پرش به محتوا

آمازون کالاهائی را با آرم هنگ نئونازی آزوف ارائه می دهد

آمازون اقلامی را با آرم هنگ نئونازی آزوف ارائه می دهد

در برخی کشورها، فروشگاه آنلاین آمازون محصولاتی با آرم هنگ نئونازی آزوف فاشیستهای اوکراینی ارائه می‌کند.  کاربران آمازون در فرانسه از اینکار شوکه شده اند.  آمازون در پاسخ به سوال یک کانال تلویزیونی فرانسوی از اظهار نظر خودداری کرد.

 اگر «Azov» را در قسمت جستجو در Amazon.fr یا در Amazon.com وارد کنید، به سرعت با محصولاتی با آرم هنگ نئونازی آزوف از اوکراین مواجه خواهید شد.  این محصولات شامل تی شرت و لیوان می باشد.

آرم هنگ آزوف اشاره مستقیمی به لوگوی لشکر دوم اس اس «داس رایش» است که از جمله مسئول قتل عام اورادور در ۱۰ ژوئن ۱۹۴۴ بود.  تقریباً تمام ساکنان دهکده فرانسوی Oradour-sur-Glane به قتل رسیدند.  تنها ۳۶ نفر زنده مانده بودند.  روستا به کلی ویران شد.  با ۶۴۲ قربانی، کشتار در کنار کشتار مارزابوتو در ایتالیا و کشتار دیستومو در یونان که در همان روز اتفاق افتاداورادور-سور-گلن یکی از بزرگترین کشتارها از نظر تعداد در اروپای غربی بود.  لشکر اس اس «داس رایش» همچنین جنایات جنگی متعددی را در بالکان و اتحاد جماهیر شوروی سابق مرتکب شد.

هنگ آزوف که قبلاً به عنوان گردان آزوف شناخته می شد، واحدی از داوطلبان اوکراینی مرتبط با نئونازی است که در گارد ملی ادغام شده اند.  به فرمان وزارت کشور اوکراین، در سال ۲۰۱۴ هنگ نئونازی برای مبارزه با شورشیان در شرق اوکراین که از به رسمیت شناختن مقامات برخاسته از کودتای میدان سر باز زدند، تأسیس شد.  این هنگ فاشیستی از سوی سازمان های حقوق بشری متهم به نقض حقوق بشر متعدد و جنایات جنگی است.  این هنگ نمونه ای از جنبش‌های افراطی است که ولادیمیر پوتین در سخنرانی خود به عنوان پاکسازی اوکراین از نئونازی ها به آنها  اشاره کرد.

 کاربران فرانسوی آمازون وقتی با محصولاتی با آرم هنگ آزوف در وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین مواجه شدند، شگفت‌زده شدند.  در حالی که یکی از مشتریان به طعنه از «انتخاب دشوار» بین «گردان آزوف یا سواستیکا» صحبت کرد، مشتری دیگر آشکارا شوکه شد:

 «چگونه ممکن است در سال ۲۰۲۲ آرم های نازی بفروشیم؟ ممکن است پول بوی بدی ندهد، اما فروش چیزی شبیه به این! کالاهای بعدی چیست؟ مینی کوره های آدم سوزی؟»

 هنگامی که کانال خبری فرانسوی BFMTV از آمازون در این مورد سوال کرد این شرکت آمریکائی از اظهار نظر در مورد بازاریابی این محصولات خودداری کرد.  جستجوی سریع در وب سایت آلمانی آمازون هیچ نتیجه ای با آرم هنگ آزوف نداشت.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: