پرش به محتوا

کارگران راه آهن یونان از انتقال تانک های ناتو به اوکراین امتناع می ورزند: بدون ما!
کارگران راه آهن یونان مانع انتقال تانک ها به اوکراین شدند، خودروهای زرهی و تانک ها در حال حاضر در بندر تجاری یونان در الکساندروپلیس بارگیری می شوند تا به کشورهای اروپای شرقی عضو ناتو منتقل شوند. کارگران راه آهن نمی خواهند از این انتقال تانک ها و سلاح ها حمایت کنند و به همین دلیل نیز از سوی کارفرمایان ناتو تحت فشار قرار دارند.

بندر تجاری یونانی الکساندروپولیس یک بندر مهم برای بارگیری کالا و سوخت است زیرا از موقعیت ویژه ای برخوردار است، این بندر به مرزهای یونان و ترکیه نزدیک است، از طریق ترمینال به دریا متصل است و دارای یک فرودگاه بین المللی نیز میباشد. این بندر همچنین به راه آهن و بزرگراه های اصلی اروپا نیز ارتباط دارد.

از زمان آغاز رویدادهای نظامی در اوکراین، بیش از ۳۰۰۰ سرباز آمریکایی و صدها خودروی زرهی و تانک به بندر الکساندروپولیس یونان منتقل شده اند. طبق گزارش سایت خبری یونانی In.gr، از آنجا با قطار به رومانی و سایر کشورهای عضو ناتو اروپای شرقی انتقال داده خواهند شد. در این مقاله آمده است:

« تانک‌های آمریکایی متعلق به نیروهای ناتو که از کشتی بزرگ «لیبرتی پسشن» در بندر الکساندروپولیس تخلیه شده بودند، از طریق ریل و از مسیر استان اوروس به کشورهای اروپای شرقی از جمله به بلغارستان و سپس به رومانی منتقل شدند..»

سایت رسانه ای یونانی Imerodromos در اول آوریل گزارش داد که انتقال محموله های بیشتر و خودروهای زرهی از بندر الکساندروپولیس یونان به مرزهای اوکراین در حال حاضر در معرض تهدید قرار گرفته است، زیرا برخی از کارگران شرکت راه آهن TrainOSE از حمایت فعالانه برای انتقال «محموله های تسلیحاتی» خودداری کردند.
اکنون گفته می شود که فشار بر پیگر کارگران و کارکنان کارخانه ماشین آلات در تسالونیکی افزایش یافته است تا برای کمک به الکساندروپولیس حرکت کنند.

پورتال اطلاعاتی حزب کمونیست یونان (KKE) نیز اعلام کرد که خودروهای زرهی آمریکا از طریق دریا به الکساندروپولیس تحویل داده شده و سپس به لهستان منتقل شده است. در ۳۰ مارس، «سه قطار کامل در این جهت» از طریق ترافیک ریلی جابجا شده بود. به گفته رسانه ها، کارگران راه آهن یونان از بارگیری مجدد مواد و «حمایت فنی برای حمل و نقل» خودداری کردند. KKE گزارش داد که کارفرمایان «به قرارداد کار اشاره می کنند، که بیان می کند کارکنان باید در جایی کار کنند که شرکت به آنها نیاز دارد و تعیین میکند».:

«حدود دو هفته است که بر کارکنان کارخانه ماشین سازی در تسالونیکی فشار وارد می آید تا به الکساندروپولیس بروند. ما تهدیدات کارفرما علیه کارگران TrainOSE را که از شرکت در تعمیر و نگهداری قطار که برای انتقال تانک های ناتو به مقصد خارج خودداری کردند محکوم می کنیم »

پس از مداخله اتحادیه های کارگری محلی، تهدیدها علیه کارگران راه آهن متوقف شده. بر اساس اطلاعات Imerodromos، دوازده اتحادیه محلی قطعنامه ای منتشر کردند که در آن متعهد شده بودند که در حمل و نقل «تسلیحات و ماشین جنگی» از کشور شرکت و همکاری نکنند. در این قطعنامه آمده است:

» این تمسخر آمیز است وقتی یک کارفرما می گوید: «لازم نیست برای شما مهم باشد که قطار چه چیزی را حمل می کند، این کار شماست و باید آن را انجام دهید.»


در ادامه این جزوه آمده است: «اگر ماشین جنگی در خاک کشورمان بچرخد، ما شریک جرم خواهیم بود. عدم استفاده از راه آهن برای انتقال مواد جنگی به خارج از کشور، لکوموتیوهایی که برای این منظور استفاده می شوند باید به پایگاه خود بازگردند. هیچ تهدیدی برای کارگران راه آهن که حاضر نیستند با انتقال مواد جنگی ناتو همکاری کنند، وجود نخواهد داشت.»

قطعنامه KKE توسط تعدا قابل توجه ای اتحادیه کارگری محلی، از جمله «کارگران صنایع شیمیایی در شمال یونان، کارمندان خصوصی شهر تسالونیکی، کارگران ساختمانی، کارگران مخابرات و فناوری اطلاعات، صنایع غذایی، مقامات محلی و شرکت‌های شهرداری،هتل ها و خدمات عمومی حمایت شد.». .

۱ دیدگاه »

 1. این خبر: ««کشته شدن کمونیست و ضد فاشیست ایتالیایی در دونباس »»
  و مقاله زیرین دو خبر مهم است که امروز در جهان مانند بمب اتمی ترکیده است، این امر نشان از تغییری ماهوی در خواست و استحاله ای در افکار انسان‌ها در جهان دارد.
  اول خبر کشته شدن یک کمونیست در جبهه مبارزه با فاشیست ها در اوکراین که دارای اهمیتی تاریخی بوده و حکایت از نبودن حزب طبقه کارگر است و کمونیست‌ها در پیشا جنگ جهانی دوم از میهن سوسیالیستی خویش(کشور شوروی سوسیالیستی) بر علیه فاشیست های فرانکو به دفاع برخاستند که افرادی چون پیکاسو، برتولت برشت، ارنست همینگوی، اینترناسیونال بریگارد، یک افسر نظامی ایرانی و هزاران انسان از دنیای هنر وکار به این جبهه شتافتند که نتیجه‌اش پیروزی آن‌ها در جنگ جهانی دوم بوده است. این خبر پایان مبارزه درونی کمونیستی بر علیه تجدید طلبان خروشچفی و اتحاد کلیه کمونیست‌ها را با بانگی صولتمند بیان میدارد.
  خبر دوم: «کارگران راه آهن یونان از انتقال تانک های ناتو به اوکراین امتناع می ورزند: بدون ما!»
  (هردو خبری هستند که تغییری ماهوی در جنگ اوکراین که اثر آنرا میتوان در روزهای آینده در پاکستان شاهد شد که میتواند همچون شعله آتش در انبار باروت وضعیت کنونی جهان را تغییر دهد.

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: