پرش به محتوا

جنایت های فاشیستی – استفان میلیز

جنایت های فاشیستی

جنایات بی مکافات، بمباران کمون موو در سال ۱۹۸۶ و کشتار اودسا در سال ۲۰۱۴

نوشته استفان میلیز
منتشر شده در دنیای جوانهیچ کس برای مرگ غم انگیز حداقل 48 نفر در خانه اتحادیه کارگری پاسخگو نبوده است (اودسا، ۲۰۱۴)

مقاله ای که مشاهده میکنید مطلب کوتاه شده ای است از مقاله ای که اولین بار در ۳ مارس ۲۰۲۲ در وبلاگ خبری ایالات متحده مبارزه برای سوسیالیسم منتشر شد

رسانه های سرمایه داری می خواهند از رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی یک قهرمان مردمی بسازند. زلنسکی، بازیگری حرفه ای، بیشتر به خاطر بازی تلویزیونی خود به عنوان رئیس جمهور اوکراین در یک کمدی معروف شد. زلنسکی در انتخابات توسط الیگارش‌های اوکراینی مورد حمایت قرار گرفت و برای پست ریاست‌جمهوری واقعی کاندید شد، او نامزد ریاست جمهوری شد چرا که امپریالیسم آمریکا معتقد بود که. ظاهر اوکراین به یک رنگ آمیزی تازه نیاز دارد.

نیویورک تایمز و واشنگتن پست رساترین صداها در گروه کر ایجاد تنفر از روسیه هستند. آنها نفوذ بیشتری نسبت به رسانه دست راستی فاکس نیوز در جذب لیبرال ها و «ترقی خواهان» به خط جنگ افروزان ناتوئی دارند. با این حال، این رسانه ها به ندرت در مورد قتل بیش از ۱۴۰۰۰ نفر در جمهوری های دونباس توسط رژیم اوکراین گزارشی منتشر کرده‌اند.

زلنسکی در سال ۲۰۱۹ اجازه یافت در کاخ مارینسکی در کیف جلوس کند زیرا این موفقیت برای وال استریت و بانکداران اروپایی مفید بود. میلیون ها اوکراینی به او رای دادند، به این امید که او باندهای تروریستی فاشیست در اوکراین را پاکسازی کند. امروز گفته می شود که تبار زلنسکی از یک خانواده یهودی روسی زبان به اندازه کافی گواه این است که فاشیسم دیگر مشکلی در اوکراین نیست. اما در واقعیت، در زمان زلنسکی، شبه نظامیان فاشیست مانند گردان آزوف و بخش راست در ارتش و پلیس اوکراین ادغام شدند.در دوم می ۲۰۱۴، پنج سال قبل از روی کار آمدن زلنسکی، فاشیست ها ساختمان اتحادیه کارگری در اودسا را به آتش کشیدند و حداقل ۴۸ نفر را زنده در آتش سوزاندند، نئونازی ها با بستن راه های فرار کارگران و چپ‌گرایان مانع فرار آنها شدند. این جنایت بیانگر شخصیت فاشیستی رهبری جنبش یورومایدان بود. اما این جنایتکاران نبودند که به خاطر این جنایات دستگیر شدند، بلکه این چپ ها بودند که دستگیر شدند . بعدها، زلنسکی هم نخواست عدالت را در قبال قربانیان قتل عام اجرا کند و از گلوله باران مداوم و مرگبار مردم جمهوری های دونباس نیز جلوگیری به عمل نیاورد.

سال‌ها قبل از آن نیز یک عمل خشونت‌آمیز فاشیستی در ایالات متحده رخ داده بود. در فیلادلفیا، در ۱۳ مه ۱۹۸۵، شش بزرگسال و پنج کودک با پرتاب بمبی توسط پلیس بر روی خانه کمون موو کشته شدند. ماموران اف بی آی مواد منفجره نظامی را که از یک هلیکوپتر به خانه پرتاب شده بود، تهیه کرده بودند.

ویلسون گود اولین شهردار سیاهپوست فیلادلفیا بود که رئیس پلیس وی همان کسی بود که دستور پرتاپ بمب را داد و با عبارت «بگذار بسوزد» آتش نشانان را از خاموش کردن آتش که به سرعت در حال گسترش بود منع کرد.
از آنجایی که شهردار هیچ گامی برای جلوگیری خشونت بر نداشت، در نهایت او مسئول مرگ یازده انسان و تخریب کل منطقه ای شد که خانه های آن کاملاً سوخته بودند. اما هیچ‌کسی بخاطر این جنایت ها هرگز پاسخگو نشد.

رئیس جمهور ولادیمیر پوتین مجبور شد در اوکراین مداخله کند تا مانع تبدیل شدن اوکراین به پایگاه ناتو علیه فدراسیون روسیه شود. اگر روسیه اجازه میداد چنین اتفاقی در اوکراین بیفتد این میتوانست گامی به سوی جنگ جهانی سوم باشد. صلح طلبان صادق ممکن است همه جنگ ها را محکوم کنند، اما انقلابیون می دانند که برخی جنگ ها ضروری است. سوسیالیست ها و کمونیست ها که در بحران کنونی «هر دو طرف» را محکوم می کنند، به دنبال بهانه هستند.

در فیلادلفیا، همه از بمب گذاری پلیس در خانه موو وحشت کردند، اما حتی در آنجا، برخی می خواستند قربانیان را مقصر این اقدام تروریستی بدانند. همان لیبرال‌هایی که قبلاً از دفاع از مومیا ابوجمال، روزنامه‌نگار انقلابی که ترور پلیس را افشا کرد و اکنون ۴۰ سال در زندان است، خودداری کردند. در ابتدا دولت سرمایه داری حتی می خواست او را اعدام کند.

امپریالیسم آمریکا خودبخود نابود نخواهد شد. انقلابیون حق دارند هر گونه حمایتی را در این راستا از دیگران را بپذیرند. سوسیالیسم اتحاد جماهیر شوروی به طرز غم انگیزی، سرنگون شد و پوتین، رئیس جمهور فدراسیون روسیه، هم لنین نیست. اما در حال حاضر، نیروهای مسلح روسیه نقشی ضروری در نجات جمهوری های دونباس از ترور فاشیستی ایفا می کنند.


خوانندگان عزیز در اینجا بخشی از مطالب مرتبط با جنایت های فاشیست های اوکراینی را که در آن زمان در مجله هفته منتشر شده بودند دوباره می آوریم با مطالعه دوباره آنها میتوان به دلایلی که امروز ارتش روسیه در اوکراین است بهتر پی برد!


بازرسی جزء به جزء کشتار اودسا

حرکت اوکرائین در مسیر دریاچه خون!

روسیه: غرب مسؤول فاجعه اودساست

در شرق اوکرائین شمار آنها که در آتش سوختند از مرز 116 تن می گذرد

کودتای کیف: کارگران شورشی قدرت را در شرق در دست میگیرند

یوروآسیاریویو: آمریکا اكراىن را به آتش كشيد

نازیسم اوکراین. کتاب سفید

جنگ تمام عیار در اکراین: «تهاجم نهایی» ناتو

تلويزيون سوٸد در نزد نازيها در ماريوپول

فاشیستهای محبوب ما!

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: