بلرین: علاقه «نژادپرستانه» به جنگ اوکراین – چرا هیچ کس در مورد فلسطین و یمن صحبت نمی کند؟هکتور بلرین در مصاحبه ای در یوتیوب درباره جنگ اوکراین اظهار نظر کرد و نگرش غربی ها را در این مورد «نژادپرستانه» توصیف کرد. فوتبالیست اسپانیایی گلایه کرد که در حال حاضر کمتر کسی در مورد درگیری های دیگر در جهان صحبت می کند.

به گزارش روسیه امروز، هکتور بلرین، فوتبالیست اسپانیایی به نگرش غربی ها نسبت به وضعیت اوکراین حمله کرده است. مدافع راست رئال بتیس سویا در مصاحبه ای با کانال یوتیوب La Media Inglesa جنگ در این کشور اروپای شرقی را محکوم کرد و با رنج مردم اوکراین ابراز همدردی کرد. وی در عین حال از برداشت جامعه غربی و توجه رسانه ها از این درگیری صرفا به خاطر این جنگ انتقاد کرد. او در گفتگو خود با روزنامه نگاران ناچو گونزالس و ایلی اولارت همچنین توضیح داد:

«به نظر من بسیار سخت به نظر می رسد که ما بیشتر از سایرین به این جنگ اهمیت می دهیم. نمی دانم به این دلیل است که آنها بیشتر شبیه ما هستند یا به این دلیل که این درگیری مستقیماً به ما در سطح اقتصادی ضربه می زند همینطور این در مورد موضوع پناهندگان هم صدق میکند. «

این فوتبالیست به جنگ های فلسطین، یمن و عراق اشاره کرد که معتقد است به سادگی مخفی نگه داشته می شود. بلرین شکایت کرد که پوشش رسانه ای در حال حاضر فقط در مورد همین یک جنگ است.

« من این روش را بسیار نژادپرستانه و فاقد همدلی و همبستگی می دانم، زیرا درگیری های دیگر نیز جان افراد زیادی را گرفته است.»

این بازیکن ۲۷ ساله با تحریم های فیفا و وتو علیه روس ها موافق نبود. به گفته وی، چند سالی است که کشورهای دیگر نیز کارهای مشابهی انجام می دهند، اما تنها روسیه از جام جهانی کنار گذاشته می شود.

بلرین اظهار داشت که جامعه جهانی باید از این جنگ ها درس بگیرد تا درگیری های مشابه در آینده خنثی شود. اگر به جنگ های دیگر توجه بیشتری می شد، ممکن بود درگیری بین روسیه و اوکراین به موقع متوقف میشد.