پرش به محتوا

بیانیه حزب کمونیست آلمان: بیایید حملات به بناهای یادبود شوروی را متوقف کنیم!

بیانیه اجرایی حزب حزب کمونیست آلمان در مورد هتک حرمت بناهای یادبود شوروی و یادبودهای ضد فاشیستی
بیایید حملات به بناهای یادبود شوروی را متوقف کنیم!

خاطره آزادی توسط ارتش سرخ نباید فراموش شود! ضد فاشیسم را نمی توان از بین برد! به استقبال بزرگداشت ۸ و ۹ می برویم!

بنای یادبود اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی در پارک ترپتوور در برلین بارها مورد هتک حرمت قرار گرفته است و در این حملات به یاد ۷۰۰۰ سرباز شوروی که در آنجا دفن شده بودند و جان خود را برای رهایی برلین از وحشی گری نازی ها فدا کردند نیز توهین شده است.

این حمله به میراث ضد فاشیستی بخشی از حملات زنجیره ای به بناهای یادبود اتحاد شوروی و بناهای یادبود ضد فاشیستی، از جمله بنای یادبود ارنست تلمن در برلین است. هموطنان روسی زبان در خیابان مورد حمله قرار می گیرند، ویترین مغازه های روسی را مورد حمله قرار می‌گیرد، مورد رنگ پاشی قرار گرفته و ویترین های آنها شکسته می شود. اگر این جرایم متوقف نشود، خلق و خوی پوگروم می تواند دوباره احیا شود.

شعارهایی مانند «مرگ بر همه روس ها» در یادبود جنگ شوروی در ترپتو، نشانه تاسف بار تبلیغات نژادپرستانه ای است که همگام با اعلام «تغییر زمانه» یا «نقطه عطف» توسط صدراعظم آلمان شولز پیش می رود. این اظهارات نشانی از تبلیغات جنگی هستند که جایی برای تفکر و دگر اندیشی باقی نمی گذارد. صدای رئیس جمهور سابق فدرال ریچارد فون وایتسکر (حزب دمکرات مسیحی) که ۸ مه را روز آزادی توصیف کرد و هشدار داد: «هیتلر همیشه برای برانگیختن تعصب، خصومت و نفرت کار می کرد، شنیده نمی شود. درخواست و فراخوان ما از جوانان چنین است: اجازه ندهید به سمت دشمنی و نفرت نسبت به دیگران سوق پیدا کنید.

به جای اینکه از مراسم یادبود و بزرگداشت قربانیان جنگ شوروی و جشن های آزادی از فاشیسم در اردوگاه های کار اجباری سابق برای دیالوگ و گفتگو استفاده شود، نمایندگان روسیه و بلاروس از لیست مهمانان حذف میشوند و نمایندگان ملی گرای اوکراین جای آنان را میگیرند.
پیروزی ارتش سرخ بر فاشیسم دقیقاً خلاف این را به ما می آموزد. این پیروزی تنها به این خاطر امکان پذیر شد که مردم اتحاد جماهیر شوروی همه با هم زندگی می کردند و همه با هم علیه فاشیسم جنگیدند. در کشور ما (آلمان) به جای ترویج اهمیت هنر، موسیقی و علم برای اتحاد مردم، هنرمندان و دانشمندان روسی در فهرست حذف و اخراج قرار می گیرند، کنار گذاشته می شوند یا از جایگاه های خود خلع می شوند.

این روسوفوبیا یک پدیده حاشیه ای ذهن های آشفته نیست. این نمایش با خونسردی و محاسبه‌گری روی صحنه می‌رود و با تبلیغات جنگی که در همه رسانه‌ها نفوذ می‌کند، سازماندهی شده است.
یکی از منابع الهام سفیر اوکراین و دوست باندرا (رهبر فاشیست های اوکراینی همدست نازی های هیتلری در اوکراین – مترجم) آندری ملنیک است. آنچه اکنون در حال رخ دادن است نتیجه سالها بسیج و تحریک سازماندهی شده ضد روسیه و تلاش برای وارونه کردن تاریخ است.
قطعنامه پارلمان اتحادیه اروپا در مورد همدستی اتحاد جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم را به یاد بیاورید. مقایسه های ناگفتنی هیتلر و پوتین را به یاد بیاورید.

روسوفوبیا یا روس ستیزی موزیک متن مسلح کردن و جنگ افروزی است. از روسیه چهره یک دشمن را برای مردم می سازند.
هدف از این کار جلوگیری از مقاومت در برابر تحویل تسلیحات به اوکراین، مقاومت در برابر تحریم‌ها علیه روسیه که ناقض قوانین بین‌المللی است و مخالفت با بودجه نظامی تسلیحاتی ویژه ۱۰۰ میلیارد یورویی برای نیروهای مسلح آلمان است.
ما این اجازه را نخواهیم داد!
حزب کمونیست آلمان اعضای خود را برای محافظت از نمادهای جنگ ضد فاشیستی و اتحاد شوروی و ابراز همبستگی با همشهریان روسی فرا میخواند. دراقدامات، تجمعات و بزرگداشت یادبودهای شوروی و یادبودهای ضد فاشیستی در اتحاد و یا به طور مستقل در ۸ و ۹ مه سازماندهی شده اند شرکت کنیم.
ما خواهان صلح با روسیه هستیم!

اسن، 14 آوریل 2022

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: