پرش به محتوا

پوتین: اهداف عملیات نظامی روسیه در اوکراین «کاملا روشن و شرافتمندانه» استبه گزارش راشا تودی، ولادیمیر پوتین اعلام کرد عملیات نظامی روسیه در اوکراین باعث نجات ساکنان دونباس و در عین حال تضمین امنیت روسیه می شود. وی تاکید کرد که درگیری با نیروهای نئونازی برای روسیه اجتناب ناپذیر است.

اهداف عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین برای «کمک به مردم دونباس» «کاملاً روشن و شریف» است. این را ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در فضاپیمای وستوچنی در منطقه آمور بیان کرد. وی ابراز اطمینان کرد که می توان به اهداف عملیات ویژه دست یافت. رئیس جمهور روسیه گفت:

«به این اهداف دست خواهیم یافت. در این شکی نیست.»

پوتین تصریح کرد که روسیه به طور همزمان جمعیت دونباس را نجات می دهد و اقداماتی را برای تضمین امنیت خود انجام می دهد. به گفته وی، اوکراین شروع به «تبدیل به پل ضد روسیه» و «پرورش بذرهای ناسیونالیسمی که برای مدت طولانی در آنجا وجود داشته است» کرده است. رئیس جمهور تصریح کرد:

« درگیری با این نیروها برای روسیه اجتناب ناپذیر بود».

پوتین پیش از این بارها اعلام کرده بود که دلیل و انگیزه اصلی عملیات ویژه روسیه پایان دادن به «این رنج، این نسل کشی» ساکنان دونباس است. وی همچنین گفت که درخواست برای غیرنظامی کردن اوکراین به دلیل «تهدید کاملا واقعی» برای روسیه مطرح شده است، زیرا اوکراین قصد دارد به ناتو بپیوندد و درباره امکان دستیابی به سلاح هسته‌ای صحبت کند. پوتین توضیح داد:

« و از آن ثانيه به بعد، سرنوشت روسيه بسيار متفاوت خواهد بود. زيرا در آن صورت دشمنان راهبردي ما حتي نيازي به استفاده از ICBM نخواهند داشت.»

با این حال، رئیس جمهور روسیه اعتراف کرد که تصمیم برای آغاز یک اقدام ویژه دشوار است. او آنچه در اوکراین اتفاق افتاد را یک تراژدی خواند، اما گفت روسیه چاره دیگری ندارد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز گذشته گفت که هدف از عملیات ویژه پایان دادن به «سیر بی رحمانه» هژمونی کامل ایالات متحده است.

روسیه در ۲۴ فوریه عملیات ویژه ای را آغاز کرد و پس از آن اوکراین روابط دیپلماتیک خود را با روسیه قطع کرد و حکومت نظامی اعلام کرد.

[پوتین] گزارش‌های مربوط به بوچا همان جعلی بودن اطلاعات در مورد استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که گزارش‌های مربوط به کشته شدن غیرنظامیان در بوچا به اندازه اطلاعات مربوط به استفاده گذشته از سلاح‌های شیمیایی توسط دولت بشار اسد در سوریه جعلی است. رئیس دولت روسیه گفت:

« در مورد بوچا، می بینید که من بارها با همکارانم از کشورهای غربی صحبت کرده ام و وقتی آنها با من درباره بوچا صحبت میکنند ، می پرسم آیا تا به حال به رقه ( یا راکا در سوریه) رفته ای؟ آیا این شهر سوریه را دیده اید که چگونه توسط هواپیماهای آمریکایی از هوا زمباران و روی زمین محو شود؟ واقعاً اجسادی بودند که ماه ها در ویرانه ها قرار داشتند و در حال تجزیه بودند. هیچ کس اهمیتی به این فاجعه نداد، هیچ کس حتی متوجه آن نشد.»

زمانی که آنها در سوریه دست به تحریک می زدند، زمانی که ادعای استفاده از سلاح شیمیایی توسط دولت اسد را ارائه کردند، اما سکوت نکردند. سپس معلوم شد که جعلی است، از همان نوع جعلیات ساختگی که در بوچا وجود داشت.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: