پرش به محتوا

کوبا و ونزوئلا:اوکراین و نئوفاشیسم رسانه‌ای ایالات متحدهبه گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی تله‌سور، واشنگتن نه فقط از طریق پنج موج گسترش ناتو به سمت مرزهای روسیه و نه از استقرار سامانه‌های موشکی در جمهوری چک و لهستان، بلکه با سازماندهی گروهی از ناسیونالیست‌ها، روسوفوب‌ها و نئونازی‌ها، جنگ خود علیه روسیه را به بهای جان اوکراینی‌ها طرح‌ریزی کرد.

اینکه کودتا با اعتراضات گسترده در کریمه و شهرهای شرقی اوکراین که محل زندگی تعداد زیادی از روس‌ها یا اوکراینی‌های طرفدار روسیه مواجه شد، تصادفی نیست. این امر منجر به سرکوب وحشیانه روس تبارها توسط ملی‌گرایان افراطی و نئونازی‌ها و همچنین به قیام مسلحانه در جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک و در نهایت به یک جنگ وحشیانه هشت ساله توسط ارتش اوکراین و نئونازی‌ها انجامید که به قیمت جان نزدیک به ۱۵ هزار نفر تمام شد.

یورومایدان که به عنوان مجموعه تظاهرات طرفداران اروپا در اوکراین برای سرنگونی رئیس‌جمهوری یانوکوویچ شناخته می شود، توانست یک دولت جدید، یک پارلمان جدید و یک رئیس جمهور جدید را به قدرت برساند: پترو پوروشنکو.

ناظران می‌گویند ایالات متحده و متحدان غربی آن با حمایت گروه‌های اپوزیسیون، از کودتا برای برکناری یانوکوویچ از قدرت حمایت کردند.

پیش درآمد نئوفاشیسم رسانه‌ای که اکنون در مقیاس جهانی ایجاد شده است و آنچه رسانه‌های غربی در مورد منشا درگیری و جنایات نیروهای اوکراینی گزارش دادند، تقریبا همیشه بر پایه هیچ و مغرضانه بوده است. دقیقا همان افراد و رسانه‌هایی که اکنون با بازی با احساسات مخاطبان ناآگاه خود، آن‌ها را به دلیل جنایات جنگی ادعایی روسیه در اوکراین آزار می‌دهند و خبرها را دستکاری می‌کنند.

نمونه دیگری از تعصب نئوفاشیستی که رسانه‌های غرب اتخاذ کرده‌اند، سانسور و از دسترس خارج کردن شبکه‌های اسپوتنیک، آرتی و سایر منابع اطلاعاتی روسیه از یوتیوب و سایر شبکه‌ها است.

تله سور در ادامه با مشکوک خواندن انتشار تصاویر اجساد پراکنده در خیابان‌های اصلی بوچا، شهر مجاور کی‌یف، چهار روز پس از خروج نیروهای روسی نوشت: نکته جالب این است که شهردار بوچا بدون اشاره به اجساد و یا جنایات جنگی، از خروج روس‌ها ابراز خوشحالی بسیار کرد.

به این ترتیب، «جنایات جنگی» بوچا به راحتی توسط ایالات متحده و با هدف تصویب قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای اخراج روسیه از شورای حقوق بشر طراحی شده بود.

در ادامه این گزارش آمده است: اثبات انکارناپذیر نئوفاشیسم رسانه‌ای که ایالات متحده قصد دارد بر جهان تحمیل کند، بر اساس همان نسخه‌ای است که بدون گزارش رسمی از یک نهاد سازمان ملل، حذف روسیه از شورای حقوق بشر را تحمیل کرد.

این اقدام، تجاوز وقیحانه به اصول حقوق بین‌الملل توسط قدرتی است که جنگ‌های تجاوزکارانه بیشمار، مداخلات نظامی، نسل‌کشی و میلیون‌ها جان از دست رفته را در کارنامه حیات خود دارد.

خبرگزاری رسمی کوبا (پرنسا لاتینا) به تازگی در گزارشی به مرور تاریخ اقدامات مداخله‌جویانه آمریکا به صورت مستقیم و غیر مستقیم از سال ۱۹۴۵ میلادی و پس از جنگ جهانی دوم پرداخت و نوشت: بیش از سه قرن است که ایالات متحده به دنبال تحمیل خود بر کشورهای جهان از طریق اقدامات سیاسی، اقتصادی و نظامی بر اساس منافع استراتژیک خود بوده است. مکزیک نخستین قربانی امیال توسعه‌طلبانه آمریکا در جنگ بین سال‌های ۱۸۴۶ و ۱۸۴۸ بود که در جریان این مناقشه، حدود نیمی از قلمرو خود را از دست داد.

بر اساس گزارش سرویس تحقیقات کنگره ایالات متحده، فقط تا سال ۲۰۰۲، نظامیان آمریکایی بیش از ۳۰۰ بار، مداخله، اشغال و عملیات‌های گوناگونی را انجام داده‌اند که رویدادهای سال‌های بعدی را نیز باید به این فهرست اضافه کرد.

آتیلیو بورون کارشناس آرژانتینی می‌گوید: هیچ کشور دیگری در جهان، چنین رکورد شومی ندارد و در شرایطی که اکثریت قریب به اتفاق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی تحت کنترل امپراطوری آمریکا مصمم هستند تا تصویری اهریمنی از روسیه ارائه دهند، قابل توجه است.
منبع ایرنا، تله سور و پرنسا لاتینا

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: