پرش به محتوا

روسیه به کشتی باری ترکیه شلیک کردبر اساس گزارش مجله آنلاین TradeWinds، روسیه کشتی‌ای را که دولت اوکراین برای تخلیه رهبران هنگ نئونازی آزوف و مزدوران خارجی از ماریوپل سفارش داده بود، رهگیری کرد.

بر اساس گزارش مجله تجارت آنلاین TradeWinds، روسیه ادعا می کند که کشتی ای را که با دولت اوکراین برای تخلیه رهبران نئونازی آزوف و مزدوران خارجی از ماریوپل قرارداد بسته بود، رهگیری کرده است.

بر اساس این گزارش، گفته می شود روسیه به سمت این کشتی که تحت کنترل ترکیه است تیراندازی کرده است. گفته می شود این کشتی یک کشتی باری عمومی بوده است. سرلشکر ایگور کوناشنکوف از مقامات وزارت دفاع روسیه به خبرنگاران گفت که کشتی ۵۲۰۰ تنی در ۸ آوریل از یک کاروان کشتیرانی در دریای آزوف خارج شد. این تلاشی از سوی دولت اوکراین برای تخلیه رهبری اوکراین از طریق دریا از بندر ماریوپل بود. سرلشکر گفت:

رژیم کیف همچنان به تلاش برای تخلیه رهبران هنگ نئونازی آزوف و مزدوران خارجی از ماریوپل ادامه می دهد.کوناشنکوف بیشتر مدعی شد که اوکراین پس از شکست تلاش های قبلی برای تخلیه کارکنان با هلیکوپتر، می خواست از کشتی استفاده کند.
وی افزود: کشتی با پرچم مالت به همراه سایر شناورها از خلیج تاگانروگ به سمت تنگه کرچ در حرکت بود. سپس در ۳۰ کیلومتری ماریوپول، به طور ناگهانی مسیر خود را تغییر داد و سعی کرد از محاصره دریایی روسیه عبور کند.


آتش در عرشه کشتی

گفته می شود این کشتی به سفر خود ادامه داده و به درخواست ارتش روسیه برای برقراری تماس پاسخ نداده است. کوناشنکوف ادامه داد که حتی آتش هشدار توپخانه از دو قایق گشت مرزی در ابتدا نتوانست کشتی را بازدارد. اما در پایان، کشتی باری مسیر خود را تغییر داد و خدمه به ارتش روسیه پیام دادند که به خواسته های ارتش روسیه عمل خواهند کرد.

کشتی این حادثه آسیبی ندید، اما خدمه مجبور به خاموش کردن آتش در عرشه کشتی شدند که با بوسیله توپخانه روسیه آتش گرفته بود .
کوناشنکوف در پایان گفت:

کشتی باری اوکراینی پس از بازرسی به همراه خدمه به بندر ییسک منتقل می شود.

کشتی توقیف شده توسط شرکت کشتیرانی ترکیه میشا شیپینگ اداره می شود که طرف روسی برای کسب اطلاعات بیشتر با آن تماس گرفت.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: