزهای دیگری وجود دارد که ممکن است بتوانیم آنها را توسعه دهیم، و ما به طور فعال بر آن نظارت می کنیم.»  پیش از این، برخی از اعضای کنگره پیشنهاد فروش دارایی های مصادره شده روسیه و استفاده از این پول برای بازسازی اوکراین را داده بودند.

 از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه، ایالات متحده آمریکا در چند مرحله تحریم هایی را علیه روسیه وضع کرده بود.  از جمله موارد دیگر، مصادره دارایی های متعلق به شرکت های روسی در خارج از کشور بود.  سالیوان روز پنجشنبه در مصاحبه ای اعلام کرد که ایالات متحده در روزهای آینده روی مقابله با تلاش ها برای دور زدن تحریم ها تمرکز خواهد کرد.

بر خلاف آمریکا روسیه به ساده لوحی و غرب زدگی خاص خود ادامه میدهد و در حال حاضر هیچ طرحی برای مصادره دارایی های خارجی در مسکو وجود ندارد.  ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت: «بر خلاف غرب، ما به حقوق مالکیت احترام می گذاریم.»

پس حالا که کاسه داغ تر از آش هستید و احترام میگذارید تحویل بگیرید!

۱ دیدگاه »

 1. درود بر تیم مجله محترم هفته،
  چون مقاله و نظریه فوق فاقد نام نویسنده میباشد، من بعنوان نظربه بی هویت پاسخ میدهم:
  من مدت هاست که با مقالاتی تحت نام «نه نیش عقرب از ره کین است» که به سیزده سال پیش بر میگردد، علت نیش امپریالیسم آمریکا را از ره کین ندانسته بودم و مقصر اصلی را سه اصل «مسالمت آمیز» „همزیستی مسالمت آمیز؛ گذار مسالمت آمیز و مسابقه مسالمت آمیز“ را بیان کرده بودم.
  این گول خوردن ها از همان کنگره بیستم خروشچف و پشتیبانی شدن توسط کمیته «مک کارتی» شروع گردید و به دست برژینسکی و کسینجر به اوج خود رسید که سپس توسط گارباچف (قربی جان آلمانی ها)‌ به نقطه اوج خود رسید. اصولا طبقه حاکمه آنزمان (جنگ ویتنام) تاکنون یک نوع احساس خویشاوندی با سران غرب در خود حفظ کرده اند. و چرا که نکنند که نه کردن آنها برای من قابل فهم نیست.
  ا – آنها تکنوکرات ها را در اواخر ۱۹۵۰ با شیر کردن که تکنیک از نظر توان و فهم در تولید و اداره کشور پیشرفته‌تر و دانا تر از کادر های حزبی میباشند و میتوانند قدرت را از کف حزب بربایند شورع گردید و حتی نظق خروشچف در کنگره بیستم را تا نسل کنونی مخفی نگه داشتند(پسا فروپاشی) ولی خود در واشینگتن ساعتی بعد تیتر اول روزنامه ها گردید.
  ۲ – با پیروزی بروکراتها که آقای برژنف راس آنها قرار داشت خروشچف را کنار زد و به کلیه رسانه ها گفت که ما به راه خروشچف ادامه خواهیم داد. که همین کار هم انجام گردید و در از این زمان سرمایداران غرب از کانال ام. آمریکا گرانترین نمونه های خودرو های لوکس را بوی هدیه کردند که در نمایشگاه بزرگی در مسکو قرار داشت. ولی وی بخود جرات نمیداد که با خودروی یک میلیون دلاری در شهر های مسکو رفت و آمد داشته باشد.
  ۳ – سپس تصمیم گرفته شد که اگر شتر سواری است پس چرا دولا دولا شتر سواری کنیم و تصمیم بر آن گرفته شد که رسما به نظام سرمایداری عبورداده شوند که همه آنها باکمک سازمان سیا و تئاتر های تحدید و تهدید های یکدیگر شروع گردید و رفیق انور خوجه مقاله ای در باره تبانی و رقابت امپریالیست ها نگاشت که هنوز که هنوز است حتی یک کمای آنرا نمیتوان جابجا کرد. «تبانی های امپریالیستی موقت و مشروط بوده ولی رقابت دایمی و مطلق میباشد».
  ۴ – این رقابت و تبانی بجایی رسید که از اوان ۱۹۸۰ هجوم متخصصین کارخانه داری غربی و گردانندگان تولیدی سرمایداری به مسکو و کل روسیه جهت فرادادن طرز اداره تولید سرمایداری در کشوری مانند روسیه به جریان افتاد. از همین منطقه پیشا شهر کلن ۳ نفر از پروفسور های متخصص که یکی از آنها از آکادمیکرهای اداره پلیس بود بمدت دو سال در روسیه تدریس میکردند.
  ۵- طبقه حاکمه نوین روسیه از غرب برای فرادادن سرمایداران روسی که چگونه روی دو پای خود بایستند بسیار سپاسگزار بودند
  ۶ – در این ایام سیل خروج سرمایه های روسی از طریق باز کردن (ال سی) به بانک های خارجی شروع گردید که هرگز به روسیه دیگر باز نگشت. که انعکاس آنرا هم اکنون در الیگارش اوکرایینی ک کلیه مخارج فاشیست ها را قبل از ۲۰۱۴ تا کنون عهده دار گردیده است این سرمایه ها را باز می یابیم.
  آقای پوتین هم از نگاشته های دهساله رفیق عزیز آقای ابراهیم شیری و داستان هایی که حتی ساینس فیکشن ها از آن عقب می مانند و در رسانه های غربی با مستی یلتسین داستان ها نشان میدادند و با باد به قبقب انداختن که خانم گارباچف را لباس مد پاریس بتن کرده اند تا با آنها عکس بگیرد… و یک بکش رسمی خیابانی شهر کلن با هواپیمای خصوصی در وسط میدان سرخ مسکو بزمین بنشیند و وزیر دفاع خودکشی کند… و داستان هایی که واقعیتی تلخ و درد ناک برای همه کمونیست ها بودند و گریستند و عذاب کشیدند و روشن گری کردند که متعلق به طبقه کارگر نیست و از خصلت های مادرزادی سرمایداران چه غربی و چه شرقی میباشد.
  آقای پوتین هم اکنون یک صلیب بگردن می اندازد و گاهی هم خود را دعاخوانا مودب و غرب پذیر نشان می دهد و به تخریب مجسمه های لنین در کشورهای شرقی و از قضا هم اکنون در اوکراین احسنت گویان آنرا میپذیرد. نطق پریروزی وی در آرتی تی وی
  آری این ها از مشخصات یک سرمایدار شاکر برادران دالسی میباشد که سران روس بدان دچارند.
  ۷ – روسیه اگر بخواهد در کمتر ازچند ثانیه میتواند واشینگتن را به دیدار حق بفرستد(سپاس کارهای کارگران در زمان استالین)، صدها برابر قویتر از نظر سلاح ارتشی و از نظر روحیه بالای افراد روسیه فدرال میباشد. منتها اگر گاباچف بازی در آورد، سربازان روسی مانند افغانستان برای خود پوتین به خطری عظیم تبدیل میگردند.
  ۸ – روسیه کنونی زیاد زمان در اختیار ندارد. بزودی این تغییر کیفیت در ارتش و طرفداران آن در کشورهایی که دشمن خونی غرب میباشند صورت می پذیرد، آنوقت است که مانند زمان تزار سربازان با عکس مسیح به خانه بر خواهند گشت و برای پوتین سلامتی آرزو خواهند کرد و عمو سام بازار فروش روسیه و نیروی کار و ارزش افزوده آنها را هم زنده در حال تولید مانند دریافت ارزش اضافه و سهم تلکه خود در کشور های آفریقایی، هنوز اسکناس های به صندوق نریخته شده، غارت خود را در واشینگتن به حساب میلیاردر های آمریکایی که کنتوی آن در مانهاتان برای همه قابل دید است اعداد را افزایش خواهند داد و آقای پوتین ولی سرش بی کلاه مانده و باید مانند خانواده برژنف به دریوزگی بنشیند، خواهند خندید.

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: