پرش به محتوا

حمله و توطئه علیه اتحادیه کارگری که ارسال غیر قانونی اسلحه به اوکراین را افشا کرد.

اقدام ضدمیلیتاریستی، حملات به مخالفان جنگ
حمله کارابینری (ژاندارمری) به مقر اتحادیه کارگری در رم. پیدا کردن هدفمند یک تپانچه
پیشینه ماجرا: مختلفت و اعتراض اتحادیه کارگری به صادرات اسلحه در اوکراین
نوشته دانیل براتانوویچصحنه‌های وحشتناکی در روز چهارشنبه در مقر اتحادیه پایه اتحادیه سینداکاله دی بیس (USB) در رم رخ داد. حوالی ساعت یازده، افسران ژاندارمری ایتالیا، کارابینری، ظاهراً برای جستجوی سلاح وارد دفاتر اتحادیه کارگری شدند. آنها ظاهرا این اطلاعات را از طریق یک «تلفن منبع ناشناس» دریافت کرده اند. مأموران پلیس برای این تهاجم حتی حکم بازرسی نداشتند. مبنای قانونی این یورش یک پاراگراف از «سالهای سرب» دهه ۱۹۶۰ و ۷۰ بود. از دوران سلطه فاشیسم موسولینی تا به حال سابقه جستجوی خانه اتحادیه کارگری در ایتالیا وجود نداشته است.

طولی نکشید که کارابینی‌ها چیزی را که دنبالش بودند!! پیدا کردند که ظاهراً از همان ابتدا قراربود آنرا بیابند: یک طپانچه، که با بی‌احتیاطی در سلفون پیچیده شده بود، که در مخزن آب (سیفون) توالت مردانه مخفی شده بود.
پیرپائولو لئوناردی، عضو هیئت مدیره USB، روز پنجشنبه به روزنامه «یونگه ولت» گفت: «آنها دقیقاً می دانستند اسلحه در کجا پنهان شده است. مقر ما بسیار بزرگ است، بیش از ۱۰۰۰ متر مربع، اما آنها دقیقا می دانستند کجا باید دنبال آن بگردند.» یکی از افسران ژاندارمری با اعتراف بی احتیاطانه و ناخواسته این ظن را مبنی بر ساختگی بودن عملیات تأیید کرد: «یک نفر با نام و نام خانوادگی. اسلحه را اینجا گذاشت.»

محل دفتر مرکزی USBاتحادیه کارگری در تمام طول روز به روی عموم باز است. «احتمالاً آخرین جایی است که هر کسی چیزی را پنهان می‌کند، چه برسد به یک اسلحه. اما مطمئناً اولین جایی است که چنین مانوری برای بی اعتبار کردن یک سازمان. کارگری انجام می شود.» این اتحادیه در اولین بیانیه روز چهارشنبه گفت. تنها سلاح هایی که USB استفاده می کند اعتصاب و تظاهرات است.

زمان تلاش برای بی اعتبار کردن ظاهرا تصادفی نیست. در اواسط ماه مارس، USB گزارش داد که کارگران فرودگاه گالیله گالیله‌ای پیزا از بارگیری سلاح هایی که به عنوان «کمک های بشردوستانه» برای اوکراین پنهان شده بودند خودداری کرده اند. هفته گذشته، کارگران بندر در جنوا به تماس USB پاسخ دادند و در اعتراض به بارگیری تجهیزات جنگی، کار را به مدت 24 ساعت متوقف کردند. (مشروح خبر در اینجا)

ستاد USB گفت، تلاش فعلی برای متهم کردن USB به مالکیت غیرقانونی اسلحه «بهانه ای کاملا مضحک» برای ارسال این پیام است که «ما برای حاکمان مزاحم هستیم.» هنگامی که یونگه ولت از وی پرسید، لئوناردی توضیح داد: «این یک تحریک علیه اتحادیه ما است که علیه جنگ و برای خروج ایتالیا از ناتو و برای خروج ایتالیا از جنگ جاری مبارزه می کند.» یک زمان خاص ما در خط مقدم مبارزه با عرضه تسلیحات به سالن های جنگ هستیم و در حال حاضر انتخابات نمایندگی اتحادیه بخش دولتی را پیش رو داریم. اگر آنها فکر می کنند که با این توطئه ما را تضعیف می کنند،در اشتباه هستند.»

برای ۲۲ آوریل، USB خواستار یک اعتصاب سراسری یک روزه در صنعت، تدارکات و تجارت است. هدف از اعتصاب تجلی کارگران علیه جنگ است. شعار این است: «تسلیحات را پائین بیاورید، دستمزدها را بالا ببرید!»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: