ویدیوی جدید اعدام از اوکراین: سه قاتل شناسائی شدند.

ویدئویی وحشتناک قتل چهار اسیر جنگی روسی توسط ملی گرایان اوکراینی را نشان می دهد. این جنایات در جریان خروج نیروهای روسیه از منطقه کیف در ۳۰ مارس رخ داد. سه نفر از عاملان این جنایت اکنون به نام شناخته شده اند.

ملی‌گرایان اوکراینی اغلب حتی از فجیع‌ترین اعمال هم خجالت نمی‌کشند. اعدام‌ها و شکنجه‌ها با جزئیات وحشتناک فیلم‌برداری می‌شوند و فیلم‌ها سپس به صورت عمومی پخش می‌شوند. جهان تا کنون تنها چیزی شبیه به آن را از داعش یا «دولت اسلامی» میشناسد. چنین ویدیوهای که محتوی اعدام و شکنجه هستند در حال حاضر با حجم بالا از اوکراین منتشر میشوند، این نوع ویدیوها قبلاً در کودتای یورومایدان و در زمان‌های پس از آنهم وجود داشتند، اما در زمان جنگ حجم آن به شدت افزایش می‌یابد.

روز دوشنبه، ویدیویی در شبکه های اجتماعی ظاهر شد که از نظر ظلم آنقدر وحشتناک است که راشاتودی آلمان آن را به صورت خلاصه و پیکسلی منتشر نمی کند، بلکه فقط می خواهد آن را در اینجا شرح دهد.

در ابتدا دوربین روی مردی یونیفرم پوش با بازوبند سفیدی که در جاده ای روستایی افتاده است متمرکز شده است. جسد، احتمالاً مرد، از قبل در میان حوضچه‌ای از خون افتاده است. خون، تازه و قرمز آلبالویی، قبلاً در دو جهت پخش شده است، در حال حاضر چندین متر در جهتی که دوربین به آن نگاه می کند. یک کلاه ایمنی جلوی بدن، پشت سر او – با پشت به دوربین – بدن دیگری، بی جان، در برکه ای از خون.

بدنی که در جلو خوابیده به نظر می رسد که سر ندارد. سر احتمالاً کنده شده است، جایی در اعماق ژاکت نظامی زرد-سبز پنهان شده است. اما ظاهراً بدن هنوز زنده است و سعی می کند بلند شود و با باند سفید به بازویش تکیه داده است. صدای تق تق می شنوید

“ببین، او هنوز زنده است، او در حال خس خس کردن است”

صدای مرد در پس زمینه صحبت می کند. دوباره صدای جغجغه ای می شنوید، تقریباً شبیه خروپف.

“همین، او از قبل خس خس می کند.”

یک لوله تفنگ از سمت راست به داخل تصویر می لغزد، سپس یک گلوله. یک شلیک دیگر

بدن دوباره تکان می خورد و با صدای بلند سروصدا می کند. دوربین بیشتر به سمت چپ حرکت می کند، می توانید پاهای بدنه را ببینید. با مواد صورتی گره خورده است. یا این ماده زمانی سفید و خون جذب شده بود که از جایی که زمانی گردن، سر و حلق بود به پاها سرازیر شده بود؟لخته بزرگ خون عریض است و تقریباً یک سوم تصویر را اشغال می کند.

“اما دستکش ها خوب هستند”

صدای دیگری در پس زمینه می گوید.

خروپف، غرغر دوباره شنیده می شود. بدن از عذاب تکان می خورد. شلیک دیگر، لوله تفنگ از طریق تصویر می پرد و دوباره در سمت راست بالا ناپدید می شود.

“همین، لعنتی.”

سکوت – دوربین به سمت چپ حرکت می کند. حالا شما هنوز می توانید دو جسد را روی آسفالت، در مسیر مخالف جاده ببینید. یک بدن روی شکم، رو به پایین، دور از دوربین خوابیده است. بازوها از پشت بسته شده اند. یونیفرم سبز تیره. حوضچه ای از خون از صورت پخش می شود و در نتیجه گودالی به قطر یک متر می شود. خون کمتر تازه است، در حال خشک شدن است، اما نور روز همچنان در آن منعکس می شود.

بدن سوم به پشت، رو به بالا، بازوی راستش روی سرش کشیده شده است. انگار خواب بود. اما او خواب نیست، او قبلاً مرده است. همچنین یک حوض خون زیر او وجود دارد. یونیفرم در ناحیه شکم نیز آغشته به خون است.

دوربین روی هر دو بدنه حرکت می کند:

صدایی که در همان ابتدا شنیده شد، می گوید.
“آنها اینجا هستند، محافظان کوچک. ارتش روسیه”

یک موتور زوزه می کشد. احتمالا اره برقی. خفه می شود و دوباره زوزه می کشد. دوربین به سمت دیگر حرکت می کند، می توانید چیزی در حال سوختن را ببینید و صدای پشت دوربین این را تایید می کند.

دوربین به سمت پایین و بالا حرکت می کند تا چهره ای ریش دار، چشمان سیاه، ویژگی های قفقازی:“شکوه بر اوکراین!”

“شکوه بر قهرمانان!”

به سمت چپ حرکت کنید، فوکوس دوربین اکنون یک وسیله حمل‌ونقل زرهی را نشان میدهد. در سمت چپ در وسط و در سمت چپ در عقب یک “V” بزرگ با رنگ سفید وجود دارد. یک قوطی آب آبی روی وسیله نقلیه وجود دارد که هنوز پر است. صدای پشت دوربین:

“و اینها جام های ما هستند.”

موتور دیگری زوزه می کشد، این بار خاموش نمی شود. دوربین در سراسر جاده روستایی، درختان کنار جاده و میدان وسیعی در پشت آنها حرکت می کند. چند لحظه در این منظره تقریباً بت‌نشین بمانید. بدون قطعیت به جلو و عقب می چرخد. سپس به سمت محل حادثه خونین برگشت. اکنون می‌توانید چهار جسد بی‌جان را ببینید، در سمت چپ سطح جاده، مسیر تازه‌ای از خودروی زرهی در زمین سوخته است. بالای اجساد سه، چهار، پنج، شاید شش چهره مسلح، لوله‌های تفنگ رو به پایین. موتور زوزه می کشد، زمزمه می کند، دوربین تمام صحنه را می‌چرخاند، یک تابه دیگر، یک تشت دیگر: آتش پایین‌تر از جاده، ماشین زرهی سبز رنگ که “V” سفید روی آن نقاشی شده و گالن آب روی آن، یک کنده درخت به اندازه یک مرد، سه، چهار ، پنج مرد مسلح، چهار جسد روی آسفالت.

یکی از مردان مسلح دستکش را در دست چپ خود گرفته است. در سمت راست گوشی هوشمند. غنائم، کاپ قهرمانی؟

“سانیا، هوچ! شکوه برای اوکراین!”

«سانجا» تا پایان فیلم می دود و به حوض سه متری خون قدم می زند:

“ببین چی گیرم آمده.”“سانجا” می خندد.

دوربین به بدن های بی جان برمی گردد. حالا چهره فردی را می بینید که دو دقیقه پیش همچنان پشت به دوربین داشت نفس نفس می زد. مدل موی کوتاه، پوست روشن، بینی نوک تیز. جوان. یک باند سفید روی بازوی راستش.

حالا مرد دیگری از گروه جدا می شود و به دوربین نزدیک می شود. کلاه پارچه ای سبز خاکستری، ریش خاکستری کوتاه، چشمان باریک و بینی کج:

پیش ما نیا.

قطع کردن. پایان.آنچه در اینجا اتفاق افتاد از زبان هوشیارانه مقامات مقامات تحقیقاتی روسیه چنین است:

فیلمی در اینترنت منتشر شده است که نشان می دهد اسرای جنگی روسی توسط ملی گرایان اوکراینی کشته می شوند. این فیلم همچنین تیراندازی به یک اسیر روسی در حال مرگ را نشان می دهد. در طول یک ماموریت جنگی، اما در حال حاضر در اسارت. این ویدئو در منطقه کیف فیلمبرداری شده است.

در نتیجه این اعمال جنایتکارانه، سربازان نیروهای مسلح اوکراین و سایر واحدهای نظامی اوکراین آشکارا کنوانسیون ژنو در مورد رفتار با اسیران جنگی را نقض کرده اند.

رئیس کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه به بازرسان کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه دستور داد تا در این مورد اقدامات کیفری را آغاز کنند، مکان و زمان دقیق فیلم فوق را تعیین کنند، تحقیقات کامل و جامعی را در مورد این موضوع انجام دهند. شرایط واقعه با ثبت مدارک جنایات ملی گرایان اوکراینی و با شناسایی دست اندرکاران این جنایت.بازرسان روسی اکنون به مقداری از جزئیات دست یافته اند: این جنایت در روز ۳۰ مارس در روز روشن رخ داد، در حالی که نیروهای روسی هنوز در حال عقب نشینی از منطقه کیف بودند. خدمه دو ترابری زرهی نیروهای هوابرد روسیه در کمین قرار گرفتند. برخی از خدمه به روش مرسوم اسلام گرایان داعش گلویشان برده شده است.

سه قاتلی که در این ویدئو چهره خود را نشان می دادند، اکنون با نام شناسایی شده اند. اینها (به ترتیب “ظاهر” آنها در ویدیو) مبارزان “لژیون گرجستان” تیموراس چیسانشویلی، آلکسی آنتونیوک کیوانی (“سانیا”) و یک الکسی کوزیرین هستند.

ناظران با دو سوال مواجه می شوند: آیا مجرمان هرگز مجازاتی را که شایسته آن هستند دریافت خواهند کرد؟ و… آیا این سه نفر ثانیه ای برای تیراندازی به غیرنظامیانی که بازوبند سفید بسته اند، تردید می کنند؟ بوچا سلام میرساند!

منبع راشا تودی


قتل اسرای روسی – ویدئوی تایید شده نیویورک تایمز

 نیویورک تایمز گزارش داده است که صحت ویدئویی را که نشان می دهد سربازان اوکراینی به طرز وحشیانه ای سربازان روسی را می کشند، تایید کرده است.  به نوشته این روزنامه آمریکایی، گفته می شود که این تصاویر در خیابانی در شمال روستای دمیتروفکا در غرب کیف ضبط شده است.

 این فیلم چهار قربانی روس را نشان می دهد.  یکی از آنها توسط یک سرباز اوکراینی با شلیک چند گلوله در فاصله نزدیک کشته می شود.  دست یکی از کشته شدگان از پشت بسته است که نشان می دهد او ابتدا اسیر شده است.

 باز هم، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت که وی ویدئویی از قتل عام سربازان روسی توسط سربازان اوکراینی را دیده است اما تمایلی به تایید صحت آن ندارد.