پرش به محتوا

حزب کمونیست روسیه: لیبرال فاشیسم در حال آشکار کردن نقشه‌های شیطانی خود است.

لیبرال فاشیسم در حال آشکار کردن نقشه‌های شیطانی خود است. [1]

13 آوریل 2022

بیانیه رئیس کمیته‌ی مرکزی حزب کمونیست فدراسیون روسیه

برگردان: مسعود امیدی

جوزف بورل[2]، نماینده‌ی عالی اتحادیه‌ی اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی، اعلام کرده است که در رویارویی بین اوکراین و روسیه «باید در میدان این نبرد پیروز شد».

ج. بورل از مخالفان دیرینه‌ی روسیه است. او در ماه می 2019 کشور ما را «دشمن قدیمی» خطاب کرد. اما گفته‌ی فعلی او سرشت کیفی جدیدی دارد. بورل به صورت علنی برنامه‌های استراتژیست‌های غربی را که تاکنون مخفی نگاه داشته شده بود، فاش کرده است. این جنگی بین روسیه و اوکراین نیست. این جنگِ ناتو علیه روسیه است که در آن از ملت اوکراین به عنوان گوشت دم توپ استفاده می‌شود.

واژه‌های «مذاکرات» یا «حل و فصل سیاسی» از واژگان سیاستمداران غربی و دست‌نشاندگان آن‌ها در کی‌یف ناپدید شده است. در غرب و همچنین در کی‌یف، نطق‌های منحصراً ستیزه‌جویانه در فضا پخش می‌شود. تسلیحات تأمین می‌شود و مزدوران همچون سیل در حال سرازیر شدن به اوکراین هستند. جنگ اطلاعاتی دروغ‌پردازانه به شیوه‌ای به شدت تهاجمی در راه است.

هم‌زمان، «دموکراسی‌های» غربی از استفاده از نفرت‌انگیزترین فتنه‌انگیزی‌های خونین دریغ نمی‌کنند. قبلاً اعتراف شده است که «قتل عام بوچا» از ماهیت صحنه‌سازی شده‌ای برخوردار بوده و همچنین حمله‌ی موشکی توچکا-یو[3] به ایستگاه مترو در کراماتورسک[4] که منجر به کشته شدن بیش از 50 غیرنظامی شد، توسط نیروهای باندرا انجام شد.

اما همانطور که گوبلز رئیس تبلیغات هیتلر اظهار کرده بود:  «دروغ هر چه هولناک‌تر باشد، تمایل به باور آن بیشتر است.» از آنجا که غرب نیاز به توجیه جنایات رعیت‌های خود دارد، می‌توان در انتظار فتنه‌انگیزی‌های خونین جدیدی بود.

تنها این واقعیت که قدرت کنونی در اوکراین تحت کنترل نازی‌های آشکار است، از سوی ایالات متحده و متحدانش نادیده گرفته نمی‌شود، آن‌ها از فرزندان فاسدی محافظت می‌کنند که جانشین جنایتکاران فاشیست و مرتکبین بزرگ‌ترین جنایات علیه مردم اوکراین هستند. روند رای‌گیری در 7 دسامبر 2021 در ارتباط با قطعنامه‌ی سازمان ملل با عنوان «مبارزه با ستایش نازیسم، نئونازیسم، و سایر اشکال نژادپرستی، تبعیض نژادی و بیگانه هراسی» تأیید‌کننده‌ی این موضوع است.

در واقع تنها دو کشور با رأی مخالف به قطعنامه از فاشیسم حمایت کرده‌اند: ایالات متحده‌ی آمریکا و اوکراین. 49 کشور رای ممتنع دادند. همه‌ی «دموکراسی‌ها» در میان کشورهایی هستند که از محکوم کردن نازیسم امتناع کردند، بسیاری از آن‌ها در کنار هیتلر می‌جنگیدند و در حال حاضر نیز تحت پوشش سیاسی و تبلیغاتی، سیستم‌های تسلیحاتی را برای باندرا فراهم می‌کنند.

آن‌ها به صورت مشخص عبارتند از : بریتانیای کبیر، آلمان، فرانسه، هلند، لهستان، استرالیا، بلژیک، کانادا، کرواسی، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، ژاپن، لتونی، لیتوانی، نروژ، رومانی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس.

حتی نمایندگان کنگره‌ی آمریکا با هشدار در مورد این واقعیت صحبت می‌کنند که اوکراین به مرکز جهانی نئونازیسم تبدیل شده است. اما قدرت واقعی در آمریکا در دست کسانی است که از نئونازی‌های باندرا حمایت می‌کنند. ایالات متحده همه‌ی متحدان ناتو را مجبور می‌کند تا تسلیحات به اوکراین بفرستند و آن‌ها را مجبور به خرید تسلیحات جدید آمریکایی و در نتیجه افزایش سود «فروشندگان مرگ» در ایالات متحده می‌کند.

شعار فریبکارانه‌ی «مبارزه برای ارزش‌های جهانی» کنار گذاشته شده است. جوزف بورل به صورت علنی اتحادیه‌ی اروپا، ناتو و نیروهای باندرا را برابر دانسته است. غرب با اتکای دوباره به شیطانی‌ترین نیروها در چهره‌‌ی نئونازیسم، دیگر نمی‌تواند نفرت تاریخی خود از روسیه را همراه با تمایل به سرکوب آن پنهان کند.

در این شرایط، همبستگی همه‌ی نیروهای مترقی جهان ضروری است. بسیج همه‌ی‌ منابع معنوی، فکری و اقتصادی روسیه برای دفع فاشیسم ضروری است.

بر اساس پیشنهادهای ارائه شده از سوی حزب کمونیست، این کشور نیازمند مسیر جدیدی است. سیاست اجتماعی و اقتصادی دولت روسیه باید دستخوش تغییرات اساسی شود تا نه تنها تحریم‌های خفه‌کننده از بین برود، بلکه با تکیه بر استعدادهای خلاق مردم‌، منابع طبیعی عظیم و پتانسیل تولید روسیه، مسیر استقلال در واردات و صنعتی‌سازی شتابان را در پیش گیرد.

آینده‌ی ما،سوسیالیسم است!

گنادی زیوگانف

رئیس کمیته‌ی مرکزی حزب کمونیست فدراسیون روسیه

 

 


[1] https://cprf.ru/2022/04/liberal-fascism-is-revealing-its-sinister-plans/

[2] JOSEP BORREL

[3] Tochka-U

[4] Kramatorsk

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: