پرش به محتوا

گزارش مزدور فاشیست اسپانیائی از اوکراین

مزدور فاشیست پس از تقریبا یک هفته در جنگ اوکراین به اسپانیا بازگشت

بر اساس گزارش رسانه های اسپانیائی، یک شبه نظامی «داوطلب» کاتالانی کمتر از یک هفته در جنگ اوکراین دوام آورد و دوباره به بارسلونا بازگشت. شبه نظامی که به عنوان P.S. خود را معرفی میکند با کمک راست های افراطی (فاشیست های اهل کاتالان اسپانیا) کاتالان از منطق ژیتومیر در حدود ۱۶۰ کیلومتری کیف به اسپانیا بازگردانده شد.

این فرد به همراه تعداد دیگری از داوطلبان از کاتالونیا به فراخوان ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین و پیوستن به لژیون بین المللی دفاع از ارضی اوکراین، که توسط دولت اوکراین در پایان فوریه تأسیس شده بود، لبیک گفت وبه اوکراین رفت. این روزنامه به نقل از منابع پلیس گزارش داد:

«برخی از جنگجویان داوطلب از اسپانیا، مانند P.S. که در مادرید ثبت نام کرده بودند، با یک خودروی پیکاپ حرکت کردند، از مرز لهستان عبور کردند و در اوکراین استخدام شدند. طرف اوکراینی به آنها دستور داد که از منطقه ژیتومیر دفاع کنند.»
در شهری در حدود ۱۶۰ کیلومتری کیف، P.S. به دلیل بمباران پادگان داوطلبان توسط روسیه با شرایط سختی مواجه شد. به گفته منابع پلیس، شبه نظامیان اوکراینی، نقل کرده که نیروهای داوطلب بین المللی، نمی توانند نفسی بکشند. حتی نمی توانستی بخوابی علاوه بر این،مشکل امضای قراردادهای مشکوک، عدم آمادگی نظامی و کمبود تجهیزات در اوکراین وجود دارد:

«خارج از اوکراین به آنها اطمینان داده شده بود که ماهیانه ،۳۰۰۰ یورو برای جنگیدن در آنجا حقوق می گیرند. اما وقتی به آنجا رفتیم به ما در واقع فقط ۳۰۰ یورو ماهانه حقوق دادند. با آنکه به به آنها قول تجهیزات و مهمات داده شده بود. فقط مسلسل و چند چیز دیگر به آنها تحویل داده شد.»

در توجه به چنین شرایطی، راست های افراطی کاتالان طرحی را برای بازگرداندن P.S. به خانه اجرا کرده و او را از طریق مرز فرانسه به بارسلون بازگرداندند.

به گزارش کرونیکا گلوبال، این شبه نظامی راستگرای افراطی فعلا در اسپانیا با پیگرد کیفری روبرو نیست زیرا دولت اوکراین رسما قانونی را در مورد استخدام مزدوران خارجی وضع کرده است. این درست برعکس رفتاری است که با داوطلبانی که در سال ۲۰۱۵ در درگیری دونباس شرکت کردند میباشد، داوطلبان پرو روس پس از بازگشت از دونباس در اسپانیا دستگیر و تحت تعقیب قرار گرفتند.
یک مزدور انگلیسی پیشتر پس از ۹ ساعت اقامت در اوکراین کشور را ترک کرده بود. این مرد که جیک پرایدی نام داشت، با شرایط قرارداد موافقت نکرد. بر این اساس قرار بود ماهانه ۲۳۰ دلار به او دستمزد بگیرد و تا پایان درگیری بجنگد. ضمناً پس از یک جلسه تمرین کوتاه باید به خط مقدم اعزام شود.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: