پرش به محتوا

آیا واقعا روسیه یک زایشگاه را بمباران کرده است؟

ادعای زلنسکی در مورد جنایات جنگی ادعایی روسیه در ماریوپول دروغ های تبلیغاتی است

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، ارتش روسیه را به گلوله باران یک زایشگاه در ماریوپول و کشته شدن زنان و کودکان متهم کرد. حتی اولین بررسی های ساده از حقایق نشان می دهد که این اتهام وقیحانه یک داستان دروغین ساختگی است.

روز چهارشنبه، ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در حساب اینستاگرام خود از یک اقدام به‌ویژه شنیع توسط ارتش روسیه چنین گزارش داد:

ارتش روسیه به زایشگاهی در ماریوپل شلیک کرد. دو نوزاد به همراه مادرانشان و پزشکان زیر آوار ساختمان فروریخته مدفون شدند. این احتمالاً یکی از جنایات جنگی به خصوص غیرانسانی است که رسانه های غربی ظاهراً روزها در جو تبلیغاتی خود فقط منتظر آن بوده اند.

خشم رقت بار ساختگی زلنسکی علاوه بر شیطان جلوه دادن دشمن، هدف دیگری نیز داشت، یعنی ایجاد منطقه پرواز ممنوع توسط کشورهای ناتو بر فراز آسمان اوکراین! این یک اقدام نظامی خواهد بود که خیلی زود منجر به درگیری مستقیم بین اتحاد نظامی غرب و روسیه خواهد شد. زلنسکی در این متن گفت:

» این یک ضربه مستقیم توسط نیروهای روسی در به بیمارستان در ماریوپل است. مردم زیر آوار رفته اند. کودکان زیر آوارند. این یک جنایت است! جهان تا کی در نادیده گرفتن ترور روسیه با آنها همدستی خواهد کرد؟ فورا آسمان ها را ببندید و پرواز ممنوع اعلام کنید! همین حالا آنها را بکشید! توئی که قدرت اینکار را داری، اما انگار داری انسانیتت را از دست می دهی.»اما چه بدشانسی برای رئیس جمهور اوکراین: به طور تصادفی، پلتفرم خبری لیبرال روسیه لنتا گزارشی را در ۸ مارس در مورد وضعیت انسانی در ماریوپل منتشر کرد. در آن با پسر یکی از کارکنان این زایشگاه نیز مصاحبه شده است. این مرد جوان گفت که در پایان ماه فوریه، مردان مسلح، احتمالاً جنگجویان گردان داوطلب فاشیستی و بدنام «آزوف»، کلینیک زایمان را برای اهداف خود (به عنوان سپر انسانی) به خدمت گرفتند: آنها همه کارکنان را اخراج کردند و یک موقعیت نظامی در ساختمان ایجاد کردند.

این واقعیت که در زمان درگیری هیچ غیرنظامی در ساختمان وجود نداشت، عکس هایی از داخل ساختمان که پس از گلوله باران گرفته شده و توسط وبلاگ نویسان اوکراینی منتشر شده است نیز تأیید می شود. اثاثیه ویران شده و شیشه های شکسته دیده می شود، اما هیچ جسدی دیده نمی شود. اساس ساختمان نیز به وضوح دست نخورده است، هیچ آواری وجود ندارد که افراد زیر آن دفن شوند. اگر زنان و کودکان واقعاً کشته شده بودند یا زیر آوار رفته بودند، مطمئناً این تصاویر مدت ها قبل راه خود را در رسانه ها و شبکه های اجتماعی پیدا می کردند. و میلیونها بار پخش شده بودند.در ویدئوی منتشر شده تنها به زخمی ها اشاره شده است. درضمن جلد و تیتر ویدیوی نمایش داده شده با محتوا آن مطابقتی ندارد.

همچنین شواهد دیگری از دستکاری هدفمند در گرارشات وجود دارد. همانطور که چندین کانال تلگرامی روسیه به اتفاق آرا گزارش می دهند، گفته می شود یکی از زنانی که در عکس های مطبوعاتی یک زن باردار مجروح را به تصویر می کشد، یک وبلاگ نویس زیبایی شناخته شده از ماریوپل بوده است که باید برای درآمد خود را از طریق تبلیغ برای لوازم آرایش د یوتوب کسب می کند.

تهیه و انتشار «عکس های انحصاری» را به عهده عکاس معروف یوجین مالولتکا سپرده شد که امروز از نزدیک با خبرگزاری های غربی همکاری می کند و در حال حاضر برای آسوشیتدپرس کار می کند. عکس های او از بحران اوکراین حتی در وب سایت سازمان امنیت و همکاری اروپا یافت می شود. ظاهراً همین مدل در چندین قسمت مختلف در آنها نقش بازی کرده است.

https://t.me/vladlentatarsky/11816?singleحضور یک عکاس سرشناس در محل حادثه آنهم در لحظه حمله ادعائی! باعث شد که عکس‌های قتل عام کودکان و زنان باردار، روز بعد صفحه اول مطبوعات غربی را «تزیین» کند. این گزارش ها شخصاً رئیس جمهور روسیه را به جنایت علیه بشریت و حتی نسل کشی متهم و محکوم می کرد. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در یکی از کنفرانس های مطبوعاتی اخیر خود به این موضوع اشاره کرد و صراحتاً این خبر جعلی در مورد گلوله باران یک کلینیک را «تروریسم اطلاعاتی» خواند.این حادثه یادآور ویدئوهایی است که توسط «کلاه سفیدها» رسوا درباره جنایات جنگی ادعا شده در سوریه ساخته شده است. این موسسه خیریه ادعایی کلاه سفیدها به دلیل ارتباطش با جنگجویان اسلامگرای تندرو در سوریه معروف است.

وزارت دفاع روسیه بارها هشدار داده است که گردان نئو نازی آزوف از این تاکتیک‌های جهادی در سوریه استفاده گسترده می‌کند و مواضع نظامی در ساختمان‌های مسکونی و سایر تأسیسات حساس غیرنظامی ایجاد می‌کند و از غیرنظامیان به عنوان گروگان و سپر انسانی استفاده می‌کند.

خوشبختانه، در مورد زایشگاه ماریوپول، غیرنظامیانی که گفته می شود کشته شده اند – زنان، کودکان، کارکنان پزشکی – تنها قربانیان دستگاه تبلیغاتی پروپاگاندای رئیس جمهور اوکراین بودند ولی همین جنایات را گردان آزوف و ارتش اوکراین سال هاست که بر سر ساکنان مناطق روس نشین اوکراین می‌آورند آیا شما صدای مخالفی را در رسانه ها و دولت های غربی در این باره شنیدید؟

راشاتودی

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: