پرش به محتوا

آمریکا نفت روسیه را ارزان میخرد و گران به اروپا میفروشد!آمریکا حتی از روسیه نفت بیشتری هم می خرد – «در پایان اروپا قربانی خواهد شد»
واشنگتن سال هاست که تلاش می کند اروپا را برای واردات کمتر سوخت فسیلی از روسیه تحت فشار قرار دهد. اما به گفته مقامات روسی، خود آمریکا هفته گذشته واردات نفت اش از روسیه را افزایش داده است.

به گفته میخائیل پوپوف معاون دبیر شورای امنیت روسیه در مصاحبه با روزنامه روسی کومسومولسکایا پراودا، آمریکا علیرغم تشدید شدید تنش ها با روسیه بر سر جنگ اوکراین در هفته گذشته، واردات نفت از روسیه را تا ۴۳ درصد کاهش داده است. ۱۰۰ هزار بشکه در روز.
این مقام روسی خاطرنشان کرد، واشنگتن اروپا را مجبور کرده است که تحریم‌های ضد روسیه را اعمال کند و در عین حال بخشهایی از تجارت خود با روسیه را گسترش دهد. پوپوف به اروپا هشدار داد که آماده «غافلگیری» مشابه از سوی واشنگتن باشد.

علاوه بر این، واشنگتن به شرکت های خود اجازه داد تا کودهای معدنی را از روسیه وارد کنند، زیرا آنها به عنوان کالاهای اساسی شناخته می شدند.

کووی هنگ، محقق مرکز مطالعات روسیه در دانشگاه عادی شرق چین، به روزنامه چینی گلوبال تایمز گفت که ایالات متحده در روابط خود با روسیه را بر اساس دو اصل استوار و هدایت می کند: از یک طرف، واشنگتن میخواهد نظام سیاسی روسیه را تضعیف کند. و از سوی دیگر، ایالات متحده نیز بر اساس منافع ملی واقع بینانه و عمل گرایانه تصمیم میگیرد. کووی بیان کرد:
آمریکا به دلیل نیاز به مقابله ایدئولوژیک با روسیه، متحدان خود را برای تحریم روسیه فرا می‌خواند، در حالی که از سر ناچاری، آمریکا انرژی روسیه را با قیمت ارزان‌تری می‌خرد و با قیمتی بالاتر به اروپا می‌فروشد!!! تا در نهایت اروپا به یک قربانی تبدیل شود. – ثروت اروپا به ایالات متحده سرازیر می شود و به تقویت برتری دلار بر یورو کمک کند.

بر اساس دستورالعمل رسمی وزارت خزانه داری آمریکا، از ۲۲ آوریل واردات نفت و گاز طبیعی از روسیه به آمریکا دیگر نباید انجام شود.

الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه هشدار داده بود که کنار گذاشتن نفت روسیه می تواند عواقب فاجعه باری برای بازار جهانی داشته باشد. این مقام روسی گفت که قیمت هر بشکه ممکن است تا ۳۰۰ دلار یا بیشتر افزایش یابد.

روز پنجشنبه، واشنگتن تصمیم گرفت برای مبارزه با افزایش قیمت، روزانه یک میلیون بشکه نفت از ذخایر ملی آمریکا را به مدت یک ماه به بازار عرضه کند. علاوه بر این، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا از شرکت‌های نفتی آمریکا خواست تا به تولید خود را سرعت بخشند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: