پرش به محتوا

۲۰ تریلیون دلار، هزینه نظامی‌گری از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱

۲۰ تریلیون دلار، هزینه نظامی‌گری از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱

دانش و امید، شماره ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

BY THE NATIONAL PRIORITIES PROJECT, Sept. 1, 2021

۲۰ سال بعد از ۱۱سپتامبر، جنگ علیه ترور، ایالات متحده را بیشتر از هر زمان دیگری به بازیگری نظامی در سراسر جهان و نیز در داخل کشور تبدیل کرده است. هزینه‌های انسانی این دگرگونی بسیاری است – از جمله زندان‌های وسیع، کنترل و زیرنظر گرفتن گسترده شهروندان، سرکوب خشن مهاجرین، و صدها هزار جان از دست رفته در جنگ و خشونت‌[های داخلی].

اما این نظامی‌گری البته هزینه‌های مالی هم داشته است. در طول۲۰ سال، ایالات متحده بیش از ۲۱ تریلیون دلار برای نظامی‌گری، جاسوسی و سرکوب – همه تحت عنوان امنیت- هزینه کرده است. این ارقام نشان می‌دهند که ایالات متحده دارای توانایی و اراده سیاسی برای سرمایه‌گذاری در بزرگ‌ترین اولویت‌های ما هست. اما همه‌گیری کووید – ۱۹، یورش ششم ژانویه به کنگره، آتش‌سوزی‌های گسترده در غرب کشور، و حتی سقوط افغانستان، [همگی] نشان می‌دهند که این سرمایه‌گذاری‌ها نمی‌توانند برای ما امنیت بخرند. ۲۰ سال فرصتی است تا به بازنگری ضرورت‌های سرمایه گذاری برای ساختن آینده‌ای بهتر بپردازیم

یافته‌های کلیدی:

– در طول ۲۰ سال از ۱۱ سپتامبر، ایالات متحده ۲۱ تریلیون دلار برای نظامی‌گری در داخل و خارج هزینه کرده است.

– از این مبلغ، ۱۶ تریلیون دلار برای امور نظامی بوده است – شامل حداقل ۲/۷تریلیون دلار برای قراردادهای نظامی.

– سه تریلیون‌دلار دیگر به برنامه‌های سربازان از جنگ بازگشته، ۹۴۹ میلیارددلار برای امنیت داخلی، و ۷۳۲میلیارد دلار برای نیروی پلیس فدرال.

– با هزینه‌ای به مراتب کمتر از هزینه نظامی‌گری از ۱۱ سپتامبر، ایالات متحده می‌توانست برای حل مسایل حیاتی که در ۲۰ سال گذشته نادیده گرفته شده‌اند، سرمایه‌گذاری نماید: 

– با ۵/۴تریلیون دلار می‌شد شبکه برق ایالات متحده را کربن‌زدایی نماید.

– با ۳/۲تریلیون دلار می‌شد ۵ میلیون شغل با ساعتی حداقل ۱۵ دلار همراه با مزایا و برقراری تعادل در درآمد و هزینه‌های زندگی برای 10 سال را فراهم کرد.

– با ۷/۱تریلیون دلار می‌شد تمام وام‌های دانشجویی را پاک کرد.

– با ۴۴۹میلیارد دلار می‌شد تمدید اعتبار مالیاتی برای فرزند را برای ده سال دیگر ادامه داد.

– با ۲۰۰ میلیارد دلار می‌شد برنامه پیش‌دبستانی کودکان سه و چهار ساله برای ده سال دیگر همراه با افزایش دستمزد معلمین را تضمین کرد.

– با ۲۵ میلیارد دلار می‌شد واکسن کووید را برای همه مردم کشورهای کم‌درآمد تهیه کرد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: