پرش به محتوا

نیکلاس مادورو: برخورد شما با مردم روسیه یک جنایت است!مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا تحریم های غرب علیه روسیه را به شدت محکوم کرد. وی اقدامات تنبیهی از جمله در حوزه بانکی را جنایت علیه مردم روسیه توصیف کرد. مادورو خواستار راه‌های دیپلماتیک برای خروج از بحران شد.

در پس زمینه جنگ اوکراین، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در دوم مارس تحریم های اعمال شده علیه روسیه را به عنوان یک جنگ اقتصادی محکوم کرد. این سیاستمدار آمریکای جنوبی اقدامات تنبیهی از جمله ممنوعیت هفت بانک روسی از شبکه سوئیفت را جنایت علیه مردم روسیه توصیف کرد. او روز چهارشنبه در یک برنامه تلویزیونی گفت:

«ببینید با روسیه چه می کنند. آنچه با مردم روسیه انجام می شود جنایت است، یک جنگ اقتصادی است.»

از جمله، مادورو به این موضوع اشاره کرد که غرب حریم هوایی هواپیماهای روسی را مسدود کرده و تقریباً تمام ارتباطات تجاری را قطع کرده است. کاری که با یکی از بزرگترین قدرت های قرن بیست و یکم انجام می دهید دیوانه کننده است.

رئیس دولت ونزوئلا ابراز عقیده کرد که جنگ های امروزی نه نظامی، بلکه اقتصادی است. این شامل سوء استفاده از دلار آمریکا و سیستم مالی آمریکا و اروپا برای آسیب رساندن به دیگر کشورها و باج خواهی از جهان است.

مادورو افزود که کشورش خود از قربانیان شیوه جنگ اقتصادی «امپریالیسم آمریکای شمالی» است. وی خواستار راه حل های دیپلماتیک و سیاسی در مناقشات بین دولتی شد. زیرا تحریم ها فقط به جمعیت غیرنظامی آسیب می رساند و کیفیت زندگی آنها را مختل می کند.

«جنگ های اقتصادی باید متوقف شود و پایان یابد.»

مادورو در این رابطه اظهار داشت که کاراکاس روابط تجاری کامل خود را با مسکو حفظ خواهد کرد. مردم روسیه حق آزادی اقتصادی بدون محاصره را دارند.

دستکاری و سانسور

رهبر ونزوئلا همچنین جزئیات تماس تلفنی خود با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را در روز گذشته بیان کرد. بر این اساس، آنها از شباهت اقدامات قهری علیه مسکو و کاراکاس و از «دستکاری های زبانی در جنگ رسانه ای» صحبت کرده بودند.

« ما نیز با جنگ رسانه‌ای وحشیانه با دروغ‌پراکنی و کارزارهای یک سویه آن مواجه هستیم و با آن مبارزه می‌کنیم.»

مادورو خاطرنشان کرد که کمپین ضد روسیه به طور فزاینده ای بیگانه هراسی می شود زیرا افکار عمومی دستکاری می شود. به ویژه، رهبر ونزوئلا این نوع پوشش واقیع را در رسانه های اسپانیایی برجسته و آنرا محکوم کرد.

این واقعاً منزجر کننده است که چگونه تلویزیون و مطبوعات در اسپانیا چنین در برابر منافع امپراتوری ایالات متحده خوار خفیف شده اند و در برابر فشار تسلیم شده اند و زانو زده اند و این چنین زبون با مناقشه روسیه و اوکراین برخورد می کنند.

مادورو توضیح داد که ناتو و ایالات متحده روسیه را محاصره کرده اند و درگیری بسیار خطرناکی را برانگیخته اند. وی از مذاکرات صلح بین مسکو و کیف حمایت کرد و ابراز امیدواری کرد که مذاکرات در بلاروس صلح را به منطقه بازگرداند.

کمپین علیه راشاتودی و اسپوتنیک

مادورو همچنین از کمپین رسانه ای علیه رسانه های خارجی روسی به شدت انتقاد کرد. سانسور اعمال شده علیه این دو رسانه به دلیل ترس از حقیقت در ایالات متحده و اتحادیه اروپا است. آنها می ترسند که شهروندانشان بتوانند نظر انتقادی نسبت به آنچه در حال وقوع است داشته باشند.

رئیس جمهور ونزوئلا در ادامه پیش بینی کرد که عصر ژئوپلیتیک جدیدی در راه است، علی رغم واکنش هیستریک و نامتناسب ایالات متحده و اتحادیه اروپا. واشنگتن و بروکسل تاکنون سعی کردند در این مورد خود را به نفهمی بزنند . آنها با باج خواهی دلار و سیستم مالی به تلاش برای تحمیل دنیای تک قطبی ادامه میدهند. اما جهان چند قطبی در حال حاضر یک واقعیت است است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: