پرش به محتوا

۲۷ میلیون نفر روسی قربانی نازیسم و دوباره نازی ها در اوکراین!آلمان نازی ۲۷ میلیون روس را کشت، تا امروز دوباره نازی ها آلمانی به نام دفاع از میهن و دمکراسی برای کمک به نئونازی های اوکراینی در جنگ شرکت کنند!

«همبستگی آلمان با نئونازی ها» – زاخارووا از استخدام مزدوران خارجی برای جنگ اوکراین انتقاد کرد.

به گزارش راشا تودی، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه به ارتباط میان افراط‌گرایان راست‌گرای آلمانی و نئونازی‌های شبه‌نظامی اوکراینی اشاره کرد. از دیدگاه آنها، مقامات آلمانی آگاهانه این واقعیت را می پذیرند.

با درخواست اوکراین از شبه‌نظامیان خارجی برای حمایت از اوکراین در مقابله با حمله روسیه، فرقه‌های افراطی راست در آلمان به جنب و جوش افتاده‌اند. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در پستی در تلگرام با استناد به شعارهای راست افراطی ادعایی به چت های و آگهی های استخدام نازی‌ها اشاره کرد:

«ناسیونالیست ها در خط مقدم مبارزه در اوکراین هستند»

این نشان میدهد که نئو نازی‌های آلمانی بشدت در اوکراین فعالند. این دیگر واقعیتی اثبات شده است که افراط گرایان راستگرا علناً اعلام کرده اند که می خواهند در اوکراین «با نئو بلشویک های روسی بجنگند». گروه نئونازی «راه سوم» «اشاره به رایش سوم هیتلری» به ویژه در این زمینه فعال است. زاخارووا با اشاره به گزارش های مطبوعات آلمانی مانند روزنامه «فرانکفورتر روندشاو» که مقاله ای تحت این عنوان منتشر کرد: «نئونازی ها برای جنگیدن به اوکراین سفر میکنند» گفت: « که تمام این اتفاقات با آگاهی و تسامح مقامات آلمانی صورت میگیرد».

در این گزارش، به نقل از استفان کرامر، رئیس اداره اطلاعات و امنیت -«در آلمان دارای حفاظت از قانون اساسی» – ایالت تورینگن، نقل شده است: «این درست است، طبیعی است که ما میدانیم، که این درخواست‌ها برای خروج از کشور و معمولا برای شرکت در جنگ اوکراین بوده است. » وقتی صحبت فاشیست‌های اوکراینی میشود، اغلب از «گردان آزوف» یاد می شود. این گردان فاشیستی قبلاً تماس های فشرده ای با گروه‌های افراطی راست در آلمان و همچنین در اروپا و ایالات متحده داشت.
البته اینطور ادعا میشود، تلاش هایی برای جلوگیری از خروج افراط گرایان راست آلمانی از کشور صورت می گیرد – اما با توجه به باز بودن مرزها، این امر دشوار است. علاوه بر این، طبق ارقام قبلی شناخته شده از وزارت فدرال، تلاش ها برای خروج از کشور در «محدوده تک رقمی» بودند.
این اظهارات ها مقامات آلمانی دیپلمات روسی را تحت تأثیر قرار نمی دهد. به گفته او، واکنش برلین در این مورد «کم» بود. آنچه برای آنها مهم است این واقعیت است که اصولا میتوان در آلمان مزدوران را برای جنگ اوکراین استخدام کرد. او از وزارت دادگستری آلمان نقل میکند: «ورود به اوکراین برای شرکت در عملیات های جنگی در آنجا یا آموزش برای این کار، طبق قوانین کیفری آلمان جرم قابل مجازات نیست.»

زاخارووا می گوید: «بیا، رفیق، به جبهه! همبستگی شگفت انگیز آلمان با نازی ها در اوکراین.»

در چند روز اخیر بسیاری از رسانه های آلمانی به این موضوع پرداخته اند. روزنامه «فرانکفورتر آلگماینه» نوشت: سفر آلمانی ها به اوکراین، گرفتن کلاشینکف و شلیک به سربازان روسی ممنوع نیست. این روزنامه از مواردی آگاه است که در آلمانی‌هایی با تجربه جنگی قبلا در کنار گردان فاشیستی آزوف در جنگ دونباس شرکت داشتند.

به گزارش «فرانکفورتر آلگماینه» اوکراین آشکارا لژیونرهای خارجی را جذب می کند و فیلم های تبلیغاتی قهرمانانه را در شبکه های اجتماعی منتشر می کند، به عنوان مثال با شعارهایی مانند «ملت قهرمان در برابر دولت تروریستی روسیه از خود دفاع می کند.» با این حال، قهرمانان مقاله، که در چت ها برای عزیمت به اوکراین به یکدیگر می پیوندند، افراط گرایان راست نیستند، بلکه بیشتر رمانتیک هستند تا از دموکراسی در اوکراین و سراسر اروپا دفاع کنند. مردی از ایالت زاکسن در تماس تلفنی گفت: «این موضوع یک نگرش درونی است. برخی از مردم با حضور در خیابان ها و اعتراض به آنها کمک می کنند. و افرادی هستند که برای آنها به اندازه کافی پیش نمی رود، آنها باید آنجا باشند.»

شبکه تلویزیونی حکومتی زد دی اف آلمان، نیز همچنین در گزارش‌هایش داد ادعا میکند که روسیه تلاش دارد مقاومت مردم اوکراین را به افراط گرایان دست راستی منتسب کند. به گفته ماتیاس کوئنت، محقق راستگرای افراطی، هیچ دلیلی برای شک در جهت گیری دموکراتیک اوکراین وجود ندارد:

«تبلیغات روسیه در مورد افراطی های راست اوکراینی بی اساس است. اما اوکراین احتمالاً اهمیتی نمی دهد که چه کسی علیه اشغالگرانش می جنگد.»

البته به گفته کوئنت، با این حال، اگر جنگجویان افراطی راست‌گرائی از این جنگ زنده به آلمان بازگردند بدلیل «تجارب جنگی، ارتباطات جدید، مهارت‌ها و شاید سلاح‌هایشان» می‌تواند برای آلمان مشکل ساز شود.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: