پرش به محتوا

تصاویر آزار دهنده از جنایات و خشونت: گزارش هایی در مورد لینچ در اوکراین

تنبیه خودسرانه و اعمال خشونت نژادپرستانه به طور فزاینده ای از اوکراین گزارش می شود.  اخیراً، کل خانواده های روما (در زبان نژادپرستانه به کولی ها معروفند / مترجم) در لووف مورد بدرفتاری قرار گرفتند.  تصاویر و فیلم های آزاردهنده که تا حد زیادی در پوشش رسانه های اروپایی منتشر نشده و نادیده گرفته می شوند.

به گزارش روسیه امروز، از اوایل ماه مارس، عکس‌ها و فیلم‌هایی از مردان و زنانی که به میله‌ها بسته شده‌اند، در سرمای گزنده اوکراین شلوارهایشان را پایین کشیده اند یا با چوب بر روی پاهایشان و یا باسن های برهنه شان ضربه وارد آورده و آنها کتک میزنند، در شبکه‌های اجتماعی اوکراین منتشر شده و از این نوع ویدیوهای نژاد پرستانه  پر شده است.

 تا حد زیادی مشخص نیست که این نوع مجازات خودسرانه برای کدام «جنایت» صورت گرفته.  در برخی موارد، کاربران شبکه های اجتماعی که این نوع ویدیوها را منتشر و به اشتراک می گذارند، ادعا می کنند که «مجازات» غارتگر و دزد هستند. (البته در سراسر اروپا این یک پیشفرض نژادپرستانه است که روما ها همه دزدند – مترجم)  اینکه آیا این اصلاً این ادعا ها درست هستند نمی توان تأیید شود، اما مجازات بدنی، به ویژه بدون برگزاری دادگاه مناسب، در هر صورت غیرقانونی است و باید به عنوان یک جرم کیفری تلقی شود. جالب اینجاست که به عنوان یک قاعده، پلیس اوکراین خود را از کل ماجرا کنار کشیده و دخالتی نمی کند.

یک حادثه ظاهرا نژادپرستانه در لووف، غرب اوکراین، روز دوشنبه توجه ویژه‌ای را به خود جلب کرد، جایی که روماها را به تیر چراغ برق بستند و با اسپری رنگ سبز ضد عفونی‌کننده روی آنها رنگ پاشیدند.

بر اساس گزارش‌ها، چندین خانواده روما، از جمله جوانان و خانواده‌های دارای همسر و فرزند، با نوار چسب پهن و کلفت به تیر چراغ‌ها چسبانده شدند و رنگ ضدعفونی‌کننده‌ای که در کشورهای شوروی سابق به نام «سلیونکا» شناخته می‌شود، روی صورتشان پاشیده شد.  شستن این ماده سبز رنگ بسیار دشوار است و می تواند باعث سوختگی چشم شود.

https://t.me/svezhesti/42491

 به گفته رسانه های محلی، روما ها به دلیل تلاش برای سرقت از مسافران اتوبوس «مجازات» شدند.  با این حال، در رسانه های اجتماعی ادعا شده است که آنها پس از فرار از کیف، تنها در تلاش برای سرقت غذا بودند، زیرا گرسنه بودند.

برخی از کاربران شبکه های اجتماعی مدعی هستند که این مجازات سخت به دلیل ملیت و نژاد قربانیان بوده است.  اعضای نیروهای دفاع سرزمینی، یک واحد داوطلبانه ارتش اوکراین که اخیراً تشکیل شده است، مقصر اصلی این اقدامات وحشیانه هستند.  در تصاویر صحنه جنایت مردان نقابدار با لباس فرم دیده می شود.

https://t.me/boris_rozhin/35309

لوو واقع در غرب اوکراین در نزدیکی مرز لهستان، تاکنون تا حد زیادی از درگیری های جاری در این کشور در امان بوده است.  در اواسط ماه مارس، روسیه یک پایگاه مزدوران خارجی را در میدان تیر یاوروف خارج از شهر بمباران کرد و ادعا کرد که تا ۱۸۰ مزدور خارجی که می خواستند برای کیف بجنگند در آنجا کشته شدند.  اوکراین تعداد قربانیان را ۳۵ نفر اعلام کرد.

 همچنین گزارش هایی از سایر مناطق اوکراین مبنی بر آزار و اذیت خارجی ها و اقلیت ها توسط افراطیون از زمان آغاز حمله روسیه در اواخر فوریه منتشر شده است.

https://www.youtube.com/watch?v=sP-wLdwdEcE

حوادثی رخ داده است که دانشجویان آفریقایی از دسترسی به قطارها و اتوبوس‌هایی که پناهندگان را از کشور خارج کرده‌اند، محروم شده‌اند.  افرادی که موفق به رسیدن به مرز با لهستان شدند، توسط ماموران مرزی از ایستادن در صف با اتباع اوکراینی منع شدند، با کلمه  (نگر)N مورد توهین قرار گرفتند و حتی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.  اتحادیه آفریقا این حوادث را «تکان دهنده، نژادپرستانه و مغایر با قوانین بین المللی» محکوم کرده است.

هندی‌هایی که در این کشور تحصیل می‌کنند رفتار مشابهی را به رسانه‌های روسی گزارش کردند.  آنها همچنین شکایت کردند که از پناهگاه های حمله هوایی به بیرون پرتاب شدند و مردم محلی به آنها گفتند که به آنها کمک نمی کنند زیرا هند در درگیری به کیف کمک نمی کند.

 یک شهروند اسرائیلی در تلاش برای ترک کیف پس از اینکه مدافعان قلمرو خود او را با یک چچنی اشتباه گرفتند به ضرب گلوله کشته شد.  اندکی قبل از آغاز مداخله روسیه در اوکراین، دو یونانی قومی در بخش تحت کنترل اوکراین در دونباس به قتل رسیدند که پس از اختلاف توسط سربازان اوکراینی به ضرب گلوله کشته شدند.

 ویدئوی زیر یک عمل لینچ در خارکف را نشان می دهد.  «مجازات» با یک بطری مشروبات الکلی کشف شد که ماموران خود خوانده نیروی انتظامی به وی مشکوک شدند که او این بطری را دزدیده است.

https://t.me/berezina_bel/9254

کاربری که این ویدئو را در تلگرام به اشتراک گذاشته است در مورد این حادثه با این جمله اظهار نظر می کند:

 «خارکف. تاریخ نگاری جبهه‌های ویران شده. در حالی که زلنسکی مسیر خیالی جدیدی را برای پیوستن به اروپا برای بقایای اوکراین ترسیم می‌کند، نازی‌ها کلاس‌های کارشناسی ارشد در توسعه نظام بی حقوقی  رادر محل برگزار می‌کنند.»

« اگر ECtHR، سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای ذیربط از چنین قتل عام‌هایی خشمگین نشوند، پس این به وضوح یک روش اروپایی است.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: