پرش به محتوا

یک فاشیست در لباس فرشته؟ روس ها سوسک اند و باید اخته شوند!

نفرت پراکنی جنایتکارانه جدید در تلویزیون اوکراین: بنیانگذار سرویس اوکراینی برای بیمارستان های سیار (نظامی) اسیران جنگی روسی را «سوسک» خطاب کرد و قول داد آنها را اخته کند. او این سخنان فاشیستی را در جریان پخش زنده از کانال اوکراین ۲۴ به زبان آورد.

آناتولی شاریج، روزنامه‌نگار و سیاستمدار منتقد دولت اوکراین در توییتی توجه خود را به مصاحبه‌ای در تلویزیون اوکراین جلب کرد و گزیده‌ای از پخش زنده یکشنبه شبکه اوکراین ۲۴ را منتشر کرد.
گنادی دروزنکو به عنوان یک وکیل برجسته و فعال اجتماعی در این مصاحبه شرکت کرد او به عنوان بنیانگذار و رئیس هیئت نظارت بر خدمات داوطلبانه بیمارستان های سیار («بیمارستان های پیروگوف»). از سال ۲۰۱۵ که وظیفه اش مشارکت امدادگران غیرنظامی در مراقبت‌های پزشکی، از جمله سربازان اوکراینی در درگیری‌های نظامی در شرق کشور است در این مصاحبه شرکت کرد در واقع به عنوان کسی که وظیفه اش نجات جان زخمی ها و اسیران در جنگ است!!.

دروزنکو در پاسخ به سوال مجری ارشد اوگنی کیسلیوف، با اطمینان پاسخ داد که «روسیه در حال تمام شدن منابع [نظامی] است» و افزود: «تجهیزات پوتین به خوبی می سوزند. اجساد سربازان پوتین بوی بدی می دهد، اما به نوعی آنها را بی ضرر می کنیم.» او سپس نظرش درباره رفتاری که اسرای جنگی مجروح روسی شایسته آن هستند توضیح داد:« من همیشه انسان‌گرا بودم و می‌گفتم وقتی کسی زخمی می‌شود، دیگر او دشمن نیست، بلکه یک بیمار است. اما اکنون دستور بسیار اکیدی وجود دارد که همه مردان را اخته کنند، زیرا آنها سوسک هستند و نه انسان (…) پزشکان ، که بیماران را نجات داده اند ، می گویند که روس ها در اینجا به تعداد زیادی از بین خواهیم برد ، هرکسی که به اینجا آمده است کابوس خاک اوکراین را خواهد دید مثل آلمانی ها در استالینگراد.»

مجری برنامه بدون آنکه مخاطب خود را به چالش بکشد و گفت: «و آنها پاسخگو خواهند بود.»

……
قابل توجه است که داوطلبان بیمارستان های پیروگوف، که به گفته موسس آنها باعث مرگ تعداد زیادی از سربازان روسی می شوند، در مطبوعات غربی به عنوان «فرشتگان پزشکی» اوکراین مورد ستایش قرار می گیرند. با توجه به اینکه مرگ موضوع اصلی در تبلیغات جنگ اوکراین است، این نباید تعجب آور باشد. ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در یک سخنرانی ویدئویی در روز شنبه به ۱۴۰۰۰ کشته در طرف روسی اشاره کرد و تصاویر تاریک و سورئال را ترسیم کرد:

« صفوف اول دفاع ما مملو از اجساد سربازان روسی است. هیچ کس این اجساد را برنمی‌دارد. گروه‌های جدید سربازان باید از روی این اجساد به جلو رانده شوند، نیروهای ذخیره روسی که رهبری روسیه از هر کجا که امکان دارد جمع آوری می‌کند.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: