پرش به محتوا

ایالات متحده آمریکا، ناتو، اتحادیه اروپا و آلمان در حال جنگ در اوکراین هستند. – رودیگر گوبل – حزب کمونیست آلمان

ایالات متحده آمریکا، ناتو، اتحادیه اروپا و آلمان در حال جنگ در اوکراین هستند – در برابر آنها در جبهه داخلی باید دست به مقابله زد.
جنگ را متوقف کنید – جلوی ناتو را بگیرید.
نوشته رودیگر گوبل
زمان ما – نشریه حزب کمونیست آلمانبدیهی است که قرار نیست جنگ در اوکراین با یک راه حل سریع از طریق مذاکره پایان یابد توافقی که شامل ضمانت هایی برای امنیت همه طرفهای درگیر باشد. ایالات متحده آمریکا، ناتو، اتحادیه اروپا و آلمان هر کاری که از دستشان بر می‌آید انجام می‌دهند تا با ارسال گسترده تسلیحات به کی‌یف، جنگ را طولانی کنند. آنها امیدوارند بتوانند مانند جنگ ناتو در سال ۱۹۹۹ که صربستان با نقض قوانین بین المللی توسط این پیمان بمباران شد، ابرقدرت هسته ای روسیه را از نظر نظامی به زانو درآورند. تغییر رژیم در مسکو، همانطور که جوزف بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده بیان کرد، هدف اعلام شده است. غرب حتی تا آخرین اوکراینی – از جمله زنان، کودکان و افراد مسن – برای این کار خواهد جنگید.

به عنوان مثال، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، به صراحت به ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین توصیه کرده است که عجولانه با راه حل صلح با روسیه موافقت نکند. در ازای آن، رهبری اوکراین میلیاردها تسلیحات از زرادخانه های ناتو دریافت می کند که اکنون شامل تانک ها و سیستم های دفاع هوایی می شود. روسیه نباید تنها با یک جنگ اقتصادی «ویران» شود. در رنگین نامه جنگ طلب «بیلد»، سفیر کله‌خر اوکراین، آندری ملنیک، دوست گردان فاشیست آزوف، خواستار این شده است که «این روسیه جنایتکار نیز باید از نظر نظامی سرکوب شود».
صدر اعظم اولاف شولتز بالاخره باید به کیف برود و تانک های ماردر و لئوپارد و دیگر تجهیزات سنگین جنگی را «با خود در یک قطار ویژه» بیاورد. پس از این فراخوان جنون آمیز برای جنگ کامل، سیاستمداران حزب سوسیال دمکرات، سبزها و حزب لیبرال متحد دولت آلمان به طور جدی به نفع انتقال تانک های آلمانی به شرق صحبت کردند.

بذر شعار ملنیک «همه روس ها دشمن هستند» نیز در این کشور بر زمین مساعد می افتد. پس از هتک حرمت بنای یادبود اتحاد جماهیر شوروی در برلین، گورستان ۷۰۰۰ سرباز ارتش سرخ در جنگ جهانی دوم، با هتک حرمت «مرگ بر همه روس‌ها»، رسانه‌های آلمانی فکر بهتری به سرشان نزد به جز آنکه ادعا کنند که «این نشانه یک اعتراض» به حمله روسیه است. اکنون در«روزنامه ای برای آلمان» سخنان نفرت‌انگیز به سبک «اشتورمر» منتشر میشود: «مردم روسیه با موفقیت خود را تبدیل جمعیتی غیرانسانی کرده است. این یک انتخاب بر ضد کل دنیاست. این جمعیت بخشی از انسانیت است که داوطلبانه به ضد بشریت تبدیل شده است.» («فرانکفورتر آلگماینه» از ۸ آوریل). وزیر کشور اوکراین، دنیس موناستیرسکی، مطابق با دستور جدید فاشیست «فراتبشری»، وفاداری خود را به گردان فاشیست آزوف در مطبوعات آلمان اعلام می کند، در حالی که دائما گزارش هایی از ماریوپل میرسند که مبنی بر اینکه فاشیستها مردم غیرنظامی را وحشت زده می کند: «امروز. من هنگ آزوف هستم. هر اوکراینی هنگ آزوف است. (…) امروز آزوف بخشی از اوکراین بین المللی است. عاری از هر گونه تیرگی است.» (روزنامه «تاگس اشپیگل»، 4 آوریل)

اولین کسانی که از همبستگی بی قید و شرط با رژیم کیف امتناع می ورزند یونانی ها هستند. پس از آنکه زلنسکی که همه از او خواستگاری می کردند، در سخنرانی ویدیویی خود در مقابل پارلمان آتن، آزوف-نازی ها را روشن کرد، به جای تشویق مداوم طبق معمول، اعتراض فراحزبی برای «رئیس جمهور قهرمان» («تصویر») انجام شد. در اروپا. اتحادیه های کارگری و نیروهای صلح در یونان و ایتالیا که در چند هفته گذشته بسیج جنگی ناتو علیه روسیه را رد کرده و تحویل تسلیحات به اوکراین – و همچنین ائتلاف جنگ یمن (!) را مسدود کرده اند – چراغ های مقاومت هستند. برای آنها واضح است: جنگ را فقط می توان در میز مذاکره متوقف کرد، مردم در جبهه می میرند. جنبش صلح در آلمان با توجه به فضای حساس و داغ ایجاد شده با چالش‌های عظیمی مواجه است: مهم است که جلوی جنون تسلیحاتی دولت ائتلافی آلمان را گرفت، باید مانع خرید تسلیحات نظامی از جمله خرید بمب‌افکن‌های هسته‌ای و پهپادهای مسلح، گرفته شود و بیش از هر زمان دیگری برای خروج بمب‌های هسته‌ای آمریکا از بوشل تلاش شود.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: