پرش به محتوا

روسیه «قتل عام بوچا» صحنه سازی مشترک اوکراین و رسانه های غربی – بروز شده

وزارت دفاع روسیه قتل عام بوچا را افشا کرد و اتهامات را رد کرد ۳ آوریل ۲۰۲۲ ساعت ۱۷:۲۳ وزارت دفاع روسیه اتهامات مربوط به کشتار غیرنظامیان توسط نیروهای نظامی روسیه در بوچا در نزدیکی کیف را رد کرد.  این اتهامات صحنه سازی کیف و رسانه های غربی است.

فیلم‌های ویدئویی وزارت دفاع اوکراین، تصاویری از اجساد متعددی را نشان می‌دهد که در کنار جاده در حومه کیف بوچا افتاده‌اند.  دست برخی از آنها از پشت بسته شده بود.  بر اساس گزارش رسانه های غربی، بیش از ده نفر کشته شده اند.  سیاستمداران غربی به اتفاق آرا روسیه را به جنایات جنگی متهم می کنند.

 وزارت دفاع روسیه اکنون در مورد این ادعاها اظهار نظر کرده است.  در بیانیه این سازمان آمده است: «همه عکس‌ها و ویدیوهای منتشر شده توسط رژیم کی‌یف مبنی بر «جنایت» ادعایی سربازان روسی در شهر بوچا در منطقه کیف، یک یک صحنه سازی تحریک‌آمیز بیش نیست.

 این وزارتخانه خاطرنشان کرد که در زمانی که نیروهای مسلح روسیه در محل مستقر بودند، حتی یک نفر از ساکنان محلی قربانی خشونت نیروی نظامی روسیه نشد.  سربازان روسی ۴۵۲ تن کمک های بشردوستانه را بین مردم غیرنظامی در منطقه کیف تحویل و توزیع کردند.

« ساکنان می توانستند آزادانه در شهر تردد کنند و از شبکه تلفن همراه اوکراین استفاده کنند.  آنها آزاد بودند که شهر را در جهت مرز بلاروس در شمال ترک کنند.  همزمان حومه‌های جنوبی شهر از جمله مناطق مسکونی توسط نیروهای اوکراینی با توپخانه کالیبر بزرگ، تانک و راکت‌اندازهای متعدد ارتش اوکراین گلوله باران میشد.»

آنچه اهمیت ویژه ای دارد این واقعیت است که تمامی واحدهای روسی قبلاً در ۳۰ مارس، یک روز پس از دور مذاکرات روسیه و اوکراین در ترکیه، به طور کامل از بوچا خارج شده بودند.  شهردار آناتولی فئودوروک در سخنرانی ویدئویی خود در ۳۱ مارس گزارشی از کشته شدن مردم محلی با دستان بسته در خیابان ها نداد.

 سربازان روسی ۴۵۲ تن کمک های بشردوستانه را بین مردم غیرنظامی در منطقه کیف تحویل و توزیع کردند.

 بنابراین، جای تعجب نیست که همه به اصطلاح «شواهد جنایات» در بوچا تنها در روز چهارم، زمانی که افسران سرویس امنیتی اوکراین و نمایندگان تلویزیون اوکراین وارد شهر شدند، ظاهر شد.

 بر اساس تصاویر منتشر شده، وضعیت اجسادی که گفته می شود برای چند روز در خیابان افتاده اند، به شدت غیرعادی است.  زیرا حتی پس از گذشت حداقل چهار روز از زمانی که نیروهای روسی محل را ترک کردند، اجساد کشته‌شدگان هنوز نشانه ای از هیچ لکه‌ای روی اجساد قربانیان و خون منعقد دیده نمی شود این در حالیست که معمولا پس از ۴ روز اجساد قطعا چنین نشانه های را از خود نشان میدهند.

 وی گفت: «همه اینها به وضوح نشان می دهد که عکس ها و فیلم های بوچا ظاهراً صحنه سازی توسط رژیم کی یف برای رسانه های غربی است، همانطور که در مورد زایشگاه ماریوپل و سایر شهرها اتفاق افتاد.»

از سوی دیگر، سیاستمداران غربی موضوع را حل شده می دانند و به اتفاق آرا روسیه را مسئول این جنایت می دانند.  فرانک والتر اشتاین مایر رئیس جمهور فدرال در برلین گفت: «جنایات جنگی که توسط روسیه مرتکب شده است برای جهان قابل مشاهده است.»

 ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو نیز با همین لحن اظهار داشت: این وحشیگری علیه غیرنظامیان است که دهه‌هاست در اروپا ندیده‌ایم.  لارس کلینگ بیل، رئیس مشترک حزب سوسیال دمکرات آلمان SPD خواهان یک گسست اقتصادی سریع و کامل با روسیه است.

 گزارشگر جنگ روسیه در مورد پرونده بوچا

 الکساندر کوتس، روزنامه‌نگار و گزارشگر جنگی روسی، که یک ماه را قبل از خروج نیروهای روسی در نزدیکی کیف گذراند، توضیح می‌دهد که چرا روایت اوکراینی درباره «قتل عام بوچا» ساختگی است.

 تاکتیک‌های صحنه‌سازی ویدیویی دیگر مرا شگفت‌زده نمی‌کند از زمان سوریه، جایی که حملات موشکی گسترده بر اساس صحنه‌سازی «کلاه‌های سفید» تصمیم‌گیری می‌شد. و در اینجا معلمان عملیات روان‌شناختی اطلاعاتی یکسان هستند – با گوش‌های بریتانیایی که در معرض دید عموم قرار دارند.

 من دیده ام که چگونه نگرش مردم محلی نسبت به ارتش روسیه تغییر کرده است.  در ابتدا آنها از آنها می ترسیدند – نتیجه شستشوی مغزی عمیق در تلویزیون.  سپس رفتار محتاطانه ای وجود داشت زیرا کنجکاوی مردم را تحت تأثیر قرار داد و آنها از زیرزمین خود بیرون آمدند.  و بعداً معامله و تجارت با ارتش شروع شد: مردم محلی با ارتش معامله پایاپای می کردند.  به عنوان مثال، ما گاز را با یک ژنراتور با شیر و پنیر عوض کردیم.  ضمنا شیر هم نخواستیم بلکه سوخت را مجانی در اختیار مردم قرار دادیم.  اما همسایگان ما وظیفه خود می دانستند که به ما لطف کنند.  ارتش به آنها جیره خشک داد و دارو آورد…

 اما مسلماً این دلیل اصلی جعلی بودن «سربرنیتسای» اوکراینی نیز نیست.  در واقع، بوچا به مدت یک ماه و نیم هرگز به طور کامل تحت کنترل نیروهای روسی قرار نگرفت، حتی برای یک روز.  (…)

 حقیقت این است که به عنوان بخشی از استقرار مجدد، نیروهای روسی چند روز قبل از کشف «قربانیان اشغال» بوچا را ترک کردند.  نیروهای اوکراینی فوراً خروج را تشخیص ندادند و تقریباً برای سه روز شهر را با توپخانه گلوله باران کردند که می‌توانست غیرنظامیان را نیز هدف قرار دهد.

 هنگامی که آنها در نهایت به داخل شهر پیشروی کردند، برنامه «شکار» کسانی که با نیروهای «اشغالگر» روسی همکاری و همدلی کرده بودند آغاز شد.  در گرماگرم جنگ، هیچ کس به خود زحمت نمی دهد که دنبال مدرک بگردد و اجساد با دستان بسته و در چاه ها پرتاب می شوند.  فقط: وضعیت اجساد حاکی از آن است که آنها زودتر از دیروز به قتل رسیده اند.  من می دانم که اجساد پس از روزها دراز کشیدن در خیابان چه شکلی هستند.  اینجا یک تصویر کاملاً متفاوت است.»

کوتس خبرنگار جنگی متوجه شد در تصاویری که طرف اوکراینی امروز(!) منتشر شده قابل مشاهده است، که قربانیان بازوبند سفید بسته اند. همانگونه که بر همگان آشکار است کسانی که این بازوبندها را حمل میکنند همیشه علامت کسانی بوده در انجمن های روسی فعال بوده اند. با گذشت زمان، غیرنظامیان محلی نیز از این نشان استفاده کردند، اکثر آنها بازوبندهای سفید خانگی را به بازو بسته بودند تا سربازان روسی آنها را به خودی ارزیابی کنند.
به گزارش کوتس، هنگامی که نیروهای روسی در شب ۳۰ تا ۳۱ مارس مواضع داخل و اطراف بوچا را ترک کردند و از این بخش از منطقه کیف خارج شدند، نیروهای اوکراینی بلافاصله متوجه نشدند. تنها در ۲ آوریل بود که آنها، در درجه اول داوطلبان انجمن های سرزمینی، به شهر وارد شدند. اکنون غیرنظامیان، عمدتاً مردانی، که با بازوبندهای سفید مشاهده میشدند شکار شدند: شبه نظامیان مسلح اوکراینی مردم عادی را که بازوبندهای سفید داشتند را با پرسنل نظامی یا پارتیزان روسی اشتباه گرفته و به آنها شلیک کردند.


الکساندر کوتس می نویسد:
« اینجا شواهد بیشتری وجود دارد. اجساد در بوچا با بازوبندهای سفید، که یک علامت متمایز برای روسی بودن است. نیروهای اوکراینی به سمت مردم تیراندازی کردند – صرف نظر از اینکه آنها سلاح حمل می کردند یا نه. نکته اصلی این بود که آنها بازوبند سفید بسته بودند، چه [ برای نیروهای مسلح اوکراین] یعنی آنها «دشمن» بودند. خبرنگاران اوکراینی، چشمانتان را باز کنید! این سربازان روسی نبودند که غیرنظامیان بوچا را سلاخی کردند.»
این واقعیت که نیروهای روسی قبل از ۳۱ مارس، احتمالاً در شب ۳۰ تا ۳۱ مارس، از بوچا عقب نشینی کردند، توسط ویدئویی که توسط شهردار شهر در صبح روز ۳۱ مارس منتشر شد، تأیید می شود که پیروزمندانه «آزادی» را اعلام می کند (از نیروهای روسی). او به قتل عام قبلی اشاره ای نکرد.
شرایط توصیف شده توسط روزنامه نگاران فرانسوی – علاوه بر تایید بازوبند سفید قربانیان – که یکی از این کشته شدگان گذرنامه اوکراینی خود را داشته همراه است و گذرنامه در کنار جسد افتاده است، فرضیه خبرنگار جنگ روسیه کوتس را تایید می کند: در دست داشتن پاسپورت اوکراینی فقط برای نظامی های اوکراینی ها معنی دارد. – قربانی در تلاش بوده تا با نشان دادن پاسپورت اوکراینی خود به نظامیان اوکراینی جان خود را نجات دهد وگرنه نشان دادن پاسپورت اوکراینی به نیروهای روسی معنی ندارد.
اولین فیلم از بوچا که اجساد را نشان می داد در ۲ آوریل، یعنی در سومین روز پس از عقب نشینی روسیه از آن مکان، در رسانه ها پخش شد.
الکساندر کوتس، متولد ۱۹۷۸، از سال ۱۹۹۹ برای روزنامه پرتیراژ کومسومولسکایا پراودا کار می کند و گزارشگر جنگ در کوزوو، افغانستان، عراق، لیبی، سوریه، دونباس و سایر مناطق درگیری بوده است.
وزارت دفاع روسیه رسما هرگونه مسئولیت نظامیان روسیه در قتل غیرنظامیان را رد کرده است.
درست است که اطلاعات ارائه شده توسط کوتس در حال حاضر به طور مستقل قابل تأیید نیست. اما آنها حداقل باید به شما یادآوری کنند که چنین پیش داوری هایی همیشه بسیار مشکوک هستند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: