پرش به محتوا

اوو مورالس آغاز کارزار جهانی برای «انحلال» ناتو را اعلام کرد

اوو مورالس آغاز کارزار جهانی برای «انحلال» ناتو را اعلام کرد

تارنگاشت عدالت

نویسنده: کارلوس ادواردو سانچز

برگرفته از: لینکه تسایتونگ


رئیس جمهور سابق کشور کثیرالملله بولیوی اوو مورالس آیما، آغاز یک کارزار بین‌المللی برای انحلال سازمان پیمان نظامی آتلانتیک شمالی (ناتو) را، که به نظر او  خطری برای تمامی کره زمین است، اعلام کرد. او در مصاحبه‌ای با اسپوتنیک  گفت که او در حال سازمان دادن به یک جنبش بین‌المللی است که از طرف سازمان‌های چپ آمریکای جنوبی «رونآسور» حمایت می‌شود تا انحلال ناتو را رقم زند.

مورالس گفت: «ناتو خطری برای صلح و امنیت جهانی است و در نتیجه ما در صددیم نه تنها در آمریکای لاتین بلکه در کلیه قاره‌ها توافق‌‌هایی با جنبش‌های اجتماعی میسر سازیم تا ناتو را از میان برداریم. اگر اقدامی علیه ناتو صورت نگیرد، این سازمان تهدید دایمی برای بشریت خواهد بود»

او همین‌طور اشاره کرد که سازمان آتلانتیک شمالی  زیر رهبری ایالات متحده آمریکا در هفته‌های اخیر به عنوان مخالفت با عملیات نظامی که به دستور رئیس جمهور پوتین  در شرق اوکرائین صورت می‌گیرد تحریم‌های جدیدی علیه روسیه به اجرأ  گذارده است.

او اشاره کرد که ایالات متحده آمریکا روی رؤسای جمهور کشورهای آمریکای لاتین «فشار و تهدید» اعمال می‌کند تا روسیه را به خاطر مناقشه در اوکراین محکوم کنند.

مورالس تأکید کرد  که رؤسای جمهور از این نقش ایالات متحده آگاهی دارند  ولی از آنجا که به «سیستم سرمایه‌داری»  تعلق دارند چاره دیگری جز «اطاعت» در مقابل خود نمی‌بینند.

رئیس جمهور سابق آمریکای جنوبی در روزهای اخیر برای جلوگیری از کشورگشایی مداخله‌جویانه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و ایالات متحده آمریکا فراخوانی جهت بسیج بین‌المللی صادر کرد.

رئیس جمهور سابق بولیوی ناتو را دشمن اصلی بشریت نامید که به دنبال سیاست‌های جنگ طلبانه، مداخله جویانه و توسعه طلبانه خود حیات، صلح و اقتصاد جهان را به خطر افکنده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: