پرش به محتوا

اوکراین و آمریکا قصد پخش بیماری های واگیردار در دونباس و روسیه را داشتند.

روسیه اتهامات جدیدی در مورد آزمایشگاه های بیولوژیکی با بودجه ایالات متحده در اوکراین مطرح می کند


روسیه اخیرا اوکراین را به توسعه سلاح های بیولوژیکی متهم کرده است. مسکو با ارائه اسناد و مدارکی نشان می دهد که کیف در آزمایشگاه های بیولوژیکی که با بودجه پنتاگون تامین مالی میشدند، در حال برنامه ریزی برای استفاده از پاتوژن های توسعه یافته برای حملات به دونباس و روسیه بوده است.

وزارت دفاع روسیه اخیرا اعلام کرد که نیروهای روسی در اوکراین شواهدی یافته اند که نشان می دهد شبکه ای از آزمایشگاه ها در خاک اوکراین در حال کار بر روی توسعه سلاح های بیولوژیکی هستند. روز چهارشنبه مسکو مدعی شد که اسناد و مدارک دیگری از آزمایشگاه‌های تحت حمایت آمریکا در اوکراین نشان می‌دهد که کیف قصد دارد از پهپادها برای استقرار عوامل بیماری‌زا علیه دونباس و حتی روسیه استفاده کند.

وزارت دفاع همچنین مدعی شد که کارمندان آمریکایی را که در توسعه سلاح های زیستی در این کشور اروپای شرقی دست داشته اند، شناسایی کرده است. با این حال، هیچ مدرک مستقیمی برای حمایت از این ادعایش هنوز ارائه نداده است.

آزمایشگاه‌های بیولوژیک اوکراین یادآور آزمایش‌های ضدانسانی آمریکا در گواتمالا


سرلشکر ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع، در یک جلسه توجیهی گفت که بازرسان روسی به ویژه به اسنادی حساس هستند که «برنامه های رژیم کی یف برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین قادر به انتقال و پخش (پاشش) مواد مرگبار را ثابت می کند.»

کوناشنکوف افزود: اسنادی که ارتش روسیه در اختیار دارد «ثابت می کند که رژیم کی یف به طور جدی امکان استفاده از سلاح های بیولوژیکی علیه جمعیت دونباس و فدراسیون روسیه را در نظر گرفته است.» ژنرال روسی گفت: روسیه همچنین «افراد خاصی را که در توسعه اجزای سلاح های بیولوژیکی دخیل هستند شناسایی کرده است.» با این حال، کوناشنکوف نام فرد خاصی را ذکر نکرد و تنها توضیح داد که آنها «روسای ادارات و کارمندان وزارت دفاع ایالات متحده و مهمترین پیمانکاران آن» هستند.

کوناشنکوف با استناد به گزارش‌های رسانه‌های غربی افزود: این فعالیت‌ها «مستقیماً به هانتر بایدن، پسر رئیس‌جمهور کنونی آمریکا مرتبط است». هفته گذشته، روزنامه انگلیسی دیلی میل ایمیل هایی را منتشر کرد که نشان می داد روابط بایدن با پیمانکار پنتاگون متابیوتا، که متخصص در تحقیق در مورد پاتوژن های بالقوه عامل بیماری همه گیر هستند که می توانند به عنوان سلاح های زیستی مورد استفاده قرار گیرند، را آشکار کند.

دیلی میل: پسر بایدن در آزمایشگاه های زیستی اوکراین دست دارد.


دخالت بایدن در تأمین مالی ایالات متحده برای آزمایشگاه‌های زیستی اوکراین توسط سپهبد ایگور کریلوف، فرمانده نیروهای حفاظت هسته‌ای، بیولوژیکی و شیمیایی روسیه در یک جلسه توجیهی در پنجشنبه گذشته مطرح شد. کوناشنکوف قول داد که نتایج ارزیابی بیشتر اسناد و شواهد دیگر از آزمایشگاه‌های زیستی اوکراین با جزئیات بیشتر «در آینده نزدیک در یک کنفرانس مطبوعاتی ویژه» ارائه خواهد شد.

واشنگتن مدت‌ها مدعی شده بود که اتهامات مربوط به آزمایشگاه‌های زیستی با بودجه پنتاگون در اوکراین «اطلاعات ساختکی روسیه» است. با این حال، در اوایل ماه جاری، ویکتوریا نولند، دیپلمات آمریکایی در برابر سنا شهادت داد که «تاسیسات تحقیقات بیولوژیکی در اوکراین» وجود دارد و ایالات متحده با کیف «برای اطمینان از اینکه مواد تحقیقاتی به دست نیروهای روسی نیفتد» همکاری می کند.

منبع روسیه امروز

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: