دیلی میل: پسر بایدن در آزمایشگاه های زیستی اوکراین دست دارد.به گزارش روزنامه بریتانیایی دیلی میل، ادعاهایی که قبلا به عنوان تبلیغات روسی رد شده بودند، با مکاتبات ایمیلی هانتر، پسر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تایید می شوند. لپ تاپ گم شده او دوباره پیدا شد.

ظاهرا لپ تاپ گم شده هانتر بایدن دوباره پیدا شده است. گزارش شده است که حاوی ایمیل هایی است که به نظر می رسد از ادعاهای ارتش روسیه مبنی بر دست داشتن پسر رئیس جمهور ایالات متحده در تأمین مالی تحقیقات نظامی در مورد پاتوژن های خطرناک در آزمایشگاه های زیستی در اوکراین حمایت می کند.

بایدن جونیور در کمک مالی به متابیوتا، پیمانکار پنتاگون متخصص در تحقیق در مورد پاتوژن های عامل بیماری همه گیر که می تواند به عنوان سلاح های زیستی استفاده شود، دست داشته. این مطلب را روزنامه انگلیسی دیلی میل روز جمعه با استناد به ایمیل ها و نامه های تازه دریافت شده از لپ تاپ گزارش داد. پسر جو بایدن و شرکای او در شرکتی به نام روزمونت سنسا نیز ۵۰۰۰۰۰ دلار در این پیمانکار سرمایه گذاری کرده اند.حداقل یکی از اسناد نشان می‌دهد که علاقه متابیوتا به اوکراین فراتر از تحقیقات و پول‌سازی است. گفته می شود که یکی از مدیران شرکت، مری گوتیری، در آوریل ۲۰۱۴ یادداشتی برای بایدن جونیور نوشته است. در این یادداشت ذکر شده، “چگونه می توانیم به طور بالقوه از تیم، شبکه ها و مفاهیم خود برای تقویت استقلال فرهنگی و اقتصادی اوکراین از روسیه و ادغام بیشتر آن در جامعه غربی استفاده کنیم”.

یادداشت دیگری فاش کرد که بایدن جونیور. “پروژه علمی” را پیشنهاد کرد که گفته می شود متابیوتا و بوریسما در آن مشارکت داشته اند. پسر رئیس جمهور ایالات متحده به عنوان عضو هیئت مدیره یک شرکت گاز طبیعی اوکراین خدمت کرده بود و در این مدت میلیون ها دلار درآمد کسب کرده بود. با این حال، پس از پایان دوره تصدی پدرش به عنوان معاون رئیس جمهور وقت ایالات متحده در ژانویه ۲۰۱۷، حقوق او به نصف کاهش یافت.

نیویورک تایمز اصالت لپ تاپ را تایید کرده است

این افشاگری ها یک روز پس از آن صورت می گیرد که مقامات نظامی روسیه ادعا کردند که مقامات آمریکایی و دموکرات های ارشد از جمله بایدن جونیور در حمایت از تحقیقات تسلیحات زیستی در اوکراین نقش داشته اند. مقامات به اسنادی اشاره کردند که از سربازان روسی در اوکراین مصادره شده بود.

با این حال، برخی رسانه های غربی این ادعاها را رد کردند و آن را به عنوان تبلیغات روسیه برای توجیه حمله مسکو به اوکراین ارزیابی کردند. به عنوان مثال، پورتال خبری دیلی بیست عنوان کرد: “روسیه به جنون دامن می زند”، سایت خبری دولتی ان پی ار و سایر رسانه ها بدون بررسی حقایق، این ادعاها را “کاذب” یا “تبلیغات” خواندند. حتی روزنامه انگلیسی دیلی میل در ابتدا اعلام کرد که روسیه با ادعای سلاح های زیستی خود “کارزار تبلیغاتی وحشیانه” خود را تشدید کرده است. اما این موضع گیری قبل از انتشار ایمیل های بایدن توسط روزنامه ها بود.

این واکنش یادآور واکنش در اکتبر ۲۰۲۰ بود، زمانی که نیویورک پست گزارشی را منتشر کرد که خانواده بایدن را به فعالیت های برای نفوذ در خارج از کشور متهم کرد. این روزنامه به ایمیل هایی اشاره کرد که از لپ تاپی که بایدن جونیور دریافت کرده بود. گزارش شده است که در یک تعمیرگاه در «دل اور» جا گذاشته بود. اما انتشار این گزارش در شبکه های اجتماعی به سرعت به دلایلی مسدود شد. رسانه های دیگر اعلام کردند که این “رسوایی” ساختگی و نتیجه یک کمپین انتشار اطلاعات نادرست توسط روسیه بوده است.

لپ‌تاپ که نیویورک پست به آن اشاره کرده بود ظاهراً تنها چند هفته قبل از انتخاب بایدن به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا آسیب دیده و خرد شده بود. با این حال، همین هفته گذشته، نیویورک تایمز اعتراف کرد که این لپ تاپ و محتویات آن واقعی هستند.

به گزارش دیلی میل، اسناد دولتی نشان می دهد که متابیوتا قراردادی ۱۸.۴ میلیون دلاری از پنتاگون دریافت کرده است. ایمیل ها همچنین نشان می دهد که بایدن جونیور ادعا کرد که برای موسسات طرف معامله “مشتریان جدید ثابت” از جمله مانند سازمان های دولتی پیدا خواهد کرد.

راشاتودی