پرش به محتوا

پیام روسیه به مزدوران خارجی در اوکراین

به گزارش راشا تودی، مسکو به مزدوران خارجی در اوکراین هشدار داده است که به آنها هیچ رحمی نخواهند کرد. کرملین همچنین خاطرنشان کرد که کشورهایی که شهروندان خود را به شرکت در جنگ تشویق می کنند باید مسئولیت مرگ آنها را بر عهده بگیرند.
وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که دولت‌های غربی شهروندان خود را به شرکت در جنگ در اوکراین تشویق می‌کنند، مسئول کشته شدن آنها هستند. مقامات تاکید کردند که حملات مانند حملات به پایگاه جاوورو ادامه خواهد یافت و در برخورد با مزدوران هیچ رحمی نشان نخواهند داد.
سرلشکر ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه در بیانیه ای گفت:
« ما از همه مکان‌های مزدوران خارجی در اوکراین آگاه هستیم.»
من می خواهم دوباره به شما هشدار دهم: هیچ رحمی برای مزدوران وجود نخواهد داشت، مهم نیست در کجای خاک اوکراین باشند.
کوناشنکوف با اشاره به اینکه تعدادی از دولت های غربی شهروندان خود را تشویق کرده اند تا به عنوان مزدور علیه نیروهای روسیه بجنگند، افزود: «تمام مسئولیت در قبال مرگ این دسته از شهروندان خارجی در اوکراین صرفا بر عهده رهبری این کشورها است.»
کوناشنکوف با اشاره به حمله موشکی کروز به پایگاه های نظامی در یاووروف و استاریچی در نزدیکی آن در غرب اوکراین در روز یکشنبه گفت: «حملات هدفمند ادامه خواهند داشت». به گفته مسکو، این موشک، تاسیسات مورد استفاده «لژیون بین المللی اوکراین» را منهدم کرد و «تا ۱۸۰ جنگجوی خارجی» را کشت.
بر اساس اطلاعات رسمی از کیف، در حمله به مرکز بین المللی حفظ صلح و امنیت، که نام رسمی پایگاه نظامی در نزدیکی یاوروف است، ۳۵ نفر کشته و ۱۳۰ نفر زخمی شدند. این پایگاه سال هاست که توسط پرسنل ناتو برای آموزش نیروهای اوکراینی استفاده می شود.
نیروهای روسی در پایان فوریه به عنوان بخشی از یک عملیات نظامی ویژه برای غیرنظامی کردن و نازی زدائی اوکراین و حفاظت از جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک و منافع امنیت ملی روسیه به همسایه روسیه مستقر شدند. کیف مسکو را به یک حمله غیرقانونی متهم کرده است.
اتحادیه اروپا، ایالات متحده و سایر کشورها با تحریم‌های بی‌سابقه‌ای که تجارت و مقامات ارشد منتخب روسیه را هدف قرار داده است، پاسخ داده‌اند. اکثریت مجمع عمومی سازمان ملل متحد عملیات نظامی ویژه روسیه را محکوم کردند.
در حالی که مقامات اوکراین اصرار دارند که هیچ جنگجوی خارجی در این حمله کشته نشده است، چندین رسانه انگلیسی گزارش دادند که سه پرسنل سابق نیروهای ویژه بریتانیا در یاوروف کشته شدند و «تلفات در این سایت بسیار بیشتر از آنچه ادعا شده بود». این خبر به طور رسمی از سوی لندن تایید نشده است. در همین حال، واشنگتن تاکید کرد که هیچ «نیروهای آمریکایی، پیمانکاران یا کارمندان غیرنظامی دولت» در یاوروف حضور نداشتند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: