پرش به محتوا

چین: لفاظی بایدن علیه روسیه برای انحراف افکار عمومی از مشکلات داخلی است.

گلوبال تایمز: لفاظی های تند علیه روسیه به بایدن کمک می کند تا مشکلات داخلی آمریکا را پنهان کند.


جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با لفاظی های تند خود علیه روسیه تلاش می کند تا توجه مردم آمریکا را از مشکلات اقتصادی در ایالات متحده منحرف کند و اعتبار خود را تقویت کند. این نظر روزنامه چینی گلوبال تایمز در سرمقاله ای است که روز پنجشنبه منتشر شد.

برای این منظور، بایدن به طور خاص از اصطلاح «نسل کشی» در ارتباط با وضعیت اوکراین استفاده کرد. مقاله در ادامه مینویسد:

«بایدن بدون هیچ مدرک محکمی واژه «نسل‌کشی» را به طور اتفاقی از دهانش بیرون پرید.»

در حالی که بایدن به دلیل ناکارآمدی و بی کفایتی دولتش در ایالات متحده مورد انتقاد قرار گرفت، رئیس جمهور آمریکا برچسب مبهمی بر روسیه قرار داده تا توجه مردم کشورش را از اقتصاد متزلزل ایالات متحده منحرف کند.

نویسنده می افزاید که رئیس جمهور ایالات متحده از این طریق سعی کرد «رتبه و شغل سیاسی خود را حفظ کند».

این مقاله تاکید می کند که این اولین بار نیست که ایالات متحده به این روش متوسل می شود. اندکی قبل از بحران اوکراین، ایالات متحده از «نسل کشی» در منطقه خودمختار چین سین کیانگ فریادش به آسمان رسیده بود و مقامات چینی را مسئول آن معرفی کرده بود.

به گفته شن یی، استاد دانشگاه فودان که در مقاله نقل شده است، استفاده ایالات متحده از اصطلاح «نسل کشی» به وسیله ای برای دستیابی به اهداف سیاسی خود تبدیل شده است. کمتر کسی چنین اظهاراتی را از سوی ایالات متحده جدی می گیرد. وی نتیجه گرفت:

«ایالات متحده هرگز مظهر عدالت نبوده است و زبان آن تخطی ناپذیر نیست. نسل کشی باید بر اساس حقایق تعیین شود، نه ادعاهای ایالات متحده.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: