کارگران افشا کردند: پروازهای کمک رسانی به اوکراین حامل غذا و دارو نبود، بلکه اسلحه و مهمات حمل میکرد.

یکی از بزرگترین اتحادیه های کارگری ایتالیا روز شنبه خواستار تظاهرات در مقابل فرودگاه پیزا شده است.کارگران فرودگاه پیزا خاطرنشان کرده اند که پروازهای کمک رسانی به اوکراین حامل غذا و دارو نبود، بلکه اسلحه و مهمات حمل میکردند.

به گزارش راشا تودی، چندین کارگر و کارمند در فرودگاه گالیله گالیله ای پیزا از بارگیری یکی از پروازهای باری که به عنوان ارسال کمک های بشردوستانه به اوکراین اعلام شده بود خودداری کردند. اتحادیه یونیون سینداکاله دی بیس (USB) شامگاه دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که گفته می شود جعبه ها حاوی مواد غذایی و دارو نیستند، بلکه حاوی سلاح، مهمات و مواد منفجره بوده اند. انجمن اعلام کرد:

« ما این عملیات فریبکارانه آشکار را که بدبینانه از کمک های «انسانی» به عنوان بهانه ای برای دامن زدن به جنگ در اوکراین استفاده می کند، به شدیدترین وجه ممکن محکوم می کنیم.»

این اتحادیه گفت که کارگران از ارسال کالاهای نظامی امتناع کردند زیرا ممکن است منجر به مرگ همکارانشان در اوکراین شود که در پایگاه‌های که از حملات احتمالی موشکی روسیه آسیب دیده اند کار می‌کنند، این سلاح‌هایی که از طریق پایگاه‌های آمریکا و ناتو در لهستان به پایگاه هائی در اوکراین ارسال میشود.

فرانچسکا دوناتو، یکی از اعضای ایتالیایی پارلمان اروپا، در مورد بیانیه اتحادیه اظهار نظر کرد و از دولت در رم خواست تا در مورد این روند تحقیق کند.

در همین حال، کارگران اسکله‌های بندر لیورنو روز سه‌شنبه به تظاهرات پیوستند و از همکاران خود در فرودگاه برای دفاع از ارزش‌هایشان تمجید کردند. بخش USB پورتو لیورنو در بیانیه ای اعلام کرد:

« ما در کنار مردم اوکراین، دونباس و روسیه هستیم و نمی خواهیم در این درگیری دخالت کنیم.»

USB از کنترل ترافیک هوایی در فرودگاه پیزا می خواهد که «فورا این پروازهای مرگ را که به عنوان کمک های بشردوستانه پنهان شده اند» مسدود کند. یک اقدام اعتراضی با شعار «پل های صلح، نه پروازهای جنگ» برای شنبه ۲۸ اسفندماه در مقابل فرودگاه برنامه ریزی شده است.

این اتحادیه همچنین از همه کارگران خواست تا از بارگیری اسلحه و مواد منفجره خودداری کنند و خواستار آتش بس فوری و گفتگوهای صلح برای پایان دادن به درگیری در اوکراین شد.

نیروهای روسی در پایان فوریه به عنوان بخشی از یک عملیات نظامی ویژه برای غیرنظامی کردن و پاکسازی نئونازی ها در اوکراین و حفاظت از جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک و منافع امنیت ملی روسیه به کشور همسایه روسیه مستقر شدند. کیف مسکو را به یک حمله غیرقانونی متهم کرده است.

اتحادیه اروپا، ایالات متحده و سایر کشورها با تحریم‌های بی‌سابقه‌ای که تجارت و مقامات ارشد منتخب روسیه را هدف قرار داده است، پاسخ داده‌اند. اکثریت مجمع عمومی سازمان ملل متحد عملیات نظامی ویژه روسیه را محکوم کردند.