پرش به محتوا

ونزوئلا شورای حقوق بشر سازمان ملل را به نفرت پراکنی علیه روسیه متهم کرد.دلسی رودریگز، معاون رئیس‌جمهور ونزوئلا، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را به اجرای یک کمپین تنفر آمیز علیه روسیه متهم کرد. وی در عین حال آژانس سازمان ملل را مسئول بحران کنونی اوکراین دانست.

روز سه‌شنبه، دلسی رودریگز، معاون رئیس‌جمهور ونزوئلا به شدت به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به دلیل موضع آن در قبال بحران اوکراین حمله کرد. او آژانس ملل متحد مستقر در ژنو را به «ترویج نفرت علیه روسیه و عدم مدارا» متهم کرد. این نماینده عالی رتبه این کشور آمریکای جنوبی به به این ترتیب واکنش خود را به ویدئوهایی نشان داد که در آن ده ها نماینده اتاق مذاکرات کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل را در حین سخنرانی سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه ترک کردند.


رودریگز در توییتر نوشت:

«در مجلس مشترک کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، نفرت و عدم مدارا علیه روسیه به صورت کاملانه وقاحت آمیز صورت گرفت و ترویج شد. اینها همان افرادی هستند که مسئول بحران کنونی در اوکراین هستند. اینها همان افرادی هستند که بر طبل جنگ طلبی ناتو می کوبند. ونزوئلا به این سازمان پیوست تا از صلح دفاع کند. ونزوئلا از گفتگو برای صلح حمایت میکند!»
نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، در همان روز با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفتگو کرد. در این دیدار، مادورو «حمایت قاطع خود از روسیه» را ابراز کرد و «فعالیت های بی ثبات کننده» آمریکا و ناتو را محکوم کرد. وی در عین حال بر لزوم مقابله با کمپین دروغ و اطلاعات نادرست غربی ها تاکید کرد.

فلیکس پلاسنسیا، وزیر امور خارجه ونزوئلا، همبستگی خود را با رسانه های خارجی روسی راشاتودی و اسپوتنیک ابراز کرد. او در توییتر نوشت اتحادیه اروپا با سیاست سانسور در تلاش است تا عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین را آنطور که غرب در نظر دارد نشان دهد و سانسور اتحادیه اروپا را محکوم کرد. پلاسنسیا تاکید کرد که کاراکاس از دولت مسکو در تلاش هایش برای تضمین امنیت مردم روسیه در برابر تجاوزات و تهمت های واشنگتن حمایت می کند. وزیر امور خارجه این کشور آمریکای جنوبی خواستار توسعه و تعمیق بیشتر مشارکت راهبردی ونزوئلا و روسیه شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: