پرش به محتوا

نئونازی های آلمان به دنبال راهی برای شرکت در جنگ اوکراین هستند.چندین رسانه آلمانی اطلاعاتی را منتشر کردند مبنی بر اینکه نئونازی های آلمان ظاهراً قصد دارند به طور فعال در عملیات نظامی در کنار گردان های نئونازی اوکراینی وارد این درگیری ها شوند. رنر، سیاستمدار حزب چپ، در مورد این اخبار سوالاتی را از وزارت کشور مطرح کرد.

بر اساس گزارش هایی که در چندین رسانه آلمانی منتشر شده است در محافل و اطراف راست گرایان افراطی آلمانی و نازیها بحث و گفتگوی در جریان است که چگونه آنان می توانند به طور مستقیم در جنگ اوکراین در کنار نئونازی های اوکراینی بجنگند.
به گزارش روزنامه آلمان نوین (ND) وابسته به حزب چپ آلمان، مارتینا رنر، معاون حزب چپ، در ۱۴ فوریه در این زمینه با وزارت کشور فدرال تماس گرفت و سوالاتی را مطرح کرد.

رنر این سوال را طرح کرد که آیا یافته هایی در مورد «اقامت افراط گرایان راست آلمانی در گذشته یا در شرایط موجود در اوکراین و روسیه» وجود دارد یا خیر. او همچنین در مورد اینکه آیا دولت فدرال آلمان اطلاعاتی در مورد «شرکت احتمالی راست گرایان افراطی در جنگ اوکراین چه در گذشته و چه در زمان حال در رزمایش ها یا عملیات های رزمی توسط واحدهای شبه نظامی راست افراطی اوکراین» در اختیار دارند یا خیر؟.

پورتال خبری «تاگ »۲۴ در مقاله ای گزارش داد که بر اساس اطلاعات آنها نشانه هایی وجود دارد که «فعالان حزب نئونازی «راه سوم» می خواهند به اوکراین سفر کنند و برای «هنگ افراطی دست راستی آزوف» بجنگند. «. به گزارش تاگ ۲۴، این حزب در وب سایت خود گزارش داد که داوطلبان اجازه دارند بدون ویزا به اوکراین سفر کنند. این مقاله همچنین بیان می‌کند که یانیانا پفاو مدیر منطقه‌ای حزب چپ از منطقه پلاوئن احتمال می دهد که که «برخی از اعضای نئونازی قبلاً به اوکراین سفر کرده‌اند».در پاسخ به سوال رنر، از حزب چپ، وزارت کشور آلمان مدعی شد این فرضیات تا به امروز تایید نشده است. در واقع یافته‌هایی «درباره اقامت افراط‌گرایان راست‌گرای آلمانی در اوکراین یا روسیه، به‌عنوان مثال در مورد مشارکت در رویدادهای افراط‌گرای راست‌گرایانه در آنجا» وجود دارد، اما در حال حاضر تنها به میزان محدودی می‌توان اطلاعات دقیق‌تری ارائه کرد.:

» با در نظر گرفتن اهمیت بالای علاقه پارلمان به پاسخ به سوالات، دولت فدرال به این نتیجه رسیده است که انتشار اطلاعات درخواست شده به دلایل منافع امنیتی کشور حتی به عنوان اطلاعات طبقه بندی شده یا رمز گذاری شده به صلاح منافع ملی نیست. اطلاعات درخواست شده به حدی حساس است که نمی توان کوچکترین ریسکی در مورد انتشار آنها را قبول کرد.»

پاسخ دولت فدرال به سوال رنر: «دولت فدرال چه اطلاعاتی در مورد اتباع آلمانی که در عملیات های جنگی در اوکراین شرکت کرده اند، دارد؟» می خوانید:

با توجه به ادعای دخالت افراط‌گرایان راست‌گرای آلمانی در عملیات‌های جنگی توسط واحدهای شبه‌نظامی راست افراطی، دولت فدرال در حال حاضر هیچ اطلاعات تایید شده‌ای در دست ندارد که نشان دهد افراط‌گرایان راست‌گرا واقعاً در حال حاضر به اوکراین یا روسیه رفته‌اند. شرکت فعالانه در عملیات رزمی در مناطق مذکور».

در پاسخ دولت همچنین آمده است:

با این حال، دولت فدرال از یک واقعیت فعلی آگاه است که بر اساس آن در ۱۳ فوریه ۲۰۲۲ یک نفر راست‌گرای افراطی آلمانی پستی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت که در آن اظهار داشته که او در حال حاضر در اوکراین است و ممکن است در درگیری ها هم شرکت کرده باشد. او همچنین خود را به عنوان یک نقطه تماس برای افرادی که «دوست دارند در یک جنگ واقعی شرکت کنند» معرفی کرده است.

متن خبر تگ ۲۴
نئونازی های آلمان می خواهند در اوکراین بجنگند

پلوئن – افراط‌گرایان راست‌گرا از وگتلند ظاهراً می‌خواهند در جنگ اوکراین در نبرد با روسیه درگیر شوند -. نشانه هایی وجود دارد که فعالان حزب نئونازی «راه سوم» می خواهند به اوکراین سفر کنند و در کنار افراطیون دست راستی «هنگ آزوف» بجنگند.

این حزب در غرب زاکسن (مستقر در شورای منطقه فوگتلند) مستقر است. آنها روز سه شنبه در وب سایت خود اعلام کرد که داوطلبان می توانند بدون ویزا به اوکراین سفر کنند.

مارتینا رنر (۵۴) نماینده چپ‌گرای حزب چپ آلمان در پارلمان تورینگن هشدار می‌دهد: «فعالیت‌های مرتبط با حزب نئونازی نشان میدهد که آنها میخواهند برای شرکت در جنگ به اوکراین سفر کنند».

به درخواست رنر، وزارت کشور آلمان فدرال «یافته های مربوط به افراط گرایان راست آلمانی در اوکراین» را موضوع را تایید کرد. مشارکت آنها در عملیات جنگی هنوز اما مشخص نیست. برای اینکه پلیس آلمان فدرال نتواند مانع سفر آنها شود، نئونازی ها از طریق مجارستان به اوکراین سفر کردند.

منبع تاگ ۲۴

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: