پرش به محتوا

مارکس چه گناهی کرده؟ – نام مارکس به دلیل جنگ اوکراین از دانشگاه فلوریدا حذف شد!


هیستری روس ستیزی در جهان احمق ها هر چیزی را که از راه دور با روسیه مرتبط باشد را شامل میشود و ابعادی پوچ به خود گرفته است. اکنون دانشگاه فلوریدا نام یکی از اتاق های مطالعه خود را تغییر داده است – این اتاق دیگر نباید به نام کارل مارکس نامگذاری شود.

دانشگاه فلوریدا، مستقر در Gainesville، تصمیم گرفته است از این پس یکی از اتاق های مطالعه خود را که به نام کارل مارکس نامگذاری شده بود را به نام دیگری تغییر دهد. دانشگاه آمریکائی با این تصمیم می خواهد اعتراض خود را به جنگ اوکراین نشان دهد.!!!

این اتاق مطالعه که قبلاً «اتاق مطالعه گروه کارل مارکس ۲۲۹» بود، گنجایش دو تا دوازده دانشجو را دارد. توضیحی که در زیر برچسب نام مارکس نوشته شده است، از مارکس به عنوان «فیلسوف، اقتصاددان رادیکال و منتقد انقلابی» یاد می کند. اما الان دیگر همه چیز بی معنی شده و کار مارکس تمام است.

همانطور که پلتفرم آنلاین دانشگاه ها گزارش گزارش داد، اتاق های دیگر دانشگاه نیز اسامی شخصیت هایی از ادبیات، سیاست، فلسفه و علم را دارند. از جمله بنجامین فرانکلین، فردریک داگلاس، مارتین لوتر کینگ جونیور، جین آستن، ویلیام شکسپیر، اف اسکات فیتزجرالد، ارنست همینگوی، مهاتما گاندی، زورا نیل هرستون، جیمز بالدوین، آبراهام اچ. مازلو، آلبر کامو، میشل فوکو و مارگارت و … .

استیو اورلاندو، سخنگوی دانشگاه فلوریدا به نیوزویک گفت:

با توجه به رویدادهای جاری در اوکراین و سایر نقاط جهان!!!، ما تصمیم گرفتیم که نام کارل مارکس را که در سال ۲۰۱۴ روی اتاق مطالعه گروهی دانشگاه فلوریدا گذاشته شده بودیم حذف کنیم.

تصمیمی که باعث شگفتی کاربران در توییتر شد. به هر حال، کارل مارکس یک آلمانی بود، حتی ,اگر بخواهیم دقیقتر بگوئیم تابعیت پروس را داشت. مارکس در سال ۱۸۱۸ در تریر آن زمان در قلمرو پروس به دنیا آمد، جایی که از سال ۱۸۳۰ در تریر به دبیرستان رفت و در سال ۱۸۳۵ برای تحصیل در رشته حقوق به بن رفت.

یکی از کاربران توییتر متحیر از این تصمیم دانشگاه نوشت:

«دانشگاه فلوریدا تصمیم گرفته است به دلیل حمله به اوکراین، اتاقی در یکی از کتابخانه‌های خود را که به نام اتاق مطالعه کارل مارکس بود را حذف کند…کمی به این تصمیم گیری در آرمش فکر کنید و د عمق آن غرق شوید، بعد از خود سوال کنید چه نوع «آموزش عالی» ایجا تدریس میشود؟
یکی دیگر از کاربران توییتر از خود پرسید که مارکس در رابطه با جنگ در اوکراین چه گنههی را مرتکب شده:

«دانشگاه فلوریدا به تازگی کارل مارکس، نویسنده مانیفست کمونیست را از کتابخانه خود حذف کرد […] آنها ادعا کردند که این تصمیم در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین گرفته شده است. مارکس چه گناهی مرتکب شده؟ او که اصلا آلمانی بود و حتی از غیر مستقیم هم اهل روسیه نبود. آمریکایی ها چه چیزی را مطالعه میکنند؟»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: