پرش به محتوا

متخصص یهودی تروریسم: نئونازی های خارجی در اوکراین به دنبال ایجاد یک دولت نژادی هستند.

نئونازی‌های اروپای غربی سعی می‌کنند از حمله نظامی روسیه در اوکراین برای اهداف خود استفاده کنند. به گفته یک تحلیلگر برجسته تروریسم، آنها می خواهند جمهوری شوروی سابق را به مرکز و پناهگاهی ناسیونالیست های سفید پوست تبدیل کنند.

به گزارش راشا تودی، ریتا کاتز، مدیر اجرایی گروه اطلاعاتی سایت SITE، اوایل این هفته با واشنگتن پست درباره تمایل نئونازی‌های اروپای غربی برای درگیر شدن در جنگ علیه روسیه در اوکراین صحبت کرد. او نوشت:

« برخی از نئونازی‌ها که در جنگ اوکراین شرکت کرده‌اند این جنگ جدید را مکانی می‌دانند که می‌توانند در آن «فانتزی‌های خشونت‌آمیز» خود را عملی کنند.» (بسیاری از جوانان اروپایی که در جنگ سوریه به دفاع از تروریسم داعش پرداختند و برای جنگیدن به آن کشور مهاجرت کردند تا به عنوان شبه نظامیان اسلامی بر علیه دولت سوریه بجنگند نیز گرایشات مشابهی داشتند آنها نیز به دنبال عملی کردن «فانتزی های خشونت آمیز» خود بودند که تنها در آنزمان در صفوف خلافت اسلامی تروریستی داعش امکان پذیر بود – مترجم)

« اما برای دیگران، نیرویی که آنها را به درگیری می کشاند، یک دیدگاه مشترک با نئونازی های اوکراینی برای یک ایجاد دولت نژادی و قومی افراطی ملی است.»

ریتا کاتز، گفت که پاسخ نئونازی‌ها به درخواست اوکراین برای پیوستن مبارزان داوطلب از سراسر جهان، نه بخاطر دفاع از کشوری است که «آنطور که ما می‌شناسیم، جامعه‌ای چند قومیتی با تفکرات دموکراتیک که توسط یک رئیس‌جمهور یهودی رهبری می‌شود» صورت میگیرد. او در ادامه روشن کردن نظراتش در این مورد اظهار داشت:

« آنها اوکراین را فرصت خوبی برای دنبال کردن این هدف (ایجاد دولت نژادی و قومی افراطی ملی) می‌دانند و سعی دارند آن را به الگویی تبدیل می‌کنند که می‌توانند به سراسر جهان (بخش جهان نژاد سفید – مترجم) صادر کنند.»

این تحلیلگر خاطرنشان کرد: از زمانی که روسیه سه هفته پیش به اوکراین حمله کرد، فوروم و انجمن های آنلاین غربی مملو از افکار مبارزان داوطلب شده است. او همچنین توضیح داد که از این فوروم ها وانجمن‌های آنلاین، از جمله، برای سازماندهی گروه‌هایی برای پیوستن به نبرد علیه روسیه و تبادل نظر در مورد چگونگی عبور از مرز لهستان و اوکراین استفاده می‌شود.

با این حال، مسکو معتقد است که اوکراین آنطور که کاتز به تصویر می‌کشد «دموکراتیک» نیست. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد که حمله نظامی روسیه با هدف «غیر نظامی کردن و نازی زدائی» دولت اوکراین است. کیف الگوی استپان باندرا و دیگر همکاران نازی در جنگ جهانی دوم را بازسازی کرده و از آنها به عنوان قهرمانان تجلیل می کند. گردان آزوف، یک گردان شبه نظامی نئونازی، پس از سرنگونی رهبری منتخب اوکراین در سال ۲۰۱۴ توسط ایالات متحده برای سرکوب مخالفان مورد استفاده قرار گرفت.

گروه اطلاعاتی سایت SITE مستقر در واشنگتن اطلاعات و تحلیلی درباره گروه های افراطی خشونت آمیز به دولت ها، موسسات و شرکت های بزرگ در سراسر جهان ارائه می دهد. کاتز که در عراق متولد شد، یکی از بنیانگذاران SITE سایت بود و بنا بر گزارش ها، از جمله، یک نسخه از ویدئوی اسامه بن لادن را قبل از انتشار توسط القاعده به دست آورد و آن را در اختیار دولت رئیس جمهور وقت ایالات متحده جرج دبلیو بوش گذاشت.

ریتا کاتز در سال ۱۹۶۳ در بصره در جنوب عراق در یک خانواده ثروتمند یهودی عراقی به دنیا آمد. به اتهام جاسوسی برای اسرائیل. اموال خانواده توسط دولت عراق مصادره شد، و بقیه اعضای خانواده به زندگی در یک کلبه سنگی در حصر خانگی محکوم شدند. پدر کاتز به این جرم در میدان مرکزی بغداد که بیش از نیم میلیون عراقی شاهد آن بودند، اعدام شد؛ مادر ریتا کاتز موفق شد با سه فرزندش به ایران فرار کند و آنها از ایران به اسرائیل مهاجرت کردند. ریتا کاتز در حالی که در اسرائیل بود در عضو ارتش اسرائیل بود.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: