پرش به محتوا

پهپادهای ایرانی در ماه فوریه اسرائیل را هدف قرار دادند

جنگ مخفیانه هواپیماهای بدون سرنشین: پهپادهای ایرانی در ماه فوریه اسرائیل را هدف قرار دادند.

جنگ سایه بین ایران و اسرائیل دوباره تشدید شده است. به نظر می رسد پهپادهای ایرانی که اخیراً توسط آمریکا سرنگون شدند، قرار بوده اسرائیل را هدف قرار دهند. در پاسخ، این حمله اسرائیل یک کمپ یا فرودگاه پهپادهای ایرانی را در داخل ایران گلوله باران کرد. ایران سپس در پایخ به کشته شدن دو افسر ایرانی توسط اسرائیل در سوریه به «دفتر موساد» در اربیل حمله کرد.

به گزارش روسیا الیوم، مقامات دفاعی اسرائیل معتقدند دو پهپاد که ماه گذشته از ایران به آسمان پرتاب شدند و توسط هواپیماهای جنگی آمریکا بر فراز عراق رهگیری شد، برای حمله به اهدافی در اسرائیل به پرواز درآمده بودند. پهپادهایی ایرانی که توسط ائتلاف تحت رهبری آمریکا در نزدیکی اربیل در اقلیم کردستان عراق مورد هدف قرار گرفتند و سرنگون شدند است، گمان می رود از نوع پهپادهای شاهد-۱۳۶ باشند. بعد از این عملیات، اسرائیل در ماه فوریه به یک فرودگاه ایرانی متشکل از صدها هواپیمای بدون سرنشین حمله و آن را گلوله باران کرد.

به گزارش جروزالم پست، قبل از حمله خنثی شده ایران در ۱۴ فوریه، مقامات امنیتی اسرائیل از ترس پاسخ ایران به مجموعه ای از حملات اسرائیل به اهداف ایرانی در بحبوحه جنگ سایه بین دو کشور در حالت آماده باش بودند.هفته گذشته، المیادین نزدیک به حزب الله گزارش داد که اسرائیل در ماه گذشته یک حمله پهپادی به یک پایگاه هوایی ایران انجام داد و تعداد زیادی، احتمالاً صدها پهپاد نظامی ایران را منهدم کرد. در پاسخ به این حمله، ایران در اواسط ماه مارس ۱۲ موشک بالستیک فاتح-۱۱۰ را به سمت دفتر مشکوک موساد در شمال عراق شلیک کرده است. در همین حال ایران مسئولیت حمله موشکی به شهر اربیل را بر عهده گرفت. المیادین مدعی است تعدادی از عوامل اسرائیلی در این عملیات کشته یا زخمی شدند.

ارتش اسرائیل بدون نام بردن از کشورها به دلیل نگرانی های امنیتی گفت: رهگیری پهپادهای ایرانی (بر فراز حریم هوایی عراق) قبل از ورود آنها به حریم هوایی اسرائیل – با هماهنگی کشورهای همسایه انجام شد.

به گفته منابع اسرائیلی، تهران در فوریه ۲۰۱۸ مارس ۲۰۲۱ و می ۲۰۲۱ از هواپیماهای بدون سرنشین علیه اسرائیل استفاده کرده و آنها را از سوریه، عراق و ایران به سمت اسرائیل پرتاب کرده است. به گفته منابع اسرائیلی در مارس ۲۰۲۱، پهپادهای ایرانی که در حال انتقال سلاح به شبه نظامیان فلسطینی در نوار غزه بودند، با شلیک موشک از یک هواپیمای رادارگریز اسرائیلی سرنگون شدند. پهپادهای رزمی ایرانی کوچک هستند، سریع پرواز می کنند و در ارتفاع پایین به سمت زمین پرواز می کنند و رهگیری آنها را برای رادار اسرائیلی دشوار می کند. مقامات اسرائیلی مشکوک هستند که ایران در تلاش است آزمایش کند که آیا تجهیزات نظامی می تواند توسط هواپیماهای بدون سرنشین به غزه قاچاق شود یا خیر.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: