پرش به محتوا

هشدار: لابراتورهای بیولوژیکی آمریکا در جمهوری آذربایجان!

وزارت دفاع روسیه از اپراتورهای غربی آزمایشگاه‌های زیستی اوکراین نام بردبه گفته ایگور کریلوف، رئیس NBC نیروهای دفاعی نیروهای مسلح روسیه، ارتش روسیه اسامی کارمندان آمریکایی و اروپایی در مرکز علم و فناوری اوکراین (USTC) را که به نمایندگی از برنامه نظامی و بیولوژیکی ایالات متحده در حال انجام تحقیقات هستند، مطلع شده است.

«مدیر اجرایی USTC توسط کورتیس بلایچ، یک شهروند آمریکایی است. او در 27 اوت 1968 در کالیفرنیا به دنیا آمد و از دانشگاه مدیریت اندرسون در کالیفرنیا فارغ التحصیل شد. او فارغ التحصیل دانشکده اندرسون دانشگاه کالیفرنیا است. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مالی بین المللی است و از سال 1994 در اوکراین مشغول به کار است.»

ادی آرتور مایر رئیس هیئت مدیره USTC از طرف اتحادیه اروپا است. از طرف ایالات متحده، این مرکز توسط فیل دالیف، که دستیار وزیر امور خارجه در امور امنیت بین‌المللی و برنامه‌های منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای در وزارت امور خارجه است، هدایت خواهد شد.

کریلوف تاکید کرد که اسناد به دست آمده توسط وزارت دفاع، ارتباطات USTC با پنتاگون از طریق Black & Veatch، یکی از پیمانکاران کلیدی نظامی ایالات متحده را تایید می کند. به ویژه، مسکو نامه ای از معاون رئیس شرکت متیو وبر دریافت کرده است که در آن وی تمایل خود را برای همکاری با USTC در زمینه تحقیقات نظامی و بیولوژیکی در اوکراین اعلام کرده است. از سال 2014، USTC بیش از 500 پروژه را در اوکراین، گرجستان، مولداوی و آذربایجان تکمیل کرده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: