پرش به محتوا

مسکو از کشته شدن یک فرمانده ارشد فاشیست اوکراینی خبر دادوزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یکی از اعضای ارشد گروه فاشیستی راست افراطی «بخش راست» اوکراین را کشته است. مسکو تاراس بوبانیچ را به کشتن صدها غیرنظامی در شرق اوکراین در سال ۲۰۱۴ متهم می کند.

به گفته وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه، نیروهای ویژه روسیه تاراس بوبانیچ، یکی از رهبران سازمان «بخش راست» را کشتند. مسکو او را متهم می کند که شخصا دستور گلوله باران ساختمان های مسکونی در دونتسک و لوگانسک را با سلاح های سنگین در سال ۲۰۱۴ داده است. به گفته این وزارت، او مسئول کشته شدن صدها غیرنظامی از جمله بسیاری از کودکان است.

این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد که گفته می شود بوبانیچ در حدود پنج کیلومتری جنوب شهر ایزیوم در منطقه خارکف کشته شده است. زمان کشته شدن او مشخص نیست. سایت اوکراینی جمعه گذشته در فیس بوک گزارش داد که بوبانیچ مرده است.

این مرد ۳۳ ساله با نام مستعار «هامر» در اصل اهل غرب اوکراین است. او در جریان اعتراضات گسترده و کودتای مسلحانه در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ که ناسیونالیست‌های اوکراینی در حال مبارزه با نیروهای امنیتی این کشور بودند، به شهرت دست یافت.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: