پرش به محتوا

مرکز دونتسک: تصاویر وحشتناک پس از شلیک موشک بالستیک اوکراینی
روز دوشنبه در ساعت ۱۱:۳۱ صبح به وقت محلی، یک موشک بالستیک توچکا-یو اوکراینی به مرکز شلوغ کلان شهر دونتسک اصابت کرد. مقامات در حال حاضر تعداد کشته های این حمله را ۲۳ نفر اعلام کرده اند. ۳۵ نفر مجروح و در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش راشا تودی، مرکز شهر دونتسک در ساعت ۱۱:۳۱ صبح به وقت محلی مورد اصابت موشک قرار گرفت. ظاهراً این یک موشک بالستیک توچکا-یو اوکراینی بوده است. به گفته ادوارد باسورین، سخنگوی ارگان های امنیتی جمهوری خلق دونتسک، تنها یکی از کاست های گلوله های موشک منفجر شده است. اگر همه کاست ها منفجر می شدند، عواقب آن بسیار ویران کننده تر بود.

این گلوله‌ها بنابر اظهارات مقامات محلی از سمت خط مقدم جبهه و توسط اوکراینی ها از شمال و غرب شهر شلیک شده است، ظاهراً آنها ساختمان دولتی جمهوری خلق دونتسک را هدف قرار داده است، اما موشک به ساختمان برخورد نکرده و در یک بلوار شلوغ و به شدت زنده در شهر فرود آمده است. بر اساس اطلاعات مختلف، این موشک در نزدیکی ساختمان اداری توسط پدافند هوایی جمهوری خلق منهدم شد و به چند قسمت تقسیم شد که یکی از آنها به بلوار اصابت کرد.ترکش‌های کشنده (بمب) بارگذاری شده در موشک پس از انفجار به هر طرف پرتاب شدند و به عابران و اتوبوس ها و خودروهای عبوری برخورد کردند. مقامات در حال حاضر حداقل ۲۳ کشته و ده ها زخمی را حدس می زنند. بر اساس آخرین اطلاعات، ۳۵ نفر با جراحات شدید در بیمارستان بستری شده اند.

تنها در یکی از اتوبوس هایی که به ترکش به آن برخورد کرد، هشت مسافر جان باختند که اکثراً زنان در سن مسن بودند. گفته می شود در میان کشته شدگان و مجروحان، کودکان نیز حضور دارند.

در واکنش اولیه، دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک، شلیک موشک را جنایت جنگی خواند. او به خبرنگاران در محل اصابت موشک گفت که هیچ هدف نظامی در مرکز شهر دونتسک وجود ندارد، هدف گلوله باران عمداً اداره مدنی، زیرساخت ها و غیرنظامیان در مرکز شهر شلوغ در این ساعت بود. وی تاکید کرد که عملیات نظامی علیه نیروهای اوکراینی در دونباس ادامه خواهد داشت و اکنون باید سرعت بیشتری بگیرد.

سخنگوی نیروهای مسلح اوکراین از آن زمان تاکنون مسئولیت ارتش اوکراین در این بمباران را رد کرده است.

دونتسک تقریباً هشت سال است که به ویژه در بخش‌های شمالی و غربی شهر زیر آتش توپخانه نیروهای اوکراینی قرار گرفته است. با این حال، از سال ۲۰۱۵ از موشک های بالستیک استفاده نشده است، به این معنی که مرکز شهر تاکنون تا حد زیادی در امان بوده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: