ویدئوی تندرو افراطی به سبک داعش از اوکراین!

مشاهده ویدیوی پروپاگاندای داعشی: https://t.me/yurasumytg/600بازرسان جنایی روسی بازیگر اوکراینی را که در ویدئویی پیشنهاد اعدام یک سرباز روسی به سبک داعش را مطرح کرده و خواستار قتل همه روس‌ها شده است، تحت پیگرد قرار خواهند داد. این را کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه روز دوشنبه در مسکو اعلام کرد.

کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه، نهادی که مسئول رسیدگی به پرونده های جنایی عمومی است، روز دوشنبه یک پرونده جنایی علیه یک هنرپیشه اوکراینی باز کرد. در ویدئویی که در آخر هفته منتشر شد، زن جوان متنی را خواند که به خشونت علیه روس‌ها دامن می‌زند و سپس نشان می‌دهد که گلوی مردی را که در مقابل اونشسته است را با داس میبرد.

این ویدئو که در آخر هفته در شبکه های اجتماعی اوکراین منتشر شد، به شدت یادآور ویدیو های خلافت اسلامی (داعش) است که در آن سر افراد در مقابل دوربین بریده می شود. این زن که با لباس ملی اوکراین ظاهر می شود، به سرعت توسط کاربران شبکه های اجتماعی شناسایی شد. این بازیگر آدریانا کوریلتس-کمتیوک از شهر لووف در غرب اوکراین است.

کوریلتس-کمتیوک از دانشگاه ملی ایوان فرانکو در لووف فارغ التحصیل شد و در تئاتر ملی درام آکادمیک ماریا زانکووتسکا اوکراین در همان شهر کار کرد. او در شبکه های اجتماعی خود را به عنوان یک بازیگر تئاتر و سینما و به عنوان معلم بازیگری و زبان صحنه معرفی می کند. این بازیگر که از اعدام یک سرباز روسی تقلید می کند و به همه روس ها وعده مرگ می دهد، تنها در سریال های روسی نقش های فرعی درجه سه ایفا کرده است. در سال ۲۰۱۷، او در یک قسمت از سریال تلویزیونی “دکتر در حال تماس” حضور کوتاهی داشت که در آن نقش دختری را بازی می کرد که نگران یک مرد جوان است.

مدیر مرکز جامعه شناسی کاربردی و علوم سیاسی، گنادی پودلنیج، به رسانه های روسی گفت که نویسندگان می خواستند از این ویدئو برای دامن زدن به نفرت اوکراینی ها از روس ها و ترساندن سربازان و والدین آنها استفاده کنند.

او توضیح داد: “این تروریسم اطلاعاتی است. بدون شک، قصد ارعاب، تروریسم است. آنها نه تنها به فکر نابودی یک شخص یا یک دولت هستند، بلکه به دنبال ارعاب نیز هستند.”

وکلا همچنین جرایم کیفری دیگری را علیه شهروندان روسیه مشاهده می کنند:

“این افراط گرایی، تحریک به نفرت و دشمنی است – و با انجام این کار، مستقیماً با چندین جرم جنایی از جمله تحریک به قتل به انگیزه نفرت قومی مرتبط است. بنابراین اگر در حال حاضر برای شهروندان روسیه اتفاقی بیفتد، می توانیم فرض کنیم که این بازیگر تحریک کننده و تحریک کننده بوده است. حداقل شریک جرم است”